MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Listopad w Playerze (wideo)

Niekwestionowana królowa Playera powraca! Nie cichną echa buntu, kierownik penitencjarny Hepner daje osadzonym twardą lekcję pokory.

 

 

 

SERIALE

„SKAZANA 3”PLAYER ORIGINALPREMIERA 10 LISTOPADA

Niekwestionowana królowa Playera powraca! Nie cichną echa buntu, kierownik penitencjarny Hepner daje osadzonym twardą lekcję pokory. Zakazy, ograniczenia i obowiązkowe biegi po spacerniaku stały się codzienną rutyną. W szczególności dostaje się w kość Campinie, Shibie i Francy, czyli więźniarkom wskazanym przez Alicję (Agata Kulesza) jako świadków licytacji kobiet w darknecie. Hepner (Adam Woronowicz) wie, że ich zeznania mogą oznaczać jego koniec. W tym samym czasie na więziennym oddziale matki i dziecka Kosa (Marta Malikowska) cieszy się macierzyństwem. Niestety, na ciele Mikiego pojawiają się siniaki. Kosa jest podejrzana o bicie dziecka. W końcu Hepner zostaje zatrzymany do wyjaśnienia przez prokuraturę. To daje Alicji nadzieję, że sprawiedliwości stanie się zadość, a Hania (Martyna Byczkowska) będzie bezpieczna. Nie wierzy w to Serafin (Bartłomiej Topa), który na własną rękę szuka zemsty. W obsadzie trzeciego sezonu ponownie znaleźli się Agata Kulesza (Alicja Mazur), Aleksandra Adamska (Patrycja Cichy “Pati”), Adam Woronowicz (Sylwester Hepner), Martyna Byczkowska (Hanka Mazur), Michał Czernecki (Paweł Witkowski), Bartłomiej Topa (Piotr Serafin), Tomasz Schuchardt (Bartłomiej Dworak), Marta Malikowska (Agata Strzelecka “Kosa”), Marta Ścisłowicz (Basia Dworak), Joanna Gonschorek (Swieta Palamarczuk), Hanna Klepacka (Krystyna Nowak “Campina”), Jacek Beler (Mariusz Piotrowski “Mario”), Wiktoria Gorodeckaja (Pola), Sonia Mietielica (Natalia), Kinga Jasik (Wiki) i Dawid Zawadzki (“Smentoch”). Pojawią się też znani z serialu “Pati” Konrad Eleryk (Krystian) oraz Grażyna Bułka (Wiesia). W trzecim sezonie dołączą do nich między innymi Gabriela Muskała (Dorota Wójcik), Leszek Lichota (Kraszecki), Marek Kalita (Rabczuk), Wojciech Kalarus (Minister), Monika Obara (Strażniczka Ziętarek) i Barbara Jonak (Anna Rabczuk).

W ŚWIECIE ROZRYWKI

„AUTENTYCZNI”PREMIERA 1 LISTOPADA

Program „Autentyczni”, w oryginalnej wersji pod nazwą „The A Talks”, został stworzony przez popularnych francuskich filmowców – Oliviera Nakache oraz Erica Toledano, reżyserów m.in. wzruszającego i skłaniającego do refleksji filmu „Nietykalni”. To wyjątkowy projekt, do którego zostały zaproszone osoby ze spektrum autyzmu. Pod nadzorem profesjonalistów i po merytorycznym przygotowaniu, przeprowadzą oni wywiady z cenionymi i powszechnie znanymi postaciami ze świata polityki, mediów czy sztuki. W roli moderatora, podczas całego procesu, będzie im towarzyszył Maciej Stuhr. Gośćmi pierwszych dwóch odcinków będą Robert Makłowicz i Natalia Kukulska. W programie „Autentyczni” weźmie udział blisko 50 osób w spektrum autyzmu. Będą to osoby, które chcą spróbować swoich sił jako dziennikarze. Każdy odcinek to spotkanie z inną znaną osobistością. Oczywiście sam wywiad będzie poprzedzony odpowiednim przygotowaniem. Zaczynając od samodzielnej pracy nad przekazaną im dokumentacją na temat gości i wyborem pytań, a następnie spotykając się z profesjonalistami, którzy podzielą się z nimi swoim doświadczeniem i odpowiednio przygotowują ich do tego dziennikarskiego zadania. W trakcie całego procesu uczestnicy otrzymują wsparcie merytoryczne oraz warsztatowe. Wszystko po to, aby czuli się bezpiecznie oraz mogli jak najlepiej spełnić się w nowej dla nich roli. Dzięki temu wyjątkowemu spotkaniu, zarówno widzowie, jak i zaproszone gwiazdy, będą mogły bliżej poznać oraz lepiej zrozumieć zróżnicowany odbiór rzeczywistości przez osoby w spektrum. Podczas wywiadu pojawiają się tutaj zarówno tematy luźne i niezobowiązujące, jak i te trudne oraz wymagające dla gościa. Znane i popularne osoby, które w swoim życiu udzieliły setek wywiadów, doświadczą zupełnie innej relacji z rozmówcą niż kiedykolwiek wcześniej. To spotkanie będzie szczególnym i intymnym przeżyciem dla wszystkich – uczestników, gwiazd oraz widzów. Wszyscy zaproszeni do projektu uczestnicy, wspólnie wezmą udział w rozmowie z zaproszonym gościem. A nad jej przebiegiem czuwać będzie Maciej Stuhr – aktor, reżyser i scenarzysta, felietonista, konferansjer, wykładowca akademicki oraz psycholog. Jego szeroki zakres kompetencji, połączony ze szczególną empatią, sprawiają, że doskonale odnajduje się on w roli moderatora spotkań. Po wcześniejszym zapoznaniu się z uczestnikami oraz ich potrzebami, pomaga im angażować się i aktywnie brać udział w wywiadach z gośćmi odcinków.

„AMERYKAŃSKI SEN BRACI COLLINS”PREMIERA 7 LISTOPADA

Czas, by szalone pomysły Braci Collins poznali także za „wielką wodą”! Grzegorz i Rafał przyjeżdżają do Miami, gdzie wraz ze swoim wspólnikiem, gwiazdą muzyki POP – Akonem, otwierają studio personalizacji samochodów luksusowych i sportowych.

„ŚLUB OD PIERWSZEGO WEJRZENIA. AUSTRALIA 10”PREMIERA 14 LISTOPADA

„ŚLUB OD PIERWSZEGO WEJRZENIA. USA 14”PREMIERA 14 LISTOPADA

Po finale 9. polskiej edycji Player zaprasza na zagraniczne wersje najpopularniejszego, a zarazem jednego z najbardziej kontrowersyjnych eksperymentów telewizyjnych. „Ślub od pierwszego wejrzenia” powraca, ale w nowych odsłonach. Zobaczmy, jak szukanie miłości odbywa się zagranicą. Za pomocą nauki szereg ekspertów połączy w pary całkiem obce sobie osoby. Każda z nich pozna się dopiero w dniu śluby przed ołtarzem. Od tego momentu każdy aspekt ich związku będzie pod czujnym okiem zarówno widzów, jak i specjalistów badających wzloty i upadki małżonków.

„GORĄCZKA ZŁOTA 14”PREMIERA 2 LISTOPADA

Spotkania z rodziną Hofmanów, która w obliczu kryzysu ekonomicznego bierze sprawy swoje ręce i wyrusza na poszukiwania złota w najdzikszych zakątkach Alaski. Bohaterowie cyklu zakupili ponad 200 akrów ziemi i mają nadzieję na zbicie fortuny. Nowe przedsięwzięcie okazuje się niezwykle trudne. Poszukiwacze muszą pracować długie godziny i przyzwyczaić się do innego stylu życia. Ich sukcesy i porażki są związane między innymi z relacjami z lokalną społecznością.

„WIZA NA MIŁOŚĆ 10”PREMIERA 6 LISTOPADA

Dla tych par to zapewne najważniejsze 90 dni w ich życiu. Do Stanów Zjednoczonych z wizą narzeczeńską w paszportach przyjeżdżają zagraniczni kochankowie, aby po raz pierwszy zamieszkać ze swoją drugą, amerykańską połową.

„BIMBROWNICY: STARCIE TYTANÓW”PREMIERA 11 LISTOPADA

W całej Ameryce subkultura bimbrowników kontynuuje tradycje pędzenia własnego alkoholu w amatorskich gorzelniach ukrytych w głębokich lasach. Teraz najlepsi bimbrownicy Ameryki — ci pracujący legalnie i ci działający poza prawem —będą rywalizować o to, kto na bazie lokalnych składników stworzy najlepszy alkohol i otrzyma tytuł Mistrza Destylacji. Jurorami w tej konkurencji będą ludzie uznawani w środowisku bimbrowników za żywe legendy: Mark, Digger i Tim. Od mezcalu —wódki meksykańskiej — po najlepszą amerykańską whiskey: uczestnicy staną przed serią trudnych wyzwań, zanim zasłużą na miejsce w bimbrowniczym panteonie sław. Kto zdobędzie tytuł i stworzy własną markę alkoholi?

„NA TROPIE DZIKICH ZWIERZĄT 3”PREMIERA 15 LISTOPADA

Trudno o bardziej zadziwiający świat, niż królestwo zwierząt. Doskonale wie o tym znany widzom Dawid Andres, który wraz z nastoletnią miłośniczką przyrody Natalią po raz kolejny wyruszy tropem niesamowitych przedstawicieli fauny. Tym razem para odwiedzi rejon Pantanal, Amazonię, Peru i Kolumbię. W drugim sezonie programu „Na tropie dzikich zwierząt” przyjrzą się między innymi: delfinom amazońskim, arze hiacyntowej, sarnom europejskim, żółwiom morskim, aligatorom czy małpom saimiri.

„SALON SUKIEN ŚLUBNYCH Z TANEM FRANCEM” PREMIERA 16 LISTOPADA

Przygotuj się na burzliwe konflikty, wzruszające chwile i wspaniałe sukienki! Tan France, znany z programu „Porady różowej brygady”, wkracza do wspaniałego świata programu „Salon sukien ślubnych”. W tej nowoczesnej odsłonie popularnego show, Tan radośnie spełnia marzenia panien młodych. Mimo zuchwałych próśb o najbardziej zaskakujące kreacje, „Salon sukien ślubnych z Tanem Francem” to w istocie celebracja miłości i związków.

BEZ FIKCJI – W ŚWIECIE DOKUMENTU

„FLORYDA. CZAS NA TANIEC” – PLAYER ORIGINAL PREMIERA 26 LISTOPADA

Pierwszy z serii dokumentów Martyny Wojciechowskiej dla Playera. Szacuje się, że za 30 lat na świecie będzie pół miliarda osób powyżej 80-tki, a jedna na sześć osób, będzie mieć co najmniej 65 lat. Społeczeństwo Zachodu się starzeje, a Floryda już dziś nazywana jest emeryckim stanem. Ta część Ameryki przyciąga seniorów z całego świata. Kusi ich ciepły klimat, rozwinięta infrastruktura i opieka zdrowotna dla osób starszych. 64-letnia Donna Allio przeprowadziła się do Cape Coral z Pensylwanii. Zamiast wieść spokojne życie seniorki, wybrała… taniec. Od kilku lat, razem z innymi kobietami po 50-tce, występuje w Calendar Girls, którego założycielką jest była nauczycielka Katherine Shortlidge. Te 30 kobiet w wieku od 50 do 82 dzieli prawie wszystko – wykształcenie, pochodzenie, preferencje polityczne, ale łączy pasja do tańca i chęć niesienia pomocy. Dziewczyny z Kalendarza zbierają fundusze na psy pracujące dla weteranów wojennych oraz charytatywnie występują w domach opieki dla osób starszych. Spokojna starość? Jesień życia? Czas na odpoczynek? Bohaterki dokumentu „Czas na taniec” Martyny Wojciechowskiej udowadniają, że wiek to tylko liczna i nigdy nie jest się „za starym” na dobrą zabawę i bycie szczęśliwym.

„THE OCEAN RACE – ŻEGLARSKA OBSESJA” DISCOVERY+ ORIGINALS PREMIERA 3 LISTOPADA

Ten ekskluzywny, trzyczęściowy dokument opowiada o regatach Ocean Race i ich pięciu zespołach. Materiał zza kulis każdego statku pokazuje, jak członkowie załogi zmagają się z wyjątkowymi wyzwaniami i dramatem najtrudniejszego w żeglarstwie wyścigu dookoła świata.

„ELLEN DEGENERES RATUJE GORYLE” DISCOVERY+ ORIGINALSPREMIERA 10 LISTOPADA

Ellen DeGeneres i jej żona Portia de Rossi („Ally McBeal”) rozpoczynają jedyny w swoim rodzaju projekt ochrony przyrody w Rwandzie z okazji urodzin Ellen. Pomimo wyzwań, takich jak erupcje wulkanów, trzęsienia ziemi i pandemia, ich osiągnięcie przynosi nadzieję dla rwandyjskich goryli górskich.

„OGRÓD WOLNOŚCI. NAJGŁOŚNIEJSZA SPOŁECZNOŚĆ AMERYKI”DISCOVERY+ ORIGINALSPREMIERA 17 LISTOPADA

Na 22 akrach ziemi na amerykańskim południu leży The Garden – społeczność, która żyje według własnych praw, wolna od presji współczesnego społeczeństwa. Każdej wiosny otwierają swoje podwoje dla nowych ludzi, których przyciąga ten styl życia. Niektórym udaje się przetrwać zaledwie tydzień, inni są zmuszeni do opuszczenia ośrodka, a nieliczni wybrańcy na stałe go zamieszkują. Wciąż pojawiają się pytania o sekciarski klimat kontrowersyjnej społeczności, ale tej wiosny jest inaczej. Kamery uzyskały bezprecedensowy dostęp do The Garden, dokumentując jego rozprzestrzenianie się na nowe lokalizacje w głębi Missouri.

 

 

NOWE FILMY W TWOIM PAKIECIE

„MŁODOŚĆ W NORTH HOLLYWOOD”OD 3 LISTOPADA

Przyjaźń jest jednym z najistotniejszych czynników kształtujących wciąż chaotyczną osobowość młodego człowieka. Przyjaciele, na których można polegać, mają o wiele większą moc sprawczą niż nawet najlepsi i najbardziej wyrozumiali rodzice. Stojący na krawędzi dorosłości Michael ma na szczęście Jaya i Adolfa, bez których nie byłby tym, kim się stał.

„ZAKOPANI”OD 3 LISTOPADA

Młode małżeństwo. On – głowa rodziny. Ona – pisarka w ciąży. Pewnego dnia zostają uwięzieni pod zaspami śniegu i lodu. Zamknięci w klaustrofobicznym pomieszczeniu będą musieli skonfrontować własne lęki i wzajemne oczekiwania względem siebie. Gdy zapasy zaczną się kurczyć, a temperatura spadać, zrobi się naprawdę gorąco. Czy ich związek wytrzyma tę próbę? Czy uda im się przetrwać i wyjść cało z tej opresji?

„UZDROWIENIE”OD 3 LISTOPADA

Nowojorski detektyw Arthur otrzymuje dziwny list z dołączonym biletem lotniczym i ukrytą wiadomością od swojego profesora z ukraińskiego uniwersytetu, z którym nie kontaktował się już od wielu lat. Próbując rozgryźć znaczenie przesyłki, Arthur rozpoczyna własne śledztwo, w wyniku którego dowiaduje się, że jego dawny profesor rzekomo popełnił samobójstwo, a nieznani mu ludzie polują na córkę profesora – Lesię. Bohater wyrusza do Kijowa, by rozwikłać tę tajemniczą plątaninę i pomóc córce mężczyzny, który wiele lat temu odegrał w jego życiu bardzo istotną rolę.

„BLITZ” OD 3 LISTOPADA

Tom Brant (Jason Statham) jest nieprzebierającym w środkach detektywem londyńskiej policji, którego partner James Roberts (Mark Rylance) przechodzi ciężki okres z powodu śmierci żony. Gdy na mieście dochodzi do zabójstwa policjanta, Tomowi zostaje przydzielony nowy partner – nieakceptowany przez współpracowników Porter Nash (Paddy Considine). Wkrótce okazuje się, że giną kolejni funkcjonariusze, a ich morderca o pseudonimie Blitz chwali się swymi poczynaniami przed miejscowym dziennikarzem Haroldem Dunlopem (David Morrissey).

„RAMBO: PIERWSZA KREW”OD 3 LISTOPADA

„RAMBO II”OD 3 LISTOPADA

„RAMBO III”OD 3 LISTOPADA

Klasyka filmowa z Sylvestrem Stallone w roli tytułowej. Historia Joe Rambo, weterana wojennego z Wietnamu, który popada w konflikt z lokalną policją w małym amerykańskim miasteczku. Jako były komandos, wykorzystuje swoje umiejętności, aby uniknąć śmierci z rąk bezwzględnego szeryfa i jego ludzi. Osaczony przez lokalną policję i gwardię narodową, Rambo rozpoczyna prywatną wojnę.

„O DZIEWCZYNCE, KTÓRA WIERZYŁA W CUDA”OD 10 LISTOPADA

Kilkunastoletnia Sara przekonuje się, że wiara może czynić cuda. Zaczyna więc mocno wierzyć i żarliwie się modlić do Boga. Początkowo nikt nie traktuje tego poważnie, nawet jej brat Danny i przyjaciółka Cindy. Są sceptycznie nastawieni także wtedy, gdy dziewczynka wskrzesza ptaszka dzięki modlitwie. Sara nie zraża się, trwa w swojej wierze w Boga i modlitwę. Wkrótce dochodzi w mieście do kolejnych cudownych uzdrowień. Cierpiący ludzie powracają do zdrowia w zupełnie niewyjaśnionych okolicznościach. O Sarze mówi się głośno, jej przypisywane są cudowne uzdrowienia i wszyscy proszą ją o pomoc. To zaczyna przerastać dziewczynkę, zwłaszcza że za każdym razem, gdy pomaga innym, sama coraz bardziej podupada na zdrowiu. Czy rodzina Sary może ją uratować, zanim będzie za późno?

„WIELORYBNIK”OD 10 LISTOPADA

Nastoletni wielorybnik z Czukotki traci po raz pierwszy głowę dla dziewczyny. Pech chciał, że wybranka nieśmiałego Leszki nazywa się HollySweet999 i jest striptizerką z Detroit występującą na jednej z wielu stron erotycznych. Chłopak w każdej wolnej chwili wpatruje się w cyfrowy wizerunek, powtarza angielskie słówka z książki dla dzieci i słucha historii o tych, którzy zaryzykowali – pokonali Cieśninę Beringa, jedynie stukilometrowy odcinek oddzielający Rosję od Ameryki, szarą codzienność od fantazji o lepszym jutrze.

„W PUŁAPCE ZDRADY” OD 10 LISTOPADA

Nazwana przez opinię publiczną pseudonimem Axis Sally postać, w czasie II Wojny Światowej została głosem nazistowskich audycji radiowych i rozpoznawalną ikoną propagandy – jedną z najbardziej znienawidzonych twarzy Ameryki. Oparta na faktach fabuła dramatu sądowego ma dwutorowo śledzić losy kobiety, przybliżając przebieg jej kariery w nazistowskich Niemczech oraz powojenny proces w Waszyngtonie, prowadzący do oskarżenia o zdradę.

„LOU. CODZIENNIK”OD 10 LISTOPADA

Filmowa adaptacja popularnej serii książek dla najmłodszych. Samotna matka wychowuje nastolatkę Lou, blondynkę z zawadiacką grzywką. Wspólnie zamawiają jedzenie na wynos, bawią się z kotem i szpiegują przystojnego sąsiada. Wszystko się zmienia się, gdy mama dziewczynki znajduje wybranka swojego serca.

„FATIMA”OD 17 LISTOPADA

W czasach Wielkiej Wojny ludzie poszukiwali nadziei. Doświadczyli cudu. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom ludzi. Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych. Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im orędzie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła. Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.

„TWARZ ANIOŁA”OD 17 LISTOPADA

Zanim powstał film, o tej historii było głośno na całym świecie. Prasa pisała, że „jest w niej wszystko, czego potrzebuje dobry kryminał: morderstwo, miłość, seks, narkotyki, piękna podejrzana i kontrowersyjny prokurator snujący teorię satanistycznej orgii seksualnej, która miała doprowadzić do śmierci niewinnej dziewczyny. Sensacyjna historia brutalnego morderstwa młodej studentki, pokazana z perspektywy dziennikarskiego śledztwa i procesu, w którym media wydały wyrok na długo przed sądem. Cara Delevingne – modelka i celebrytka oraz Daniel Brühl i Kate Beckinsale w rolach głównych.

„THE DUFF [#TA BRZYDKA I GRUBA]”OD 17 LISTOPADA

Bianka jest pewną siebie licealną luzarą, dopóki nie dowiaduje się, że jest też…the DUFF (Designated Ugly Fat Friend), czyli # tą brzydką i grubą. Jej „przyjaciółki” potrzebują kogoś takiego, żeby na jego tle wypadać lepiej, a ci, którzy chcą do nich dotrzeć – żeby mieć punkt zaczepienia. Rzecz w tym, że ona wcale nie ma na to ochoty. Brutalnie uświadomiona przez Wesley’a postanawia rozprawić się ze szkolną rzeczywistością.Zanim jednak uda jej się przekonać świat, że jest pełnowartościową i do tego atrakcyjną Bianką, będzie musiała zejść na samo dno youtubowego upokorzenia i facebookowego niebytu, oraz przełknąć gorzkie rozczarowanie po ulokowaniu uczuć w niewłaściwym adresacie.

„WIKI I JEJ SEKRET”OD 17 LISTOPADA

Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem. Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?

„AMERYKAŃSKI SICARIO”OD 24 LISTOPADA

Amerykański gangster chce podbić przestępczy świat Meksyku. Chcąc osiągnąć sukces, mężczyzna zyskuje wrogów zarówno z potężnych karteli, jak i z własnych sojuszników.

„JAK ZADOWOLIĆ KOBIETĘ” OD 24 LISTOPADA

Gina jest wolną, niezależną kobietą, która do szczęścia nie potrzebuje mężczyzny. Gdy na pięćdziesiąte urodziny, przyjaciółki zamawiają jej striptizera, który oferuje, że zrobi dosłownie wszystko czego pragnie kobieta, ona zleca mu…. posprzątanie jej domu. To co miało być niewinnym żartem, okazuje się być początkiem perspektywicznego biznesu.

„THE END”OD 24 LISTOPADA

Skandalicznie zabawny film o małościach wielkich ludzi. Seks, kłamstwa i gwiazdy, które idą ze sobą na noże w nowym filmie twórców „Underdog” i „365 dni”. Jeden trup. Siedem tajemnic. Grzechy, których nie da się zamieść pod dywan. Siedem topowych gwiazd daje się wciągnąć w grę, która odkryje skandaliczną prawdę. Siedmiu sławnych aktorów daje się wciągnąć w grę, której finału nikt nie jest w stanie przewidzieć. W chwili, gdy cały świat znajduje się w zawieszeniu, a przyszłość wydaje się więcej niż niepewna, gwiazdy otrzymują intratną propozycję. I choć nie jest ona szczytem ich ambicji zawodowych, nie zamierzają z niej zrezygnować. Intrygi, zdrady, donosy, sex, a wszystko przykryte sztucznym uśmiechem i sporą dawką botoksu. To i dużo więcej demaskują twórcy filmu THE END. Scenariusz inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. Tymi, o których rozpisywały się media, ale i tymi o których wiedzieć mieli tylko nieliczni.

„SZPICA”OD 24 LISTOPADA

Wybuchowe kino akcji z legendarnym Jackiem Chanem w roli głównej. Tajna firma ochroniarska Vanguard jest ostatnią nadzieją na przeżycie dla księgowego po tym, jak został namierzony przez zabójczą organizację najemników.

PLAYER NA ŻYCZENIE, CZYLI FILMY W WYPOŻYCZALNI PLAYERA

„POKUSA” OD 7 LISTOPADA

Oparta na faktach skandalizująca historia, w której atrakcyjna i ambitna Inez (w tej roli olśniewająca Helena Englert) od zawsze marzy o karierze dziennikarki. Gdy dostaje pracę w popularnym serwisie śledzącym życie gwiazd sportu i ekranu, wydaje jej się, że wielki świat ma na wyciągnięcie ręki. Nie spodziewa się jednak jak dalece różni się on od jej wyobrażeń i jak bardzo może być niebezpieczny dla młodej, niedoświadczonej kobiety. Jej szef Filip jest co prawda niezwykle atrakcyjnym mężczyzną, ale traktuje Inez jak dziewczynę na posyłki. Natomiast jej idol Maks, piłkarz u szczytu sławy, okazuje się czarującym, ale niepokojąco tajemniczym facetem. To właśnie o nim Inez ma napisać swój pierwszy materiał. W tym celu przez trzy dni ma nie odstępować go na krok. To, co zobaczy, przeżyje i poczuje będzie jednak musiała zachować tylko dla siebie. Chyba że znajdzie w sobie odwagę, by wywołać skandal, który wstrząśnie całym krajem.

„MISSION IMPOSSIBLE. DEAD RECKONING PART ONE”OD 9 LISTOPADA

W „Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One”, Ethan Hunt (Tom Cruise) i jego zespół IMF rozpoczynają swoją najniebezpieczniejszą misję. Są na tropie nowej, przerażającej broni, która zagraża ludzkości. Muszą zdążyć zanim broń wpadnie w niepowołane ręce. Stawką jest kontrola nad przyszłością i losami świata. Kiedy mroczne siły z przeszłości Ethana zbliżają się, rozpoczyna się śmiertelny wyścig dookoła globu. W obliczu tajemniczego, wszechpotężnego wroga Ethan jest zmuszony uznać, że nic nie ma większego znaczenia niż jego misja – nawet życie tych, na których mu najbardziej zależy.

„KOCHANICA KRÓLA” OD 10 LISTOPADA„

Kochanica króla Jeanne du Barry”, która otworzyła ostatni festiwal w Cannes, to jeden z najdroższych, ale i najgorętszych francuskich filmów roku. W tej kostiumowej superprodukcji, nakręconej we wnętrzach i plenerach Wersalu, w wielkim stylu na ekran powraca Johnny Depp w roli Ludwika XV. Znany z serii „Piraci z Karaibów” oraz takich filmów jak „Marzyciel” czy „Czekolada”, Depp tworzy jedną z najbardziej przejmujących i wyrazistych ról w swojej karierze. Partneruje mu wcielająca się w postać tytułowej kochanicy aktorka i reżyserka Maïwenn. Pełna wizualnego przepychu, pieszcząca oczy „Kochanica króla” to opowieść o sztuce uwodzenia, dworskim skandalu i pełnej przeszkód drodze na szczyt. Oraz o kobiecie, która wbrew pochodzeniu i otaczającym ją wrogom ośmiela się sięgnąć po władzę i miłość. Oparta na faktach historia kochanki francuskiego króla przedstawia losy Jeanne Vaubernier, młodej, ambitnej kobiety z nizin społecznych, która śmiało używa swojej inteligencji i urody, by wspinać się po szczeblach dworskiej hierarchii. Droga z paryskiej ulicy do Wersalu wiedzie przez liczne upokorzenia, przeszkody, groźby i intrygi. „Kochanica króla Jeanne du Barry” podąża więc za bohaterką przez dramat obyczajowy, satyrę na elity i komedię dworskich pomyłek, nie waha się też sięgać po najdotkliwsze w Wersalu narzędzie towarzyskiej zbrodni: ostrą jak gilotyna ironię. Zachwycający kostiumami, pieczołowicie odtwarzający detale pałacowego życia film w reżyserii Maïwenn ożywia ducha epoki, do sztywnej dworskiej etykiety wnosząc, wraz z Jeanne, energię buntu i powiew wolności. Chociaż dziś nie dusimy się w gorsetach i pudrowanych perukach, niewidzialny sznur oczekiwań społecznych wciąż nas krępuje. Bezczelna, odważna Jeanne uczy nas, jak łamać zasady, pozostając wierną sobie.

„ULTIMATUM”OD 10 LISTOPADA

Mieszkający w Berlinie, amerykański biznesmen Matt Turner (Liam Neeson) odwozi dzieci do szkoły, kiedy odbiera tajemniczy telefon. Głos ze słuchawki informuje go, że w jego samochodzie jest bomba, a brak współpracy czy próba kontaktu z policją grożą natychmiastową eksplozją. Aby uratować siebie i bliskich, Matt będzie musiał wykonać szereg zleceń nieznanego szantażysty. Jeśli odmówi, uzbrojony ładunek wybuchnie, zabijając Matta i niszcząc wszystko dookoła. Zmuszony do ciągłej jazdy, niemogący opuścić pojazdu mężczyzna rozpoczyna bezprecedensową walkę z czasem i desperacki wyścig po to, by ocalić życie.

„BEZ LITOŚCI. OSTATNI ROZDZIAŁ”OD 21 LISTOPADA

Dwukrotny zdobywca Oscara Denzel Washington (“Dzień próby”, “Chwała”) po raz kolejny wciela się w postać Roberta McCalla – byłego żołnierza sił specjalnych, który pomimo że chciał wieść spokojne życie, nie potrafi innym odmówić pomocy. Od czasu porzucenia życia jako płatny zabójca pracujący na zlecenie rządu McCall (Denzel Washington) próbuje pogodzić się z przerażającymi rzeczami, które robił w przeszłości. Ukojenie znajduje w wymierzaniu sprawiedliwości w imieniu potrzebujących. Znajdując się w południowych Włoszech odkrywa, że jego nowi przyjaciele są pod kontrolą lokalnych bossów mafijnych. Gdy wydarzenia przybierają zły obrót, McCall wie, co musi zrobić – stać się obrońcą swoich przyjaciół, podejmując walkę z mafią.

„AFTER 5. NA ZAWSZE”OD 30 LISTOPADA

Tessa i Hardin nie są już razem. Każde z nich na własną rękę szuka szczęścia i spełnienia. Ona poświęca się pracy i przelotnym romansom. On po sukcesie swojej pierwszej książki korzysta z uroków popularności i imprezuje próbując zapomnieć o ukochanej. Gdy przyjaciele rzucają mu wyzwanie, by uwiódł piękną Natalie, Hardin wyjeżdża za dziewczyną do Lizbony. Pod gorącym słońcem Portugalii rozkwita romans, ale pojawiają się też kłopoty. Uwieczniona na wideo namiętna schadzka z dziewczyną wycieka do Internetu. Ucieczki przed skandalem Hardin szuka w hazardzie, imprezach i kolejnych podbojach. Próbuje także wrócić do pisania, które przypomina mu, że im dalej jest od dawnej ukochanej, tym bardziej czuje pustkę, którą po sobie zostawiła. Czy jest jeszcze szansa, by odzyskać to, co stracone? Czy można naprawić dawne błędy i spróbować jeszcze raz?

foto. TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *