Prasa - Ksiązka

„Gra w oczko” Grzegorza Kalinowskiego w mundialowym wydaniu

W związku z mistrzostwami świata w piłce nożnej, wydawnictwo Skarpa Warszawska przygotowało mundialowe wydanie futbolowego kryminału „Gra w oczko”. Jej autor, były dziennikarz i komentator sportowy, Grzegorz Kalinowski opisuje w niej historię dziennikarskiego i policyjnego śledztwa toczących się po zabójstwie utalentowanego piłkarza Dawida Błochowiaka. Nowe wydanie książki dostępne będzie od środy 23 listopada 2022 r.

 

W jego trakcie na światło dzienne wychodzą fakty, kompromitujące nie tylko środowisko piłkarskie, ale także biznesmenów i polityków. Okazuje się, że prawdziwa rozgrywka zaczyna się wtedy, gdy gasną światła kamer i stadionowych reflektorów. Mroczne realia sportu i mediów to wielkie pieniądze, brudne interesy i walka o swoje być albo nie być.

 

 

„Po przygodowej serii »Śmierć frajerom«, którą okrzyknięto polskim Peaky Blinders, oraz po kryminałach o przedwojennym komisarzu Strasburgerze usłyszałem, że opisałem dwudziestolecie międzywojenne jakbym żył w tamtych czasach. To było bardzo dla mnie bardzo ważne, bo doceniono pracę jaką włożyłem w odtworzenie tamtego świata. Pomyślałem wtedy, że bez żadnych poszukiwań i czytania dziesiątków książek mogę opisać jeszcze dokładnie świat futbolu, biznesu i telewizji, wszystko to, czego byłem świadkiem jako dziennikarz sportowy. Na powstanie postaci ze świata telewizji, futbolu i biznesu złożyły się wieloletnie doświadczenia, policjanta-muzyka poznałem przypadkiem, a zapalnikiem stała się anegdota, którą opowiedział Mateusz Borek, zaś akcja rozegrała się w miejscach, w których bywałem. Po niemal trzech latach od premiery okazało się, że dość odważna puenta była trafiona” mówi Grzegorz Kalinowski.

 

 

„To nie jest książka dla naiwnych. Jeśli ktoś myślał, że telewizja nie kłamie, dziennikarze to abstynenci, korupcja w futbolu nie istnieje, a celebryci zaczynają dzień od mszy świętej, niech po tę książkę nie sięga i pozostanie na swojej płaskiej ziemi. Grzegorz Kalinowski napisał jak jest naprawdę. Dlatego przeczytać trzeba”zachęca dziennikarz sportowy, Stefan Szczepłek.

„Naprawdę warto! Zagłębcie się w świat skompromitowanych dziennikarzy, skorumpowanych polityków i sfrustrowanych policjantów!”komentuje Dominik Panek, dziennikarz, twórca bloga Piłkarska Mafia.

Premiera książki 23 listopada 2022 r., a w sieci już teraz jest dostępny audiobook w interpretacji Krzysztofa Gosztyły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *