PKO Ekstraklasa: Lech Poznań – Warta Poznań w TVP Sport

Lech przed 15. kolejką PKO Ekstraklasy jest liderem, a bronić pierwszej pozycji będzie w spotkaniu z Wartą. Transmisja na żywo derbów Poznania w TVP w niedzielę 28 listopada. Czy Kolejorz podobnie jak w poprzednim sezonie pokona rywala zza miedzy?

Zbliżamy się do półmetka sezonu 2021/22 PKO Ekstraklasy. Na razie najlepiej spisuje się Lech Poznań, który poniósł zaledwie jedną porażkę. I po 14 kolejkach jest liderem.

Piłkarze Macieja Skorży szczególnie dobrze spisują się na własnym stadionie. Tylko Pogoń i Radomiak potrafiły wyrwać punkt na Bułgarskiej. Pozostałe zespoły w ostatnich meczach w Wielkopolsce ponosiły porażki, niemal nie stwarzając sobie okazji.

Kolejorz po dwóch remisach przed przerwą reprezentacyjną wrócił do wygrywania w ostatniej kolejce. Zwyciężył 1:0 Piasta Gliwice po golu Joao Amarala, ale wynik nie oddaje przewagi gospodarzy. Portugalczyk to jeden z najlepszych strzelców tego sezonu z siedmioma trafieniami. Mikael Ishak ma o jeden więcej.

W zupełnie innej sytuacji jest Warta Poznań, która w poprzednich rozgrywkach zaskakiwała dobrą postawą. W obecnych nie jest tak dobrze. W wyniku słabej postawy w ostatnich tygodniach pracę stracił Piotr Tworek. Zastąpił go Dawid Szulczek. W debiucie 31-letniego trenera w Ekstraklasie jego piłkarze ulegli w Grodzisku Wielkopolskim Wiśle Płock 1:2.

Warta zajmuje dopiero 16. miejsce w tabeli, tracąc punkt do bezpiecznej 15. pozycji. O dwa wyprzedza Legię Warszawa oraz Górnika Łęczna.

W niedzielę będzie broniła się przed ewentualnym spadkiem na trudnym terenie. O której derby Poznania? Początek meczu o godzinie 15:00.

Mniej utytułowany z klubów ze stolicy Wielkopolski po powrocie do Ekstraklasy przegrał oba spotkania z Kolejorzem. We wrześniu ubiegłego roku przy Bułgarskiej było 1:0 po golu Jakuba Modera z rzutu karnego w 91. minucie. W lutym znów faworyt wygrał dzięki skutecznej końcówce, odwracając losy meczu. Tym razem to Pedro Tiba trafił na 2:1 w 94. minucie.

PKO Ekstraklasa 2021/22: mecz Lech Poznań – Warta Poznań w 16. kolejce. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: niedziela 28 listopada, godzina 15:00

Transmisja: od 14:35 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej oraz Smart TV

Kto skomentuje: Sławomir Kwiatkowski, Robert Podoliński

Prowadzący studio: Mariusz Jankowski

Goście/eksperci: Kazimierz Węgrzyn, Jakub Wawrzyniak

Reporter: Michał Zawacki