Gala MB Boxing Night 7 „Na krawędzi” w TVP Sport

Początek nowej współpracy w polskim boksie! TVP Sport podpisało trzyletni kontrakt z MB Promotions i Tymex Boxing Promotions, opiewający na co najmniej 18 gal. Pierwsza impreza – MB Boxing Night 7 – 20 czerwca w Arłamowie. W ringu zaprezentują się między innymi Łukasz Różański i Robert „Arab” Parzęczewski. Transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i w naszej aplikacji.

 

 

Ogłoszenie współpracy miało nietypowy charakter. Dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski, wkroczył na konferencję promotorów – Mateusza Borka i Mariusza Grabowskiego, czego nie spodziewali się obecni tam dziennikarze. W ten sposób poinformowano o podpisaniu trójstronnej umowy.

– Chcemy zbudować polski boks zawodowy. Chcemy, aby Telewizja Polska brała udział w tej odbudowie i – po amerykańsku – chcemy trochę inaczej działać, cytując klasyka: „naszym chłopakom brakuje trochę luzu”. Mam nadzieję, że z Mateuszem i Mariuszem tego luzu nie będzie brakować zapowiedział Szkolnikowski.

Pierwszym efektem współpraca ma być zaplanowana na 20 czerwca gala w Arłamowie.

Gala MB Boxing Night 7 „Na krawędzi” w TVP

Siódma w historii gala MB Boxing Night będzie nosiła nazwę „Na krawędzi”. Promotor Mateusz Borek postanowił zorganizować wydarzenie w hotelu Arłamów. Zaplanowanych jest siedem pojedynków, a w walce wieczoru wystąpią Parzęczewski i Slad Janjanin.

Karta walk MB Boxing Night 7

Dla boksującego w wadze półciężkiej „Araba” będzie to 26. pojedynek w zawodowej karierze. 27-latek dotychczas 16-krotnie wygrywał przez nokaut. W Arłamowie skrzyżuje rękawice z dwa lata starszym Bośniakiem. Janjanin ma w bilansie 27 zwycięstw i pięć porażek.

Ciekawie powinno być też w walce Kamila Łaszczyka z Piotrem Gudelem. To będzie rewanż za starcie z października 2016 roku – wówczas decyzją sędziów lepszy okazał się ten pierwszy. Popularny „Szczurek” ma na koncie 27 triumfów (dziewięć przez nokaut) i żadnej porażki.

Sporą uwagę wzbudzi też na pewno walka Różańskiego. Pochodzący z Podkarpacia pięściarz wagi ciężkiej nie wchodził na ring od blisko jedenastu miesięcy i niespodziewanego zwycięstwa z Izu Ugonohem. W Arłamowie wróci zatem na ring po sporej przerwie. Nazwisko jego rywala pozostaje ostatnią zagadką w karcie walk.

Transmisja gali MB Boxing Night 7: Na krawędzi w TVP Sport, TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport

Impreza w Arłamowie będzie pierwszym wspólnym wydarzeniem. Rozpoczynamy też współpracę z grupą Mariusza Grabowskiego Tymex Boxing. Będziemy mogli więc zobaczyć w ringu m.in. Ewę Brodnicką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *