Filmy w TVP Kultura

Anthony Hopkins skrycie kocha Emmę Thompson, Julie Delpy i Ethan Hawke wyjeżdżają do Grecji, a Marianne Jean-Baptiste postanawia odnaleźć swoją biologiczną matkę.

 

Wieczór kinomana – „Sekrety i kłamstwa”. Piątek, 27 listopada, godz. 20:30. TVP Kultura.
Czarnoskóra Hortense (Marianne Jean-Baptiste) mieszka w Londynie, jest okulistką i świetnie się jej powodzi. Po śmierci przybranej matki postanawia dowiedzieć się, kim byli jej biologiczni rodzice. Okazuje się, że jej matka (Brenda Blethyn) pracuje jako robotnica w fabryce opakowań.

Bilet do kina – „Restless”. Sobota, 28 października, godz. 20:25. TVP Kultura.
Śmiertelnie chora dziewczyna zakochuje się w chłopaku, który lubi pogrzeby. Pewnego dnia spotykają ducha japońskiego kamikadze.

Mocne Kino – „Marta”. Sobota, 28 października, godz. 23:40. TVP Kultura.
Trzydziestoletnia bibliotekarka Marta Heyer (Margit Carstensen) wyjeżdża ze swoim ojcem na wakacje do Rzymu. Podczas zwiedzania miasta mężczyzna dostaje ataku serca i umiera w ramionach córki.

Panorama kina polskiego – „Skazany na bluesa”. Niedziela, 29 października, godz. 20:35. TVP Kultura.
Filmowa biografia Ryszarda Riedla (Tomasz Kot), lidera zespołu Dżem, który zmarł w 1994 roku po przedawkowaniu narkotyków.

Lekkie obyczaje – „Przed północą”. Wtorek, 31 października, godz. 22:45. TVP Kultura.
Celine (Julie Delpy) i Jesse (Ethan Hawke) są w związku od dwudziestu lat, a od kilku – małżeństwem. Wspólne wakacje w Grecji skłaniają ich do rozmowy o swoim związku i problemach z nim związanych.

„Okruchy dnia”. Środa, 1 listopada, godz. 20:20. TVP Kultura.
Służący Stevens (Anthony Hopkins) w imię osiągnięcia zawodowej perfekcji zrezygnował całkowicie z życia osobistego i własnych zainteresowań. Wstydliwie skrywa przed światem uczucie, jakim darzy ochmistrzynię pannę Kenton (Emma Thompson).

Czwartkowy klub filmowy – „Most na rzece Kwai”. Czwartek, 2 listopada, godz. 20:20. TVP Kultura.
Rok 1943, japoński obóz jeniecki. Batalion schwytanych w Singapurze brytyjskich żołnierzy pod dowództwem pułkownika Nicholsona (Alec Guinness) ma – zgodnie z rozkazem japońskiego pułkownika Saito (Sessue Hayakawa) – przystąpić do budowy mostu na rzece Kwai.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *