"Gazeta Wyborcza" z mapą turystyczną Puszczy Białowieskiej

Już jutro – w środę, 30 maja br. z „Gazetą Wyborczą” ukaże się mapa turystyczna Puszczy Białowieskiej wraz z ciekawymi informacjami przyrodniczymi. W ten sposób redakcja chce zachęcić czytelników do lepszego poznania puszczy i jej odwiedzenia – na spacer po tym pierwotnym lesie zaprasza Adam Wajrak, popularny dziennikarz „Gazety Wyborczej”.
 

 
Puszcza Białowieska to najbardziej dzikie i pierwotne miejsce na mapie Europy. Powstała bez udziału człowieka i jest jedynym w Polsce obiektem przyrodniczym wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Puszczy Białowieskiej zachowały się jedne z ostatnich i największych fragmentów lasu pierwotnego nizin europejskich. Tutaj żyje największa populacja wolnego żubra na świecie.
Mapa turystyczna Puszczy Białowieskiej, dołączona do całego nakładu „Gazety Wyborczej”, została przygotowana w skali 1:50.000, a po rozłożeniu ma format 50×80 cm. Zaznaczone są na niej najciekawsze szlaki i rezerwaty oraz miejsca do obserwacji zwierząt i przyrody.
Z materiału redakcyjnego, który znalazł się na odwrocie mapy, można dowiedzieć się m.in.:
– jak rozpoznać i gdzie znaleźć najpotężniejsze drzewa rosnące w puszczy – sosny, świerki, lipy czy dęby szypułkowe;
– jak, gdzie i kiedy obserwować rzadkie gatunki ptaków, rysie, żubry, borsuki i bobry;
– jak prowadzona wycinka drzew zmieniła krajobraz pierwotnego lasu.
Cena „Gazety Wyborczej” z mapą wyniesie 5,99 zł.
Wydanie „Gazety Wyborczej” z mapą wspiera kampania w telewizji (TVN, Polsat, stacje tematyczne) i w radiu (RMF Classic, Pogoda, Meloradio, Chilli Zet), a także autopromocja.
Kreacje przygotował dział promocji „Gazety Wyborczej”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *