Gala Tymex Boxing Night 19 w TVP Sport

Wtym tygodniu czekają nas aż dwie gale boksu w Telewizji Polskiej. W piątek w Radomsku zostanie przeprowadzona impreza Tymex Boxing Night 19. W walce wieczoru zaprezentuje się Robert Parzęczewski, a jego rywalem będzie Taras Golovashchenko.

 

Po emocjach związanych z występem znakomitego Terence’a Crawforda w ostatni weekend, w Telewizji Polskiej w najbliższych tygodniach nie będzie brakowało krajowego boksu, zarówno zawodowego, jak i amatorskiego.

W sobotę zapraszamy na Knockout Boxing Night 19 w Ostrołęce. Dzień wcześniej dojdzie do imprezy w Radomsku. Tymex Boxing Night odbędzie się już po raz 19.

W walce wieczoru wystąpi Robert „Arab” Parzęczewski (27-2, 17 KO). Po zeszłorocznej porażce z Sherzodem Husanovem wygrał dwa pojedynki w ostatnich miesiącach: z Facundo Nicolasem Galovarem oraz Sahanem Aybayem. Niemca pokonał przez nokaut w piątej rundzie.

Jego rywalem będzie Taras Golovashchenko (6-4, 3 KO), czyli były mistrz Ukrainy amatorów. – Trochę zboczyłem z drogi prowadzącej do walki o mistrzostwo świata, ale – mam nadzieję – tylko na chwilę mój cel się oddalił. W Radomsku czeka mnie trudny pojedynek. Jako amator Taras Golovashchenko odnosił spore sukcesyocenił 28-latek.

Na ringu zaprezentuje się również Damian Jonak (41-1-1, 21 KO). Jego przeciwnikiem będzie Andrew Robinson (25-5-1, 7 KO). Polski pięściarz właśnie z Brytyjczykiem w 2019 roku doznał jedynej porażki w karierze. Teraz jest żądny rewanżu. – Aż dwa i pół roku czekałem na drugi pojedynek z Robinsonem, wiele się w tym czasie wydarzyło, ale warto było uzbroić się w cierpliwość. Gdybym czuł, że faktycznie byłem słabszy i po prostu przegrałem, nie byłoby sprawy. Ale ja zostałem w katowickim Spodku skrzywdzony powiedział Jonak.

Tymex Boxing Night 18. Karta walk

Robert Parzęczewski (27-2, 17 KO) vs. Taras Golovashchenko (6-4, 3 KO)

Damian Jonak (41-1-1, 21 KO) vs. Andrew Robinson (25-5-1, 7 KO)

Tomasz Nowicki (10-0, 2 KO) vs. Andres Reynoso (13-8-1, 3 KO)

Karol Łapawa vs. Vladimir Yushyn

Patryk Tołkaczewski (0-0-1) vs. Paweł Sowik (3-8, 1 KO)

Aleksander Jasiewicz vs. Igor Pryga

Oskar Wierzejski (4-0-1) vs Łukasz Załuska

Kamil Kuździeń (6-0, 1 KO) vs. Jhon Teheran (16-1, 13 KO)

Gala boksu Tymex Boxing Night 18 w Radomsku. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy: piątek, 26 listopada

Gdzie transmisja: 20:05 TVP Sport, 19:00 TVPSPORT.PL, aplikacja mobilnaSmart TV

Kto skomentuje: Piotr Jagiełło, Janusz Pindera

Prowadzący studio: Maciej Barszczak

Goście w studio: Maciej Miszkiń, Albert Sosnowski

Reporterka: Anna Kozińska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *