Sport w TV

Finał mistrzostw Europy na żużlu w sobotę Eurosporcie 1

W sobotę w Lublinie odbędzie się finałowa runda Speedway Euro Championship. Na stadionie Motoru poznamy nowego mistrza Europy. Transmisja z komentarzem Jakuba Pieczatowskiego i Michała Korościela w Eurosporcie 1 od godz. 19.
 
Zawody w Lublinie zakończą czterorundowy cykl. Wcześniej żużlowcy ścigali się w Toruniu, Guestrow i Hallstavik. – Przed ostatnimi zawodami sytuacja jest niezwykle ciekawe. Toczy się walka zarówno o tytuł mistrza Europy jak i o podział medali. Warto również bić się o miejsce w pierwszej piątce, które daje bezpośredni awans do przyszłorocznych zawodów o tytuł mistrza Starego Kontynentu. Fajnie, że impreza odbędzie się w Lublinie, gdzie kibice mają głód żużla. Brakuje im ścigania na najwyższym poziomie. Sobotnie zmagania powinny przyciągnąć sporo kibiców – mówi komentator Eurosportu Jakub Pieczatowski.
Przed tegorocznym finałem na pierwszym miejscu z dorobkiem 38 punktów jest Łotysz Andzejs Lebedevs, który ma zaledwie cztery punkty przewagi nad drugim Czechem Vaclavem Milikiem. Kolejno w klasyfikacji na trzecim i czwartym miejscu znajdują się Artem Laguta i Andreas Jonsson (po 32 punkty).
W Lublinie na starcie zobaczymy pięciu reprezentantów Polski. Trójka z nich, a więc Krzysztof Kasprzak, Mateusz Szczepaniak oraz Przemysław Pawlicki, będzie prawdopodobnie między sobą rozstrzygać kwestię pozostania w cyklu na kolejny sezon. Polacy plasują się na miejscach od piątego do siódmego, a dzielą ich zaledwie trzy punkty.
Transmisja sobotnich zawodów z komentarzem Jakuba Pieczatowskiego i Michała Korościela wyłącznie w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze o godz. 19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *