Filmowy luty na kanale Stopklatka

W lutym Stopklatka przygotowała dla widzów wiele atrakcji filmowych. Stacja zaprezentuje maraton nagradzanych filmów podczas „Oscarowego wieczoru”, przedstawi historie ludzi wrzuconych w wojenne piekło w ramach środowego cyklu „Na celowniku”, a także pokaże różne oblicza miłości podczas walentynkowego wieczoru. Wśród premier miesiąca znajdą się również wielkie hity lat 90. „Speed – niebezpieczna prędkość” i „Speed 2 – wyścig z czasem”.

 

 

 

 

 

Głośne produkcje i wielcy aktorzy. 9 lutego, w ramach „Oscarowego wieczoru”, Stopklatka przypomni legendarne filmy, które podbiły świat. Stacja pokaże nominowany do pięciu Oscarów, słodki romans „Czekolada” z Juliette Binoche i Johnnym Deppem. Miłośników talentu Kate Winslet i dobrego kina, Stopklatka zaprasza do obejrzenia „Lektora”. Film zebrał doskonałe recenzje, zdobył mnóstwo nominacji, zgarnął kilka nagród, a krytyka zachwyciła się zwłaszcza Winslet, która odebrała statuetkę za najlepszą rolę pierwszoplanową. Przewrotną fabułę i genialne sceny zapewni widzom kultowy film Quentina Tarantino „Pulp Fiction”, który w 1995 roku otrzymał Oscara za najlepszy scenariusz. Polskim akcentem maratonu będzie „Ziemia obiecana”, wyróżniona w 1976 roku nominacją za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Nowością w repertuarze Stopklatki będzie w lutym środowy cykl „Na celowniku”, w którym stacja zaprezentuje filmy o tematyce wojennej. Widzowie zobaczą oparty na prawdziwych wydarzeniach  „VI Batalion” o misji ratunkowej amerykańskich żołnierzy na Filipinach, film „Dobre zabijanie” z Ethanem Hawkiem wcielającym się w postać pilota, który po latach spędzonych na wojnie zaczyna wątpić w sensowność swojej służby a także „Ofiary wojny” – wstrząsające dzieło Briana De Palmy.

Zupełnie inne emocje zagwarantuje widzom wieczór walentynkowy. 14 lutego, Stopklatka poruszy nie tylko serca, ale i… najgłębiej ukryte pokłady lęku. Na ekranie pojawi się ponadczasowa historia miłosna „Kate i Leopold” o kobiecie i mężczyźnie, których losy niespodziewanie splatają się ze sobą w Nowym Jorku. Widzowie zobaczą także „Centralne biuro uwodzenia” – sensacyjną komedię o atrakcyjnej Marthy, która zakochuje się w zniewalająco przystojnym złodzieju dzieł sztuki. Mroczną stronę miłości widzowie zobaczą w filmie „Amityville”, utrzymanym w klimacie grozy.

Wśród znakomitych premier miesiąca pojawi się również kultowy „Speed – niebezpieczna prędkość”, który będzie można obejrzeć w sobotę, 22 lutego. To niezwykle dynamiczne
i wciągające kino akcji z Sandrą Bullock i Keanu Reevesem w rolach głównych. Fabuła opowiada historię świetnie wyszkolonego, lecz niepokornego policjanta Jacka Travena
z brygady antyterrorystycznej, który podejmie się próby schwytania szalonego terrorysty. Film otrzymał dwa Oscary – za dźwięk i efekty specjalne oraz zyskał rzesze fanów na całym świecie. „Speed 2 – wyścig z czasem”, który widzowie będą mogli obejrzeć w kolejną sobotę, 29 lutego to kontynuacja kasowego hitu z 1994 roku. Tym razem Sandrze Bullock partnerować będzie na ekranie Jason Patric, jako Alex. Akcja filmu rozgrywa się na luksusowym statku opanowanym przez szaleńca – Johna Geigera (Willem Dafoe). A para zakochanych będzie robić wszystko, żeby zapobiec nieszczęściu.

Kiedy oglądać:

„Czekolada” – niedziela 9 lutego, godz. 17:35

„Lektor” – niedziela 9 lutego, godz. 20:00

„Pulp Fiction” – niedziela 9 lutego, godz. 22:20

„Ziemia obiecana” – niedziela 9 lutego, godz. 1:35

„Centralne biuro uwodzenia” – piątek 14 lutego, godz. 17:55

„Kate i Leopold” – piątek 14 lutego, godz. 20:00

„Amityville” – piątek, 14 lutego, godz. 22:30

„VI Batalion” – środa, 12 lutego, godz. 22:35

„Ofiary wojny” – środa, 19 lutego, godz. 22:00

„Dobre zabijanie” – środa, 26 lutego, godz. 22:15

„Speed – niebezpieczna prędkość” – sobota, 22 lutego, godz. 20:00

„Speed 2 – wyścig z czasem” – sobota, 29 lutego, godz. 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *