Kultura, muzyka, kinoTVN Discovery Polska

Fundacja TVN „Nie jesteś sam” otrzymała od Amazon ponad 1,5 mln zł na walkę z koronawirusem

Fundacja TVN „nie jesteś sam”, jako jedna z organizacji wspierających walkę z COVID-19 w Polsce, otrzymała od firmy Amazon kwotę ponad 1,5 mln zł. Uzyskane środki finansowe przeznaczy na zakup testów na obecność koronawirusa dla personelu medycznego.

 

 

 

 

Fundacja TVN „nie jesteś sam” od kilku tygodni prowadzi aktywne działania na rzecz walki z epidemią koronawirusa. O optymalnym sposobie wydatkowania środków otrzymanych od darczyńców decyduje w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia oraz przedstawicielami środowisk medycznych. Dotychczas na wsparcie diagnostyki zakażeń oraz zakup niezbędnych środków ochrony indywidualnej dla pracowników szpitali w całej Polsce przeznaczyła łącznie ponad 5 mln złotych pozyskanych od darczyńców.

Dostrzegając zaangażowanie i wkład Fundacji w walkę z epidemią COVID-19 w Polsce Amazon wyłonił ją jako jedną z organizacji pomocowych, które otrzymają środki na ten cel. Za ponad 1,5 mln zł (równowartość 350 000 euro) z darowizny od Amazon fundacja kupi kolejną pulę testów w kierunku obecności wirusa SARS-CoV-2. Zostaną one wykorzystane do badań pracowników medycznych – lekarzy, pielęgniarek oraz personelu medycznego karetek pogotowia – w całej Polsce. Testy dostarczy ogólnopolska sieć laboratoriów diagnostycznych ALAB. Firma dysponuje specjalnym mobilnym laboratorium w samochodzie, co umożliwia szybką i sprawną realizację badań w różnych lokalizacjach.

„To piękny, hojny i bardzo potrzebny dziś gest. Środki od Amazon pozwolą przebadać 3400 pracowników medycznych. To właśnie oni są w tej chwili na pierwszej linii frontu w walce z epidemią. Musimy im pomóc, by mogli skutecznie ratować życie i zdrowie nas wszystkich.”powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN „nie jesteś sam”.

„Amazon od początku aktywnie włącza się walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zatrudniamy w Polsce ponad 16 000 osób i chcemy, by nasi pracownicy i ich rodziny czuli się bezpiecznie. Współpracujemy m.in. z instytucjami, które niosą bezpośrednią pomoc osobom dotkniętym skutkami epidemii. Uważamy, że ochrona zdrowia personelu medycznego odgrywa kluczową rolę w tym procesie. Dzięki zaangażowaniu Fundacji TVN „nie jesteś sam”, pracownicy służb medycznych mogą skutecznie i w bezpieczny sposób wykonywać swoją pracę” powiedziała Blanka Fijołek, CEE PR & Community Manager w Amazon.

Przez 19 lat działalności Fundacja TVN „nie jesteś sam” przekazała na realizację celów charytatywnych około 250 000 000 złotych. Od początku istnienia wspiera system opieki zdrowotnej w Polsce. Buduje i remontuje kliniki i oddziały szpitalne. Kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny oraz karetki pogotowia.

Amazon angażuje się w walkę z koronawirusem, zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej.

W Polsce firma przekazała 4,5 miliona złotych dla organizacji pozarządowych, zaangażowanych w przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się epidemii. Amazon uruchomił także Inicjatywę Rozwoju Diagnostyki Amazon Web Services, która ma na celu wsparcie badań i rozwoju diagnostyki, polegającej na szybkim oraz dokładnym wykrywaniu COVID-19. W ramach projektu, Amazon przeznaczył 20 milionów dolarów na innowacje i rozwój w obszarach związanych z COVID-19. Amazon jest także zaangażowany we wsparcie edukacji w czasie epidemii, udostępniając bezpłatne warsztaty STEM Kindloteka online, skierowane do dzieci, rodziców i nauczycieli.

Więcej informacji na temat działań podjętych przez Amazon, aby wesprzeć osoby dotknięte kryzysem związanym z koronawirusem można znaleźć tutaj oraz na profilu twitter.com/AmazonNewsPL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *