Sport w TVTVP

Formuła 1: Grand Prix Hiszpanii w TVP Sport

Gdzie oglądać wyścig Formuły 1 o Grand Prix Hiszpanii? Transmisja w niedzielę 12 maja w TVP Sport oraz online na stronie TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej. Po czterech wyścigach wciąż niepokonani pozostają Valtteri Bottas i Lewis Hamilton. Czy Ferrari zdoła wreszcie zdetronizować kierowców Mercedesa?

 

Do sobotnich kwalifikacji przed wyścigiem w Azerbejdżanie wszystko wskazywało na to, że jeżdżący w Ferrari Charles Leclerc i Sebastian Vettel zdołają wreszcie pokonać kierowców Mercedesa. Zarówno Monakijczyk, jak i Niemiec, kręcili najszybsze czasy okrążeń w dwóch z trzech przeprowadzonych treningów. W sesji kwalifikacyjnej przebudzili się jednak Bottas i Hamilton.

Fin i Brytyjczyk zajęli w niej dwa pierwsze miejsca. Dzięki temu zdobyli już 54 dublet w sesji kwalifikacyjnej w erze hybrydowej (czyli od 2014 roku przyp.red.). W wyścigu triumfował Bottas a tuż za nim linię mety przekroczył Hamilton. Obaj kierowcy ponownie zapisali się na kartach królowej motorsportu. Zdobyli czwarty dublet z rzędu. Nikt wcześniej nie dokonał tej sztuki w całej historii Formuły 1.

Formuła 1: Grand Prix Hiszpanii 12.05.2019 – transmisja TV i online 

Ferrari w Hiszpanii będzie próbowało zatem przełamać złą passę. Zapowiada to szef włoskiego teamu, Mattia Binotto. – Musimy być bardziej agresywni w naszym rozwoju. Atmosfera w zespole jest doskonała. (…) Mieliśmy nadzieję na to, że będziemy bardziej konkurencyjni na początku sezonu. Dobrze, że do jego końca pozostało jeszcze 17 wyścigów, a każdy z nich to nowa szansa – ocenił po Grand Prix w rozmowie ze “Sky Sports” szef Ferrari. 

A na co w Hiszpanii może liczyć Williams i Robert Kubica? Do Barcelony większość zespołów przywiezie nowe części, które powinny mieć wpływ na prędkości osiągane przez bolidy. Miejmy nadzieję, że Williams również dokona zmian w pakiecie aerodynamicznym. Mimo, że rezultaty osiągane przez team z Grove nie są obiecujące, to Polak nie traci wiary we własne możliwości. – Dostrzeganie postępu nie jest łatwe. Pojawiło się wiele pozytywnych rzeczy, ale są one zasłonięte przez ogólną dyspozycję naszego zespołu. Moje tempo i styl jazdy są lepsze niż pokazują to wyniki – powiedział w rozmowie z portalem “Motorsport-total.com”.

Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii. Gdzie oglądać? Kto będzie komentował? 

Data: 12 maja (niedziela)

Początek studia: godz. 15:00

Początek wyścigu: godz. 15:55

Gdzie oglądać? TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

Komentatorzy: Maciej Iwański, Sławomir Kwiatkowski

Prowadzący studio: Maciej Kurzajewski

Goście w studiu: Daniel Biały, Jakub Giermaziak, Adam Tomiczek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *