Radio

Ewa Kwaśny nagrodzona w konkursie “Kryształowe Pióra”

Dziennikarka RMF FM i redaktor naczelna portalu Twoje Zdrowie Ewa Kwaśny została nagrodzona Kryształowym Piórem. To główna nagroda w 12. edycji ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy medycznych. Nasza dziennikarka otrzymała nagrodę w kategorii „Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie” za materiały przygotowane w cyklu Twoje Zdrowie w Faktach RMF FM.

 

 

„Wśród materiałów, które zgłosiliśmy do konkursu »Kryształowe Pióro« jest poruszająca historia pani Jowanny z Krakowa. Jej historia walki z nowotworem piersi bardzo poruszyła nasze słuchaczki. Po ok. dwóch tygodniach od emisji tego materiału przysłała SMS-a, w którym napisała, że nie zdawała sobie sprawy, jakim wsparciem może być dla potrzebujących jej świadectwo właśnie przebytej choroby”mówiła dziennikarka po otrzymaniu wyróżnienia.

„To jest bardzo ważna nagroda, ponieważ kategoria onkologiczna, w której pani redaktor Ewa Kwaśny zdobywa pierwszą nagrodę, jest najbardziej zaangażowana i jest w niej najwięcej prac zgłoszonych – w tym roku ponad 100”podkreślała organizatorka konkursu Katarzyna Urbańska.

W zeszłym roku Ewa Kwaśny otrzymała dwa wyróżnienia w kategoriach „Cukrzyca – wygrać z postępem choroby” i „Nowotwór – przełamać strach, wygrać życie”.

Ogólnopolski konkurs dla dziennikarzy “Kryształowe Pióra” jest organizowany już od 12 lat, każdego roku podkreślając znaczenie współpracy środowiska medycznego i dziennikarskiego w zdrowotnej edukacji Polaków.

Ideą konkursu jest wyróżnienie dziennikarzy, których praca przyczynia się do budowania społecznej świadomości na temat zagrożeń związanych z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, depresja, nowotwór oraz cukrzyca, a także promowania postaw prozdrowotnych i ograniczania, a nawet eliminacji czynników ryzyka.

Konkurs „Kryształowe Pióra” jest organizowany przez firmę Servier Polska przy współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, Polskim Towarzystwem Nadciśnienia Tętniczego, Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej, Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym, Polskim Towarzystwem Diabetologicznym oraz Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *