MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Festiwal Orłów 2022 w serwisie Premiery Canal+ i w warszawskim kinie Iluzjon

4 lutego w serwisie PREMIERY CANAL+ oraz w kinie Iluzjon rozpocznie się Festiwal Orłów 2022, w którym będzie można zobaczyć filmy kandydujące do 24. edycji Polskich Nagród Filmowych. Po wieczornych pokazach organizatorzy festiwalu zaproszą widzów na blisko trzydzieści spotkań i dyskusji na żywo z twórcami polskiego kina. Festiwal potrwa do 4 marca. Nominowanych poznamy 10 marca.

 

Po spowodowanej pandemią przerwie FESTIWAL ORŁÓW wraca do kina, ale również będzie, podobnie jak przed rokiem, dostępny dla widzów dzięki obecności festiwalowych filmów na platformie CANAL+.

Niełatwy dla polskiej kinematografii pandemiczny rok 2021, pokazał, jak wielka jest tęsknota widzów za rodzimym kinem. Cieszymy się, że filmy ubiegające się o nominacje i nagrody Polskiej Akademii Filmowej będą mogły trafić do nowych widzów, a wszystko to dzięki doskonałej współpracy z CANAL+mówi Dyrektor Orłów Izabela Wójcik.

Orły to najważniejsze branżowe nagrody w Polsce. Już od kilku lat transmisja gali gości na naszej antenie i bardzo mnie cieszy, że także w tym roku. Ale zanim poznamy nominowanych i laureatów, dla fanów polskiego kina przygotowaliśmy prawdziwą gratkę. Rozpoczynamy Festiwal Orłów w CANAL+ online. Widzowie będą mogli obejrzeć kolekcję filmów kandydujących do Orłów w naszym serwisie PREMIERY CANAL+ dodaje Beata Ryczkowska, dyrektor produkcji oryginalnych i koprodukcji CANAL+.

Filmy kandydujące do Orłów 2022 widzowie będą mogli oglądać od 4 lutego do 4 marca 2022 w ofercie filmów na życzenie. Produkcje można będzie wypożyczyć z sekcji PREMIERY CANAL+. Oferta skierowana jest do wszystkich zainteresowanych widzów, nie tylko do subskrybentów pakietów CANAL+:

Polskie Nagrody Filmowe ORŁY 2022 w CANAL+

Równolegle, w kinie Iluzjon w Warszawie odbędą się projekcje połączone ze spotkaniami z twórcami. Po raz pierwszy w historii, ze względu na ograniczoną obostrzeniami liczbę miejsc, spotkania będzie można również śledzić online na profilu Orłów na Facebooku. Transmisje, które będą odbywały się po każdym wieczornym seansie zostaną zrealizowane we współpracy z AMA FILM ACADEMY.

Festiwal Orłów 2022 zainauguruje spotkanie z twórcami i projekcja filmu dokumentalnego „Krafftówna w krainie czarów” w reżyserii Macieja Kowalewskiego i Piotra Konstantinowa, zrealizowanego w ubiegłym roku w oparciu o rozmowy, które z Barbarą Krafftówną przeprowadził scenarzysta filmu Remigiusz Grzela. W ten szczególny sposób Polska Akademia Filmowa uhonoruje zmarłą pod koniec stycznia br. aktorkę, która na stałe zapisała się w historii polskiej kinematografii wspaniałymi kreacjami w filmach m.in. Wojciecha Jerzego Hasa, Andrzeja Wajdy czy Janusza Morgensterna oraz niezapomnianymi występami w Kabarecie Starszych Panów. Po seansie z publicznością spotkają się reżyserzy filmu, pisarz i dramaturg Remigiusz Grzela oraz autor zdjęć Bartosz Piotrowski.

W programie Festiwalu Orłów 2022 znalazły się m.in. polski kandydat do Oscara – „Żeby nie było śladów” laureata Orłów z 2021 i 2017 roku Jana P. Matuszyńskiego. Widzowie będą mogli obejrzeć również nagrodzony Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni obraz „Wszystkie nasze strachy” w reżyserii Łukasza Rondudy i Łukasza Gutta, „Powrót tamtych dni” Konrada Aksinowicza z przejmującą rolą Macieja Stuhra, debiut Jakuba Michalczuka „Teściowie” czy nowy obraz laureatki Orłów z 2016 roku Kingi Dębskiej „Zupa nic”. Nie zabraknie również „Weseלa” wielokrotnie nagradzanego Orłami Wojciecha Smarzowskiego, filmu laureatki Orłów Doroty Kędzierzawskiej „Żużel” i „Sweat” Magnusa von Horna, który pokazywany był podczas oficjalniej selekcji na festiwalu w Cannes. Festiwal Orłów 2022 będzie również doskonałą okazją, by przypomnieć sobie „Magnezję” Macieja Bochniaka, „Bo we mnie jest seks” Katarzyny Klimkiewicz czy europejską koprodukcję „Aida” w reżyserii Jasmili Žbanić.

Między 4 lutego a 4 marca, po wieczornych seansach, widzowie będą mogli spotkać się i porozmawiać m.in. z Dawidem Ogrodnikiem („Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”), Wojciechem Mecwaldowskim („Śmierć Zygielbojma”) Agatą Buzek i Łukaszem Grzegorzkiem („Moje wspaniałe życie”), Pawłem Łozińskim („Film balkonowy”), Kacprem Lisowskim i Iwoną Harris („Sędziowie pod presją”), Magdaleną Koleśnik („Sweat”), Weroniką Książkiewicz („Powrót do tamtych dni”), Piotrem Głowackim („Mistrz”), Adamem Woronowiczem („Zupa Nic”) czy Wojciechem Solarzem („Amatorzy”). Pełny program projekcji i festiwalowych spotkań znajduje się na stronie www.pnf.pl. Gospodarzem Festiwalu Orłów 2022 będzie Kino Iluzjon. Spotkania poprowadzą dziennikarze: Anna Serdiukow, Rafał Pawłowski, Artur Cichmiński i Artur Zaborski.

W tym roku członkowie 700-osobowej Akademii w samym tylko w konkursie głównym wskażą swoich faworytów spośród siedemdziesięciu jeden filmów, a niemal drugie tyle będzie ubiegało się o nagrody w kategorii filmów dokumentalnych. Nominacje poznamy 10 marca, a data 24. gali Polskich Nagród Filmowych Orły 2022 ujawniona zostanie niebawem.

Oficjalnym nadawcą Orłów – Polskich Nagród Filmowych już po raz piąty z rzędu jest CANAL+ i to na antenie tej stacji obejrzeć można będzie transmisję na żywo z ceremonii ich wręczenia.

Pełna lista filmów kandydujących do tegorocznych Orłów dostępna pod adresem pnf.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *