Filmy w Jedynce i Dwójce

Jennifer Lawrence przygotowuje się do walki, Pierce Brosnan zakochuje się w Trine Dyrholm , a Timothy Hutton oświadcza się Georgii Mackenzie. W Dwójce Sylvester Stallone trenuje Michaela B. Jordana, Pierce Brosnan uwodzi Sarę Jessicę Parker, Jonas Nay zostaje szpiegiem, a Beata Fudalej musi się ukrywać.
 

 

„Gwiazda”. Piątek, 13 kwietnia, godz. 23:40. TVP1.
Córka farmera, Cristal (Jennie Garth), na ślubie swojej siostry poznaje prawnika z Nowego Jorku – Spencera (Craig Bierko). Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, ale los im nie sprzyja…
Hit na sobotę – „Igrzyska śmierci: Kosogłos”. Cz. I. Sobota, 14 kwietnia, godz. 21:20. TVP1.
Katniss (Jennifer Lawrence) wraz z matką i siostrą mieszka w legendarnym, podziemnym dystrykcie trzynastym, który, wbrew kłamliwej propagandzie, przetrwał zemstę Kapitolu. Z nowymi przywódcami na czele, rebelianci przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą.
„Kovak Box”. Sobota, 14 kwietnia, godz. 23:35. TVP1.
Światowej sławy pisarz science fiction David Norton (Timothy Hutton) przyjeżdża na na konferencję na Majorkę. Towarzyszy mu długoletnia partnerka Jane (Georgia Mackenzie). Tam David oświadcza się Jane. Kiedy udają się do pokoju hotelowego, by świętować zaręczyny, dziewczyna niespodziewanie wyskakuje przez okno i ginie na miejscu…
Zakochana Jedynka – „Wesele w Sorrento”. Niedziela, 15 kwietnia, godz. 21:05. TVP1.
Czterdziestoletnia Ida (Trine Dyrholm) tuż po tym, jak pokonała raka, dowiaduje się, że mąż odchodzi do swojej kochanki. Mimo fatalnego samopoczucia wyrusza na ślub córki, która wychodzi za mąż na Sorrento. Tam poznaje owdowiałego Philipa (Pierce Brosnan), ojca pana młodego, z którym bardzo się zaprzyjaźnia.
Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy. Odc. 5. „Filolog i gwoździe”. Wtorek, 17 kwietnia, godz. 20:35. 
Wieloodcinkowa filmowa saga, ukazująca na przykładzie losów kilku rodzin z Wielkopolski walkę Polaków z naporem germanizacyjnym w poznańskim w okresie od 1815 do 1918.

„Creed: Narodziny legendy”. Niedziela, 15 kwietnia, godz. 20:05. TVP2.
Adonis Creed (Michael B. Jordan), syn nieżyjącego mistrza świata wagi ciężkiej, dawnego rywala i przyjaciela Rocky’ego Balboa (Sylvester Stallone) marzy o karierze boksera. Postanawia odnaleźć Rocky’ego i poprosić, aby zaczął go trenować. Tymczasem Balboa prowadzi w Filadelfii włoską restaurację i nie chce wracać na ring…
Kino bez granic – „Rider Jack”. Niedziela, 15 kwietnia, godz. 22:30. TVP2.
Jack (Roeland Wiesnekker) to samotny, niezbyt atrakcyjny mężczyzna w średnim wieku, który chce zacząć wszystko od nowa. Nieoczekiwanie dowiaduje się, że musi zaopiekować się swoim ojcem, u którego lekarze stwierdzili początki choroby Alzheimera.
Kino relaks – „Jak ona to robi?”. Środa, 18 kwietnia, godz. 22:30. TVP2.
Kate Reddy (Sarah Jessica Parker) jest szczęśliwą żoną Richarda (Greg Kinnear) i spełnioną matką dwojga uroczych dzieci. Pracuje jako menedżerka w bostońskiej spółce inwestycyjnej, a jej mąż architekt zajmuje się domem i opieką nad dziećmi. Wszystko się zmienia, gdy na horyzoncie pojawia się przystojny i szarmancki wdowiec Jack Abelhammer (Pierce Brosnan).
„Szpieg D’83”. Ep. 1. Czartek, 19 kwietnia, godz. 20:45. TVP2.
Rok 1983, sytuacja na świecie staje sie coraz bardziej napięta. Młody żołnierz z Niemiec Wschodnich, Martin Rauch (Jonas Nay), zostaje wysłany do Niemiec Zachodnich w celu infiltracji armii wroga i zdobycia strategii wojennych NATO. Wychowany w rzeczywistości NRD, wkracza w zupełne nieznaną rzeczywistość.
„Wielki Tydzień”. Czwartek, 19 kwietnia, godz. 00:50. TVP2.
Tydzień przed Wielkanocą 1943 roku. Trwa powstanie w getcie warszawskim. Młoda Żydówka, Irena (Beata Fudalej), przekupuje agentów gestapo i ukrywa się w domu swojego byłego narzeczonego. Jej obecnością zaniepokojona jest sąsiadka, która boi się egzekucji za pomoc udzielaną Żydom.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *