Finał Pucharu Polski: Grupa Azoty SPR Tarnów – Łomża VIVE Kielce w TVP Sport

Finał Pucharu Polski w piłce ręcznej, w którym Grupa Azoty SPR Tarnów zagra z Łomżą VIVE Kielce. Początek transmisji o godz. 19:45 w TVP Sport.

 

Dla Grupy Azoty SPR Tarnów już sam udział w finale pucharowych rozgrywek to największe osiągnięcie w historii klubu. Tarnowski zespół jeszcze nigdy nie wywalczył medalu w Pucharze Polski, a teraz jest go już w zasadzie pewien. Pozostaje tylko kwestia koloru i choć wielu uważa, że wszystko jest już przesądzone i tarnowianie nie mają szans na zwycięstwo, to zawodnicy z pewnością zrobią wszystko, by zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Drugi finalista, Łomża Vive Kielce to utytułowany klub z wieloletnimi tradycjami oraz światowej klasy zawodnikami. Swoje mecze rozgrywa także w europejskiej Lidze Mistrzów. W obecnym ligowym sezonie zdobył 10. z rzędu, a 18. w historii mistrzostwo Polski. Mają na swoim koncie także 11 zwycięskich finałów Pucharu Polski z rzędu i 16 w całym swoim dorobku. Łącznie w finale Pucharu Polski występowali aż 24 razy i z pewnością w niedzielę do swojej kolekcji będą chcieli dołożyć kolejne trofeum.

Drużyna Grupy Azoty SPR Tarnów dopiero nabiera doświadczenia w piłce ręcznej na najwyższym poziomie w kraju i sam fakt awansu do finału PGNiG Pucharu Polski niespełna dwa lata po awansie do PGNiG Superligi jest czymś wyjątkowym. Faktem jest, że tarnowianie dość szczęśliwie losowali przeciwników w teorii bardziej będących w ich zasięgu, ale rywale również nie znajdowali się w tym miejscu przypadkiem. Podopieczni Patrika Liljestranda trzema zwycięskimi meczami z kolejno SMS ZPRP Kielce, Torus Wybrzeżem Gdańsk oraz Zagłębiem Lubin zasłużyli sobie na udział w finale rozgrywek.

Choć w niedzielnym meczu łatwo wskazać zdecydowanego faworyta, to nie możemy zapomnieć, że sport kochamy za nieprzewidywalność. Również w piłce ręcznej może wydarzyć się wszystko i każda drużyna ma swoje zarówno wyjątkowo dobre, jak i wyjątkowo słabe dni. Zawodnicy Grupy Azoty SPR Tarnów mogą zagrać ten szczególny dla nich mecz z luźną głową, ponieważ to nie oni muszą tutaj coś udowadniać. Dla tarnowskich kibiców już zwyciężyli i na początku tego sezonu z pewnością nie spodziewali się tego, że już za kilka dni będą mogli wspierać niebiesko-białych w finałowej walce o Puchar Polski.

Jest to wydarzenie wyjątkowe dla fanów piłki ręcznej z całej Polski. Po wielu latach dominacji głównie Łomży Vive Kielce i Orlenu Wisły Płock finał w takim składzie jest czymś nowym. Zawodnicy Grupy Azoty SPR Tarnów na pewno postarają się, aby godnie zastąpić jego stałych bywalców i zapewnić widzom ciekawe widowisko. O tym, czy im się uda przekonamy się już w niedzielę!

Finał Pucharu Polski w piłce ręcznej Grupa Azoty SPR Tarnów – Łomża VIVE Kielce od godz. 19:45 w TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *