Gala Queensberry Polska: „Bitwa o Gniew” w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight

Queensberry Polska: „Bitwa o Gniew”. Już w sobotę wieczorem odbędzie się pierwsza gala Queensberry Polska. Areną zmagań pięściarzy będzie średniowieczny zamek w Gniewie, a w walce wieczoru Paweł Augustynik i Dariusz Sęk rywalizować będą o pas WBC International Silver w wadze półciężkiej. W sumie w sobotę odbędzie się dziesięć pojedynków.

 

Przed nami historyczna, bo pierwsza gala Queensberry Polska: „Bitwa o Gniew”. Na ringu w średniowiecznym zamku w Gniewie zobaczymy wszystko, co w boksie najlepsze, a kibicom zaprezentują się pięściarze znani i uznani, debiutanci w zawodowej rywalizacji zawodnicy boksu olimpijskiego.

W walce wieczoru czeka nas arcyciekawie zapowiadający się pojedynek Pawła Augstynika (11-0-0) z Dariuszem Sękiem (28-6-3). Pierwszy z nich nie przegrał jeszcze w zawodowej karierze, za to Sęk jest niezwykle doświadczony, zdecydowanie bardziej niż jego przeciwnik. Walczył też już na galach organizowanych przez rodzinę Warrenów. Przed nami emocjonujące starcie, którego stawką będzie pas WBC International Silver w wadze półciężkiej.

Podczas gali Queensberry Polska: „Bitwa o Gniew” rewanżową walkę stoczą były mistrz Europy Rafał Jackiewicz i Bartłomiej Grafka. Ich pierwsze starcie zakończyło się remisem z którego żaden nie był zadowolony. Obaj czuli się zwycięzcami.

– Kondycyjnie, siłowo, szybkościowo trenowałem, technicznie nie pękam. Wygram każdą rundę po kolei. Nie przewiduję, żebym jakąś przegrałpowiedział Jackiewicz przed sobotnim starciem.

Karta walk:

Walka wieczoru

Paweł Augustynik (11-0-0) vs Dariusz Sęk (28-6-3)

Rafał Jackiewicz (51-27-3) vs Bartłomiej Grafka (22-38-4)

Michał Soczyński (debiut) vs Piotr Rzyman (2-4-0)

Abdulkhay Sharakhmatov (1-0-0) vs Robert Niedźwiedzki (0-2-1)

Ryszard Lewicki (debiut) vs Daniel Przewieślik (2-10-1)

Karol Długosz (debiut) vs Paweł Martyniuk (4-5-0)

Kamil Mroczkowski (debiut) vs Mateusz Rybarski (1-11-0)

Mateusz Dyniewicz vs Kamil Kaczmarek (walka w boksie olimpijskim)

Kirill Globenko vs Wiktor Kazimierczak (walka w boksie olimpijskim)

Kamil Syc vs Franciszek Szatanik (walka w boksie olimpijskim)

Transmisja gali Queensberry Polska: „Bitwa o Gniew” w Polsacie Sport Fight od godziny 18:00 i w Polsacie Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *