F-Secure wizjonerem w nowym raporcie Gartnera

Firma F-Secure, globalny dostawca rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, została wyróżniona tytułem Wizjonera w raporcie Gartner’s 2018 Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms.
 
– Połączenie zaawansowanej technologii i sztucznej inteligencji ze specjalistyczną wiedzą oraz trzydziestoletnim doświadczeniem w zapewnianiu bezpieczeństwa klientów, daje naszym rozwiązaniom wyraźną przewagęmówi Samu Konttinen, dyrektor generalny w F-Secure.Wyróżnienie motywuje nas do podjęcia wzmożonych wysiłków i zapewniania kompleksowych rozwiązań z zakresu ochrony, wykrywania i reagowania na cyberzagrożenia w jeszcze większej liczbie organizacji na całym świeciedodaje Konttinen.
Obecne rozwiązania F-Secure w zakresie ochrony punktów końcowych to: chmurowa usługa Protection Service for Business oraz Business Suite, hostowane lokalnie rozwiązanie zabezpieczające. Oba produkty bazują na mechanizmach ochrony behawioralnej, które sprawiły, że F-Secure pięciokrotnie zdobył nagrodę Best Protection jako jedyna firma w historii AV-TEST1.*
W ubiegłym roku oba rozwiązania były wielokrotnie ulepszane, aby zapewnić organizacjom ochronę przed najnowszymi zagrożeniami. Przykładowo, usługę Protection Service for Business uzupełniono o nową funkcję Data Guard, która dodatkowo zabezpiecza przed atakami ransomware. Pojawiła się też funkcjonalność, która ułatwia organizacjom tworzenie silnych haseł, a dzięki ulepszonej architekturze oprogramowania, F-Secure może je aktualizować i wprowadzać kolejne usprawnienia co dwa tygodnie.
F-Secure oferuje też rozwiązanie do wykrywania i reagowania na zagrożenia o nazwie Rapid Detection Service. Według raportu Gartnera zatytułowanego Redefining Endpoint Protection for 2017 and 2018: rośnie świadomość na temat tego, że 100-procentowa ochrona nie jest możliwa, a organizacje wszystkich rozmiarów chcą mieć zdolnoś do wykrywania i badania zagrożeń oraz reagowania na incydenty. W rezultacie rozwiązania do ochrony punktów końcowych (EPP) przejmują część funkcji rozwiązań do detekcji i reakcji (EDR), a rozwiązania EDR przejmują część funkcji rozwiązań EPP, ponieważ klienci wolą kupować te funkcje w jednym zintegrowanym pakiecie2.
Jyrki Rosenberg, wiceprezes F-Secure ds. bezpieczeństwa korporacyjnego, uważa, że tytuł Wizjonera odzwierciedla nacisk, jaki F-Secure kładzie na zapewnienie bezpieczeństwa firmom, które zmagają się ze współczesnymi cyberatakami.
– Słuchamy naszych klientów i projektujemy produkty, procesy oraz rozwiązania pod kątem ich potrzeb. Wiemy jak chronić najcenniejsze zasoby organizacji, a tym samym dbać o ich biznes. Jesteśmy zaszczyceni tytułem Wizjonera w raporcie Gartner’s 2018 Magic Quadrant for Endpoint Protectionpodsumowuje Rosenberg.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *