Fortuna 1 Liga: Bytovia Bytów – Chrobry Głogów w Polsacie Sport

Rozgrywki Fortuna 1 Ligi wchodzą w decydującą fazę. O ile kwestia awansu jest już rozstrzygnięta, to wciąż trwa walka o utrzymanie. Wśród walczących o dalszą grę na zapleczu LOTTO Ekstraklasy są drużyny Bytovii Bytów i Chrobrego Głogów, które zmierzą się w sobotę.

 

 

W lepszej sytuacji znajduje się ekipa z Dolnego Śląska, której remis w tym spotkaniu gwarantuje utrzymanie. Po 32. kolejkach Chrobry ma na swoim koncie 37 punktów. Wiadomo już, że pozostałe dwie kolejki tego sezonu będą ostatnimi w roli trenera tej drużyny dla Grzegorza Nicińskiego. Jego odejście zostało oficjalnie potwierdzone. Dziennikarze Przeglądu Sportowego twierdzą, że następcą byłego napastnika ma zostać Ivan Djurdjević, który jeszcze niedawno pracował w Lechu Poznań.

Z kolei Bytovia zgromadziła 33 punkty i znajduje się obecnie na miejscu spadkowym. Do pierwszego bezpiecznego miejsca traci punkt. Jeśli więc podopieczni Adriana Stawskiego marzą o utrzymaniu, powinni wygrać zarówno z Chrobrym, jak i w następnej kolejce z inną drużyną walczącą o ligowy byt GKS-em Katowice. Ekipa z Bytowa w tym roku wygrała tylko jedno spotkanie. Powiedzieć więc, że piłkarze tej drużyny nie są w najlepszej formie, to nic nie powiedzieć.

Pierwszy mecz między tymi drużynami w tym sezonie rozegrany w Głogowie zakończył się bezbramkowym remisem. Taki rezultat tym razem byłby korzystny dla Mateusza Machaja i spółki. Bytovia walczy jednak o piłkarskie życie, więc na pewno nie zadowoli się podziałem punktów. Kto będzie górą w tym spotkaniu?

Transmisja meczu Bytovia Bytów – Chrobry Głogów w Polsacie Sport o godzinie 17.30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *