“Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach” – nowa książka Wydawnictwa Agora

Który piłkarz Górnika Zabrze złamał w trakcie kariery aż dziewięć palców? Który trener Górnika jako element treningu stosował grę w chowanego? Za co zabrzańscy milicjanci musieli przepraszać piłkarzy? - na te pytania odpowiada nowa książka Pawła Czado, która ukazała się nakładem Agory.

 

„Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach” aż skrzy się od nieznanych wcześniej anegdot i opowieści, na przykład o piłkarzach wracających do domów w łyżce koparki albo o żonie jednego z zawodników, która musiała prosić o łaskę dla męża u Władysława Gomułki.

Autor spędził wiele godzin w archiwach, przejechał pół Europy, żeby porozmawiać z legendarnymi piłkarzami i napisał niezwykłą książkę. To nie tylko historia sukcesów jednego z najlepszych klubów piłkarskich Europy - to także niesamowita opowieść o czasach, gdy brakowało wszystkiego, a w walce o największe trofea musiała wystarczyć siła charakteru, brawura i niczym nieskrępowana radość z gry.

 Od 13 września br. książkę „Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach” można kupić w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl.

 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.