Prasa - Ksiązka

„Gazeta Wyborcza” organizuje Wielki Test Wiedzy o Metropolii

Gdzie odbył się pierwszy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych? Ile wynosi długość szlaku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej? Kiedy zbudowano najdłuższe molo w Polsce? Na tego typu pytania już w sobotę, 1 grudnia br. na Politechnice Gdańskiej będą odpowiadali uczestnicy Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii. Organizatorem konkursu, w którym główna nagroda to 7 tys. złotych, jest „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”.

 

Zadaniem uczestników Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii będzie poprawne odpowiedzenie na 60 zamkniętych pytań z różnych dziedzin dotyczących Trójmiasta: demografii i geografii, gospodarki, kultury, sportu, rekreacji czy turystyki. Do bezpłatnego udziału w tym wydarzeniu mogą zgłaszać się osoby w każdym wieku, jednak w przypadku osób poniżej 16 roku życia rejestracji może dokonać jedynie ich opiekun.

W konkursie przewidziano cenne nagrody pieniężne: za zajęcie trzeciego miejsca – 1000 zł; drugie miejsce premiowane jest kwotą 3000 zł, natomiast główna nagroda wynosi 7000 zł (brutto).

– Skuteczne rozwiązanie problemów polskich metropolii zależy od współpracy tworzących je gmin i miast. Jestem pewny, że dla rozwoju takiej metropolitalnej współpracy, oprócz porozumienia samorządowców, niezbędny jest rozwój tożsamości wśród mieszkańców. Tożsamości nie tylko miejskiej, ale właśnie szerszej, metropolitalnej. Stąd pomysł, by zaprosić naszych czytelników do udziału w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii – mówi Mikołaj Chrzan, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej Trójmiasto”.

 

 

Wydarzenie będzie miało miejsce się w sobotę, 1 grudnia br. o godz. 11:00 w Auditorium Maximum Politechniki Gdańskiej przy ul. Gabriela Narutowicza 11/12 w Gdańsku. Aby w nim uczestniczyć, należy do piątku – 30 listopada br. zarejestrować się pod adresem https://bilety.cojestgrane24.pl/wielki_test_metropolia. Liczba miejsc jest ograniczona – w konkursie będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 220 osób.

Organizatorem Wielkiego Testu o Metropolii jest „Gazeta Wyborcza”, a partnerami – Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, Politechnika Gdańska, Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Grupa GPEC oraz Ziaja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *