Gala UFC 239 w Polsacie Sport

Na taką galę czekali chyba wszyscy fani MMA na świecie! W nocy z soboty na niedzielę w Las Vegas odbędzie się UFC 239, a w rozpisce znalazły się największe gwiazdy organizacji. Wysokie miejsce w karcie walk zajął Jan Błachowicz, który zmierzy się z Lukiem Rockholdem.

 

 

Polak otrzymał chyba najlepszego rywala, jakiego mógł po porażce. Nokaut z rąk Thiago Santosa mógł mocno wyhamować karierę „Cieszyńskiego Księcia”, jednak matchmakerzy największej organizacji MMA na świecie znaleźli ciekawe wyjście. Nie da się oprzeć wrażeniu, że Błachowicz ma tutaj robić za trampolinę dla byłego mistrza wagi średniej. Czy jednak Rockhold może czuć się pewnie?

To będzie jego pierwsze starcie w kategorii półciężkiej. Choć odgraża się, że jest w formie życia i już dawno powinien przejść do wyższej dywizji, to jego dyspozycja ciągle jest zagadką. Po Błachowiczu wiemy, czego się spodziewać. To dla niego znakomita szansa na rozgłos medialny, gdyż Rockhold należy do zawodników, o których często można usłyszeć.

To zdecydowanie najważniejszy polski akcent na tej gali. Poza tym w karcie głównej znalazły się cztery elektryzujące pojedynki. Zaczniemy od starcia Diego Sancheza z Michaelem Chiesą. Następnie do oktagony wyjdą Błachowicz oraz Rockhold, a po nich czołowi zawodnicy wagi półśredniej – Ben Askren i Jorge Masvidal. Obaj regularnie podgrzewają atmosferę przed walką, a zwycięzca poważnie zbliży się do mistrzowskiej szansy.

A skoro mowa o pojedynkach o pas, to w oktagonie zobaczymy również Amandę Nunes oraz Holly Holm. Brazylijka to podwójna mistrzyni, a w nocy z soboty na niedzielę będzie broniła tytułu wagi koguciej. Już teraz jest rozpatrywana jako najlepsza zawodniczka w historii MMA. Z drugiej strony mamy nierówną Holm, która w przeszłości potrafiła sprawić gigantyczną sensację, nokautując Rondę Rousey.

Wydarzenie w Las Vegas zwieńczy pojedynek o pas wagi półciężkiej. Dla wielu najlepszy zawodnik bez podziału na kategorie wagowe Jon Jones zmierzy się z eksplozywnym Thiago Santosem. Amerykanin powinien mieć przewagę w każdym aspekcie, ale Brazylijczyka nie można lekceważyć. „Bones” wydaje się skoncentrowany na nadchodzącej walce i zamierza podejść do „Marretty” w najlepszej formie.

Karta walk UFC 239:

Karta główna (4.00/Polsat Sport)

k. półciężka: Jon Jones (24-1-1NC, 10 KO, 6 SUB) – Thiago Santos (21-6, 15 KO, 1 SUB)

k. kogucia: Amanda Nunes (17-4, 12 KO, 3 SUB) – Holly Holm (12-4, 8 KO)

k. półśrednia: Jorge Masvidal (33-13, 14 KO, 2 SUB) – Ben Askren (19-0-1NC, 6 KO, 6 SUB)

k. półciężka: Jan Błachowicz (23-8, 5 KO, 9 SUB) – Luke Rockhold (16-4, 6 KO, 8 SUB)

k. półśrednia: Diego Sanchez (29-11, 10 KO, 6 SUB) – Michael Chiesa (15-4, 11 SUB)

Karta wstępna:

k. piórkowa: Gilbert Melendez – Arnold Allen

k. kogucia: TBA – Marlon Vera

k. słomkowa: Claudia Gadelha – Randa Markos

k. kogucia: Alejandro Perez – Yadong Song

Karta przedwstępna:

k. średnia: Edmen Shahbazyan – Jack Marshman

k. półsrednia: Ismail Naurdiev – Chance Rencountre

k. kogucia: Julia Avila – Pannie Kianzad

Transmisja gali UFC 239 z udziałem Błachowicza od 4.00 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *