Filmy w TVP Kultura

„Barany. Islandzka opowieść” w Wieczorze kinomana, „Władcy wojny” w cyklu Bilet do kina, „Jesteś Bogiem” w Panoramie kina polskiego, „Prawie jak matka” w cyklu Lekkie obyczaje i „Młoda i piękna” w Kinie nocnym.
 

 
Wieczór kinomana – „Barany. Islandzka opowieść”. Piątek, 13 kwietnia, godz. 20:010. TVP Kultura.
Gummi (Sigurdur Sigurjónsson) i Kiddi (Theodor Jlusson) mieszkają w sąsiadujących domach na rodzinnej farmie. Obaj bracia hodują rzadką odmianę islandzkich owiec i rywalizują ze sobą. Żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją ceniąc ponad wszystko wolność. Przy tym… nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat.
Bilet do kina – „Władcy wojny”. Sobota, 14 kwietnia, godz. 20:00. TVP Kultura.
Chiny, rok 1850. Wybucha powstanie mające na celu obalenie panującej dynastii Quing. W jednej z bitew generał Qingyun Pang (Jet Li) traci całą swoją armię. Uchodzi z życiem tylko dzięki temu, że udaje zmarłego.
Panorama kina polskiego – „Jesteś Bogiem”. Niedziela, 15 kwietnia, godz. 20:25. TVP Kultura.
Piotr Łuszczak – „Magik” (Marcin Kowalczyk), Sebastian Salbert – „Rahim” (Dawid Ogrodnik) i Wojciech Alszer – „Fokus” (Tomasz Schuchardt) to trzej kumple z Mikołowa i Katowic. Zakładają grupę „Paktofonika”, która staje się głosem pokolenia i na zawsze zmienia oblicze polskiego hip-hopu.
Lekkie obyczaje – „Prawie jak matka”. Wtorek, 17 kwietnia, godz. 21:45. TVP Kultura.
Do Val (Regina Casé), gosposi pracującej w domu zamożnej rodziny w So Paulo, przyjeżdża córka, którą wychowywali krewni. Jessica (Camila Márdila) zamierza studiować architekturę.
Kino nocne – „Młoda i piękna”. Wtorek, 17 kwietnia, godz. 23:45. TVP Kultura.
Siedemnastoletnia, delikatna Isabelle (Marine Vacth) pochodzi z bogatej paryskiej rodziny. Podczas wakacyjnego wyjazdu spotyka przystojnego Niemca, z którym przeżywa swój „pierwszy raz”. Po powrocie do domu przeobraża się w gotową na wszystko ekskluzywną call-girl.
Na wschód od Hollywood – „Wyznanie wiary”. Środa, 18 kwietnia, godz. 20:00. TVP Kultura. 
Maryam (Maryam Zaree), Sammi (Jeremias Acheampong) i Ismail (Carlo Ljubek) mają wątpliwości dotyczące wyznawanego przez nich systemu wartości. Ich ścieżki przecinają się w meczecie.
„Pianista”. Czwartek, 19 kwietnia, godz. 21:30. TVP Kultura.
Wrzesień 1939 roku. Koncert Władysława Szpilmana (Adrien Brody) w Polskim Radiu przerywa wybuch, który niszczy siedzibę rozgłośni. Niemcy wprowadzają rozliczne restrykcje wobec ludności żydowskiej. Prześladowania nasilają się, a Szpilmanowie wraz z tysiącami innych Żydów muszą się przenieść do getta…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *