Zapowiedzi TV

Filmy w TVP Kultura

Omar Sy i Laurent Lafitte pracują nad rozwikłaniem kryminalnej zagadki, Alicia Vikande nawiązuje romans z Madsem Mikkelsenem, Kirk Douglas dowodzi grupą straceńców, a Deragh Campbell ucieka przed problemami do Ameryki.
 

 
Na wschód od Hollywood – „Nieobliczalni”. Piątek, 16 lutego, godz. 20:20. TVP Kultura.
Paryż. Dwaj skrajnie różni policjanci – Ousmane Diakhité (Omar Sy) i François Monge (Laurent Lafitte) – pracują nad rozwikłaniem pewnej kryminalnej zagadki. Żeby ją wyjaśnić muszą przeciwstawić się ludziom z najwyższych kręgów władzy, którym wydaje się, że są nietykalni.
Bilet do kina – „Kochanek królowej”. Sobota, 17 lutego, godz. 20:20. TVPKultura.
Oparta na faktach historia słynnego romansu duńskiej królowej Karoliny Matyldy Hanowerskiej (Alicia Vikander), żony króla Chrystiana VII (Mikkel Boe Følsgaard), z wpływowym politykiem Johannem Friedrichem Struenseem (Mads Mikkelsen).
Panorama kina polskiego – „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”. Niedziela, 18 lutego, godz. 20:25. TVP Kultura.
Film rekonstruuje zdarzenia, które miały miejsce w 1970 roku na polskim wybrzeżu. Pracownik portu Brunon Drywa (Michał Kowalski) zostaje trafiony pociskiem w czasie dramatycznych wydarzeń w Gdyni zakończonych brutalną pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji.
Lekkie obyczaje – „I Used to Be Darker”. Wtorek, 20 lutego, godz. 22:15. TVP Kultura.
Taryn (Deragh Campbell) ma problemy, przed którymi postanawia uciec z Irlandii Północnej do swoich amerykańskich krewnych. Okazuje się, że odwiedza ich w najgorszym możliwym momencie.
Wieczór kinomana – „Ścieżki chwały”. Środa, 21 lutego, godz. 20:30. TVP Kultura.
Toczy się pierwsza wojna światowa. Do francuskiego sztabu przybywa generał Georges Broulard (Adolphe Menjou) i nakłania generała Mireau (George Macready), aby rozkazał swoim ludziom przypuścić atak na niemieckie pozycje. Choć wiadomo, że operacja jest z góry skazana na niepowodzenie, Mireau nie waha się i wysyła oddział na pewną śmierć. Straceńcami ma dowodzić pułkownik Dax (Kirk Douglas).
Czwartkowy klub filmowy – „Na skraju lasu”. Czwartek, 22 lutego, godz. 20:20. TVP Kultura.
Kolejny film arcymistrza subtelnego komizmu. Melancholijna i zabawna opowieść o perypetiach rodziny, która chce zdobyć działkę rekreacyjną i letni domek. Lavikowie, pełni nadziei, że uda im się odkupić gospodarstwo od starego Komarka (František Kovářík), pomagają w pracach na roli i remoncie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *