„Gazeta Wyborcza” i Toyota z 15. wspólną akcją na Dzień Dziecka

Już po raz 15. „Gazeta Wyborcza” wspólnie z Toyotą z okazji Dnia Dziecka przekaże pieniądze na szczytny cel. W poniedziałek, 1 czerwca br. wydanie „Wyborczej” ukaże się ze specjalną reklamą Toyoty, z której dochód pomoże podopiecznym Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą w Rabce-Zdroju. Działania wspierać będą autopromocja oraz publikacje poświęcone mukowiscydozie ukazujące się w serwisach Wyborcza.pl.

 

 

W 2020 r. w ramach wyjątkowej akcji na Dzień Dziecka „Gazeta Wyborcza” i Toyota, dzięki niestandardowej reklamie opublikowanej 1 czerwca br. na łamach dziennika, wesprą Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. To najstarsza i największa w Polsce organizacja, która działa na rzecz chorych na mukowiscydozę. Towarzystwo zostało powołane w 1987 r. z inicjatywy zwykłych osób, które codziennie wspólnie walczą o zdrowie i życie chorych na mukowiscydozę: lekarzy i rodziców chorych dzieci. Misją Towarzystwa jest wsparcie chorych na mukowiscydozę i ich rodzin w walce o godne i jak najdłuższe życie.

Więcej informacji – https://www.ptwm.org.pl/

O tym, na co zostaną przeznaczone środki od Toyota Motor Poland i „Gazety Wyborczej”, mówi Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezeska Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą w rozmowie z Marią Bielicką – „Życie z mukowiscydozą to każdy dzień na bombie zegarowej”.

Oprócz tego „Gazeta Wyborcza” na swoich cyfrowych łamach przybliża internautom tematykę mukowiscydozy. Do tej pory ukazały się już 3 publikacje na ten temat – m.in. Choroba, która zmienia wszystko. Jak pomóc chorym na mukowiscydozę, a kolejne zaplanowane są na najbliższe dni. Czytelnicy znajdą je nie tylko na Wyborcza.pl, ale też m.in. na Wysokieobcasy.pl.

W ubiegłych latach środki zebrane w ramach akcji „Gazety Wyborczej” i Toyota Motor Poland pomogły dzieciom, którymi opiekują się m.in. Stowarzyszenie „Łódzkie hospicjum dla dzieci – Łupkowa”, Fundacja „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci z Białegostoku, Stowarzyszenie Chorych na Mukopolisacharydozę i Choroby Rzadkie z Głoskowa, Bieszczadzkie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk Nadziei”, Fundacja „Niesiemy Nadzieję” z Poznania oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej w Lublinie.

„Gazeta Wyborcza” jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce. To codzienny wybór czytelników, którzy szukają informacji, opinii, analiz i komentarzy, chcą poszerzać swoją wiedzę o świecie, a także poszukują atrakcyjnej rozrywki i praktycznych porad. Treści dziennika dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej – w serwisach internetowych Wyborcza.pl, w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. „Gazeta Wyborcza” jest liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. W ostatnich dniach społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania „Wyborczej” przekroczyła 240 tys. Wraz z tymi, którzy kupują papierowe wydanie, dziennik ma łącznie ponad 300 tys. płacących czytelników.

Wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *