NC+Sport w TVWAŻNE

Grand Prix Polski na żużlu po raz pierwszy w Polsce w 4K

Szesnastu zawodników rozpocznie w najbliższy weekend walkę o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu. Zawody BOLL Warsaw FIM Speedway Grand Prix Polski rozgrywane na PGE Narodowym pokaże na żywo tylko platforma nc+. Będzie to pierwsza realizowana w Polsce sportowa produkcja telewizyjna w technologii 4K.

 

 

BOLL Warsaw FIM Speedway Grand Prix Polski zainauguruje tegoroczny cykl rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu. W zawodach na PGE Narodowym weźmie udział czterech pełnoprawnych uczestników z Polski – Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Przemysław Pawlicki. Dzięki dzikiej karcie wystartuje także Krzysztof Kasprzak, a w roli rezerwowych pojawią się Maksym Drabik oraz Bartosz Smektała.

Widzowie nc+ będą mogli zobaczyć te zawody w technologii 4K. BOLL Warsaw FIM Speedway Grand Prix Polski będzie bowiem pierwszą w Polsce produkcją sportową realizowaną w najwyższej jakości obrazu. „Przeprowadzenie takiej transmisji to ogromne przedsięwzięcie. W sumie wykorzystamy 17 kamer, w tym 11 do transmisji i powtórek w 4K. Cała oprawa graficzna będzie również w 4K. Na stadionie pojawi się studio, a także specjalne studio do przeprowadzania analiz z wykorzystaniem systemu „Piero” oraz 65 calowym touch screenem.” mówi Rafał Morycz, Dyrektor Produkcji Programów Sportowych w nc+.

Transmisja w 4K rozpocznie się w CANAL+ NOW w sobotę 12 maja o godzinie 19. Zawody będą także pokazywane w CANAL+ (początek studia o 18:00) w jakości HD w ramach pasma odkodowanego dla wszystkich abonentów nc+ nie posiadających opcji dodatkowej CANAL+ w swojej ofercie oraz dla abonentów sieci kablowych, w których oferowany jest CANAL+ i które zdecydowały się odkodować sygnał dla swoich klientów.

BOLL Warsaw FIM Speedway Grand Prix Polski skomentują Tomasz Dryła oraz Mirosław Jabłoński. Gospodarzem studia będzie Daria Kabała-Malarz, gospodarzem studia analiz Michał Łopaciński, a ekspertem Tomasz Bajerski.

BOLL Warsaw FIM Speedway Grand Prix Polski

12 maja, sobota

18:00; CANAL+ (HD)

19:00; CANAL+ NOW (4K) Komentatorzy: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński Studio: Daria Kabała-Malarz Studio analiz: Michał Łopaciński, Tomasz Bajerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *