MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

Filmowy listopad pełen hitów i premier na antenie Polsatu

Kino akcji, nowe polskie produkcje oraz porywające propozycje dla najmłodszych. Od takich klasyków, jak „Miasto aniołów” czy „Życzenie śmierci”, przez popularne animacje, jak choćby „Minionki rozrabiają” czy „Gru, Dru i Minionki”, aż po polskie przeboje z ostatnich lat: „To musi być miłość”, „Najmro”, „Psy 3. W imię zasad”. Te i wiele innych filmowych hitów w listopadzie 2023 roku na antenie Telewizji Polsat.

 

21 Jump Street” niedziela 12 listopada, godz. 22:10

W 2005 roku student Morton Schmidt i popularny sportowiec Greg Jenko musieli opuścić bal maturalny. Schmidt został odrzucony przez dziewczynę, z którą chciał się umówić, a Jenko został wykluczony z uczestnictwa z powodu słabych ocen. Siedem lat później duet spotyka się ponownie w akademii policyjnej. Jako nastolatkowie nie darzyli się sympatią, już jako dorośli stają się przyjaciółmi i partnerami w patrolu rowerowym. Obecnie Schmidt (Jonah Hill) i Jenko (Channing Tatum) są oficerami policji. To doświadczeni śledczy, udało im się rozwiązać poważną sprawę, więc w dowód uznania ponownie razem trafiają do… college’u.

Rozkazem ich dowódcy, kapitana Dicksona (Ice Cube), mają namierzyć dilera, który rozprowadza na terenie kampusu groźny narkotyk. Nowe śledztwo to nie tylko wyzwanie zawodowe. Muszą znowu wieść żywot nastolatków – do głosu dochodzi ich młodzieńcza niedojrzałość, która może zagrozić nie tylko powodzeniu misji. To będzie przede wszystkim arcyważny sprawdzian ich wzajemnych relacji. Czy uda im się zachować przyjaźń?

Dziedzictwo Bourne’a”  wtorek 14 listopada, godz. 20:05

Publiczne ujawnienie się Bourne’a pod koniec „Ultimatum Bourne’a” okazało się być iskrą, która mogła zagrozić latom badań nad stworzeniem skuteczniejszych agentów, prawdziwych wojowników. Teraz okazuje się, że istnieje mnóstwo programów wywiadowczych, a stworzony przez CIA Treadstone był jednym z wcześniejszych. Aaron Cross (Jeremy Renner) jest jednym z sześciu agentów programu Outcome. W przeciwieństwie do Treadstone CIA, agenci Outcome zostali przeszkoleni na potrzeby Departamentu Obrony.

Bardziej niż zabójcy, agenci Outcome są przeznaczeni do udziału w samotnych, wyjątkowo ryzykownych, długoterminowych zadaniach wywiadowczych. Oba programy stworzył jeden człowiek, pułkownik Eric Byer (Edward Norton) – dyrektor tajnej agencji NRAG. Gdy przez akty dywersji Bourne’a jego szpiegowskie imperium chyli się ku upadkowi, wreszcie wychodzi on z cienia. Aby chronić siebie, postanawia wyeliminować wszystkich zaangażowanych, łącznie z naukowcami i badaczami medycznymi, którzy pomogli stworzyć te programy szpiegowskie. Odtąd zarówno agenci, jak i osoby, które ich nadzorują, stają się jego celem.

Najmro – piątek 17 listopada, godz. 20:00

Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła w latach 70. i 80. cała Polska. Tymczasem „Najmro” (Dawid Ogrodnik) wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę.

Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, wciąż szuka tej jedynej i w końcu poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił?

Jurassic World” poniedziałek 20 listopada, godz. 20:05 i sobota 25 listopada, godz. 22:00

Akcja filmu rozgrywa się 22 lata po wydarzeniach z pierwszego filmu z tej przełomowej serii. Pomimo przerażających nieszczęść, które przytrafiły się pierwotnemu parkowi, na jego miejscu stanął jeszcze większy park, który oferuje gościom możliwość podziwiania żywych dinozaurów.

Najnowszą atrakcją Jurassic World jest Indominus Rex, genetycznie zmodyfikowany potwór o niespotykanym poziomie inteligencji i okrucieństwa. Kiedy Indominus Rex próbuje uciec, każdy człowiek i dinozaur w parku staje się jego potencjalną ofiarą…

Krucjata Bourne’a – wtorek 21 listopada, godz. 20:00

Minęły dwa lata, odkąd Jason Bourne (Matt Damon) porzucił swoje życie zabójcy CIA i podróżuje po świecie, ukrywając się przed agencją razem z Marie Kreutz (Franka Potente). Teraz mieszkają w Goa, w Indiach. Mimo amnezji tytułowy bohater układa sobie powoli normalne życie z ukochaną kobietą u boku. Ale Bourne’a prześladują sny tak realistyczne, jakby to były niepokojące wspomnienia z czasów, gdy zabijał na zlecenie agencji. I nie jest pewien, ile z nich wydarzyło się naprawdę, a ile jest wytworem jego wyobraźni.

W końcu krwawa przeszłość znowu daje o sobie znać! Tymczasem w Berlinie agent CIA, pracujący dla dyrektor Pameli Landy (Joan Allen) płaci trzy miliony dolarów nieznanemu rosyjskiemu źródłu za akta Neskiego – tajne dokumenty, dotyczące kradzieży 20 milionów dolarów siedem lat wcześniej. Transakcję pod osłoną nocy brutalnie przerywa Kirill (Karl Urban), agent Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji. Agenta CIA i informatora zabija, pliki i pieniądze kradnie, a na dodatek podkłada na miejsce odciski palców… Bourne’a.

Psy 3. W imię zasad – piątek 24 listopada, godz. 20:05

Po dwudziestu pięciu latach odsiadki Franciszek Maurer (Bogusław Linda) wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku nie robił nic?

Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiadujemy się, gdy los ponownie łączy Franza i Waldka Morawca (Cezary Pazura), Radosława Wolfa (Artur Żmijewski) oraz kapitana Tadeusza Stopczyka (Edward Linde-Lubaszenko).

Jack Reacher: Jednym strzałem – wtorek 28 listopada, godz. 20:05

W Pittsburghu od strzałów tajemniczego snajpera ginie pięć przypadkowych osób. Jedynym podejrzanym jest były strzelec wyborowy  James Barr (Joseph Sikora). Mężczyzna szybko trafia do aresztu pod zarzutem wielokrotnego morderstwa. Twierdzi, że jest niewinny. Zgadza się, by broniła go ambitna prawniczka, Helen Rodin (Rosamund Pike). Ale mimo długich przesłuchań, weteran nie ujawnia niczego. Prosi natomiast o sprowadzenie Jacka Reachera (Tom Cruise). Jeśli bowiem ktokolwiek może go oczyścić z zarzutów, to jest to właśnie ten były wojskowy detektyw.

Jednak Jack, znając szokującą historię Barra, wierzy, że złapano właściwego człowieka. Kiedy pojawia się, by go pogrążyć, okazuje się, że oskarżony jest w śpiączce po brutalnym pobiciu w celi. Reacher podejmuje śledztwo na własną rękę i samodzielnie odkrywa ślad intrygi, w którą jest zamieszany rosyjski bandyta, znany jako Zec (Werner Herzog). Na domiar złego ktoś usilnie próbuje odsunąć Reachera od tej sprawy. To błąd, duży błąd, bo Jack Reacher nigdy nie odpuszcza!

Życzenie śmierci” wtorek 28 listopada, godz. 22:55

Współczesne Chicago. Skutki rosnącej przestępczości w mieście dr Paul Kersey (Bruce Willis) widuje jedynie wtedy, gdy ofiary trafiają na ostry dyżur w jego szpitalu. Wszystko się zmienia, gdy jego żona Lucy (Elisabeth Shue) i córka Jordan (Camila Morrone) zostają brutalnie zaatakowane w ich podmiejskim domu przez trzech zamaskowanych osobników. On miał ten wieczór spędzić z rodziną na swojej urodzinowej kolacji, ale został pilnie wezwany do pracy. Rany postrzałowe Lucy okazują się zbyt poważne, aby przeżyła. Jordan była molestowana przez napastników i została postrzelona w głowę, zapada w śpiączkę. Starszy brat Paula, Frank (Vincent D’Onofrio) okazuje mu nieustanne wsparcie.

Śledztwo w sprawie morderstwa Lucy podejmuje para doświadczonych detektywów – Kevin Raines (Dean Norris) i Leonore Jackson (Kimberly Elise). Mijają tygodnie, miesiące. Przeciążona policja nie jest w stanie podołać skali zbrodni, więc Paul najpierw przypadkowo, a potem już z rozmysłem szuka sprawiedliwości na własną rękę, ścigając winnych. Wkrótce przez miasto przetacza się fala zabójstw. Pozornie przypadkowi przestępcy giną z ręki tajemniczego białego osobnika. Wszyscy zadają sobie pytanie, czy niosący śmierć mściciel jest aniołem stróżem, czy też ponurym żniwiarzem. Ale Paul gra obie role: tego, który ratuje życie, i tego, który je odbiera!

foto. Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *