„Gazeta Wyborcza” partnerem 29. Finału WOŚP

„Gazeta Wyborcza” po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy jako oficjalny partner 29. Finału. Prócz medialnego wsparcia akcji redakcja przygotowała wyjątkowe aukcje i zbiórki internetowe, z których dochód w całości zostanie przeznaczony na tegoroczny cel – zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Licytacje potrwają do dnia Finału – 31 stycznia 2021 r.

 

Mimo pandemii i wiążących się z nią zmian, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz 29. będzie zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń medycznych dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Hasłem przewodnim tegorocznej zbiórki jest „Finał z głową”, a celem zakup jak największej ilości specjalistycznego sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy (szczegółowe informacje: tutaj).

„Gazeta Wyborcza” jak co roku wspiera Orkiestrę medialnie oraz aktywnie włącza się w zbieranie funduszy na tegoroczny cel zbiórki, organizując wyjątkowe aukcje. Akcje te są już dostępne na stronie Wyborcza/wosp oraz za pośrednictwem aukcji Allegro dla WOŚP na stronie aukcje.wosp.org.pl. Licytacje będą trwać do niedzieli, 31 stycznia br. ( kończą się pomiędzy godz. 21:20, a godz. 22:00 ).

Redakcja oferuje m.in. wyjątkową możliwość zostania bohaterką/bohaterem pierwszej strony tygodnika lokalnego, piątkowego dodatku do „Gazety Wyborczej” i zaprezentowania siebie, swojej firmy bądź pasji. Linki do aukcji poszczególnych tygodników znajdują się tutaj.

Cieszący się ogromną popularnością w 2018 i 2019 r. spacer po Puszczy Białowieskiej z przyrodnikiem Adamem Wajrakiem będzie licytowany również i w tym roku. W pakiecie znajdą się nocleg w Białowieży dla czterech osób (przy uwzględnieniu obostrzeń sanitarnych związanych z sytuacją pandemiczną w Polsce) oraz zestaw książek Adama Wajraka wraz z autografem. Link: tutaj.

„Gazeta Wyborcza” zaoferuje też licytację cyfrowej prenumeraty dziennika na 100 lat (i jeden dzień dłużej) na wszystkich nośnikach – m.in. na komputerach i telefonach komórkowych, a w przyszłości również na urządzeniach, które jeszcze nie zostały wymyślone. Link do licytacji tutaj.

W tym roku można wylicytować również komplet 3 najlepszych fotografii z roku 2020. Dwie z nich wybrała redakcja „Gazety Wyborczej”, a trzecią jej czytelnicy w głosowaniu, które odbyło się w dniach 9-13 stycznia 2021 r. w serwisie Krakow.wyborcza.pl. Zdjęcia są oprawione, z dedykacją i podpisem autorów. Szczegóły tutaj.

Redakcja wrocławskiego wydania „Gazety Wyborczej” przygotowała dodatkową aukcję, w której będzie można wylicytować prywatny spacer po Wrocławiu z Leszkiem Balcerowiczem. Więcej informacji  tutaj.

Wśród aukcji znajdują się również: gratka dla miłośników gór, czyli książka Bartłomieja Kurasia w pakiecie z weekendowym pobytem w Tatrach Zachodnich (szczegóły tutaj); kurs morsowania i ice swimmingu w Krakowie (szczegóły tutaj) oraz wyjątkowy bilet, którego nie ma Kolei Śląskich (szczegóły tutaj).

„Gazeta Wyborcza” uruchomiła również eSkarbonkę, z której całość wpłat zostanie przekazana WOŚP– link.

W dniu 29, Finału 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń, a o godz. 20:00 niebo tradycyjnie rozświetli „Światełko do nieba” – happening będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji. Relacje z niedzielnych wydarzeń pojawią się na facebookowym profilu „Gazety Wyborczej” oraz w serwisie Wyborcza.pl.

Więcej informacji na temat działań „Gazety Wyborczej” związanych z 29. Finałem WOŚP wraz z linkami do wszystkich aukcji znajduje się na Wyborcza.pl/wosp.

„Gazeta Wyborcza” jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce. To codzienny wybór czytelników, którzy szukają informacji, opinii, analiz i komentarzy, chcą poszerzać swoją wiedzę o świecie, a także poszukują atrakcyjnej rozrywki i praktycznych porad. Treści dziennika dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej – w serwisach internetowych Wyborcza.pl, w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki. „Gazeta Wyborcza” jest liderem procesu transformacji cyfrowej prasy w Polsce. Na koniec września br. społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania „Wyborczej” przekroczyła 240 tys.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *