Zapowiedzi TV

Filmy w TVP Kultura

Donald Sutherland działa pod pseudonimem, Marcin Dorociński dostaje rozkaz zabicia Macieja Stuhra, John Moulder-Brown nie może znaleźć pracy, a Zdzisław Mrożewski zostaje prezydentem.

 

Wieczór kinomana – „Igła”. Piątek, 10 listopada, godz. 20:25. TVP Kultura.
Adaptacja bestsellerowej powieści Kena Folleta. Niemiecki agent o pseudonimie “Igła” (Donald Sutherland) zostaje wysłany podczas II wojny światowej do Wielkiej Brytanii z zadaniem rozszyfrowania planów inwazji aliantów na kontynent.

Bilet do kina – „Śmierć prezydenta”. Sobota, 11 listopada, godz. 20:20. TVP Kultura.
Gabriel Narutowicz (Zdzisław Mrożewski) zostaje pierwszym prezydentem II Rzeczypospolitej. Prawica organizuje manifestacje przeciwko niemu. Podsycane, przybierają na sile i stają się coraz brutalniejsze.

Panorama kina polskiego – „Obława”. Niedziela, 12 listopada, godz. 20:05. TVP Kultura.
Żołnierz oddziału partyzanckiego kapral „Wydra” (Marcin Dorociński) wykonuje wyroki śmierci na Niemcach i polskich zdrajcach. Pewnego dnia dostaje rozkaz zabicia swojego szkolnego kolegi – konfidenta (Maciej Stuhr).

Kino nocne – „Na samym dnie”. Poniedziałek, 13 listopada, godz. 22:45. TVP Kultura.
Nastoletni Mike (John Moulder-Brown) kończy szkołę i nie może znaleźć pracy. W końcu zostaje zatrudniony na basenie. Spotyka tam dziewczynę, która jest od niego trochę starsza…

Lekkie obyczaje – „I Used to Be Darker”. Wtorek, 14 listopada, godz. 21:55. TVP Kultura.
Taryn (Deragh Campbell) ma problemy, przed którymi postanawia uciec z Irlandii Północnej do swoich amerykańskich krewnych. Okazuje się, że odwiedza ich w najgorszym możliwym momencie.

Na wschód od Hollywood – „Ilo Ilo”. Środa, 15 listopada, godz. 20:20. TVP Kultura.
Singapur lat 90-tych ubiegłego wieku, czas azjatyckiego kryzysu ekonomicznego. Rodzice dziesięciolatka zmagają się z problemami finansowymi i małżeńskimi. Poświęcają chłopcu coraz mniej czasu. Filipińska służąca zaprzyjaźnia się z chłopcem i zaczyna przejmować rolę jego rodziców…

Czwartkowy klub filmowy – „Bitwa o Algier”. Czwartek, 16 listopada, godz. 20:20. TVP Kultura.
Legendarny paradokumentalny film Gillo Pontecorvo to obraz walki o wolność algierskich bojowników z okupacją francuskich kolonistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *