Prasa - Ksiązka

Forbes Polska po raz pierwszy z listą „300 Najlepszych Pracodawców w Polsce”

W czwartek, 25 marca, w sprzedaży ukaże się najnowszy numer magazynu Forbes, w którym po raz pierwszy zostanie zaprezentowana nowa lista „300 Najlepszych Pracodawców w Polsce” (Poland’s Best Employers 2021). W wydaniu, redakcja przedstawi również finalistów trzeciej edycji konkursu „25 przed 25”, organizowanego przez Forbes Polska oraz warszawskie biuro McKinsey & Company.

 

W nowym numerze magazynu Forbes, redakcja po raz pierwszy publikuje listę 300 Najlepszych Pracodawców w Polsce/Poland’s Best Employers 2021, opracowaną wspólnie z firmą Statista według metody, która zdobyła uznanie na całym świecie.

– Jak przy każdym tego typu zestawieniu, z góry zakładam, że wywoła ono emocje, czasem kontrowersje. To obraz, jak pracownicy widzą wysiłki menedżerów, by stworzyć idealne miejsce pracy – pracownicy, czyli z założenia najwięksi krytycy. Test wypadł jednak nadspodzianie dobrze. Polecam jednocześnie towarzyszący rankingowi artykuł na temat nowej roli lidera w postpandemicznej rzeczywistości. Jeśli ktoś lubi kontrowersyjne tezy – nie zawiedzie się mówi Paweł Zielewski, redaktor naczelny Forbes Polska.

300 Najlepszych Pracodawców w Polsce to zestawienie 300 działających w Polsce firm, których wybitne osiągnięcia w zakresie HR zostały uhonorowane tytułem najlepszego pracodawcy. Podstawą badania była lista około 1800 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników. Zespół Statisty sporządził ją na podstawie obszernej analizy m.in. czasopism specjalistycznych oraz informacji udostępnianych przez stowarzyszenia branżowe czy instytucje badań gospodarczych. W badaniach ankietowych, wypełniając specjalny kwestionariusz, wzięło udział ponad 10 tysięcy pracowników, którzy wydali łącznie blisko 160 tys. rekomendacji. Najlepsi pracodawcy wyróżnieni w zestawieniu, zostali podzieleni na 24 branże.

W nowym wydaniu magazynu Forbes, redakcja przedstawi również finalistów trzeciej edycji konkursu „25 przed 25”, organizowanego przez Forbes Polska oraz warszawskie biuro McKinsey & Company. Magazyn Forbes i firma McKinsey po raz trzeci prezentują, wspólnie z niemal 70-osobową kapitułą – ekspertami ze świata biznesu, nowych technologii i nauki – najzdolniejszą młodzież w Polsce. W wyjątkowych, pandemicznych czasach jurorzy szukali liderów w pięciu kategoriach „Biznes i technologie”, „Nauka”, „Walka ze skutkami pandemii”, „Wspieranie różnorodności” oraz „Zrównoważony rozwój”.

Do finału dostali się ci, którzy najskuteczniej reagują na błyskawicznie zmieniającą się rzeczywistość, dobrze identyfikują trendy i mają w sobie dość zapału, aby w młodym wieku spróbować zmienić choćby drobny wycinek naszego świata dodaje Paweł Zielewski.

Nowy numer magazynu Forbes Polska będzie dostępny w sprzedaży od 25 marca w cenie 19,90 zł.

Więcej informacji: www.forbes.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *