Grudzień na kanale TLC

Internet stał się integralną częścią życia milionów ludzi na całym świecie. To niezwykle cenne narzędzie komunikacji społecznej wykorzystywane do zawierania nowych znajomości i umawiania się na randki.
 
W SIECI OSZUSTWA
(MY ONLINE NIGHTMARE)
Od wtorku, 5 grudnia, godzina 22.30
Internet stał się integralną częścią życia milionów ludzi na całym świecie. To niezwykle cenne narzędzie komunikacji społecznej wykorzystywane do zawierania nowych znajomości i umawiania się na randki.
W premierowej serii zobaczymy z życia wzięte historie internetowych przyjaźni, które skończyły się tragicznie. Jedna z bohaterek założyła fałszywe konto na Facebooku udając mężczyznę, z kolei nastoletni chłopak przekonał swojego przyjaciela z sieci, aby go zabił. Jak silnym narzędziem może być internet, który zmienia nie tylko ludzkie relacje, ale także budzi i często w niezdrowy sposób wzmaga pragnienia i dzikie fantazje?
W kolejnych odcinkach poznamy ofiary takich znajomości oraz oszustów wykorzystujących sieć do zwabienia w pułapkę i wykorzystania często samotnych i naiwnych osób. Zagrożenie jest większe niż nam się wydaje…
CHIRURG – RZEŹNIK
(THE BUTCHER SURGEON)
Od środy, 6 grudnia, godzina 21.00
Przez ponad 10 lat brytyjski chirurg Ian Paterson przeprowadzał nieudolne i niepotrzebne operacje na bezbronnych i ufających mu pacjentach. W końcu stanął przed sądem i został skazany na 15 lat więzienia. Został uznany winnym 17 zarzutów „umyślnego okaleczenia ciała”.
Dokument poddaje wnikliwej analizie zachowania podwładnych i współpracowników lekarza, którzy od 2003 roku być może ignorowali lub nie reagowali na pojawiające się sygnały świadczące o podejrzanych praktykach chirurga. Usłyszymy relację ofiar, których skargi nie zostały wcześniej rozpatrzone.
Poznamy opinie lekarzy i pracowników służby zdrowia. Dowiemy się, dlaczego chirurg pozostawał bezkarny przez ponad dekadę.
OBRZEZANE MIMO WOLI
(THE CRUEL CUT)
Od środy, 13 grudnia, godzina 21.30
Działaczka i matka Leyla Hussein prowadzi kampanię całkowitego zaprzestania praktyk obrzezania kobiet w Wielkiej Brytanii. Sama miała zaledwie siedem lat, kiedy została okaleczona. Krzyczała i prosiła o pomoc swoją matkę, podczas gdy cztery kobiety mocno ją trzymały, a piąta przeprowadzała zabieg.
Obecnie w Wielkiej Brytanii żyje 66 tysięcy kobiet i dziewcząt, które zostały poddane tej brutalnej praktyce. Szacuje się, że około 24 tysięcy dziewczyn prawdopodobnie zostanie poddanych obrzezaniu. Ta wstrząsająca seria dokumentuje odważną walkę Leyli, dla której kampania stała się osobistą misją.
WIELKIE WŁOSKIE WESELE
(DIARIO DI UN WEDDING PLANNER 3)
Od soboty, 16 grudnia, godzina 20.00
Konsultant ślubny celebrytów i bogaczy, Enzo Miccio, to facet z misją. Pomaga parom narzeczonych zorganizować ślub, o którym zawsze marzyli! Miccio podróżuje po całych Włoszech i bierze udział w przygotowaniach doskonałych ślubów i weselnych przyjęć. Robi wszystko, aby spełnić prawie każdą zachciankę i życzenie przyszłych państwa młodych. Jak zwykle przy tak ważnych okazjach nie brakuje emocji.
Konsultant nie tylko pomaga wybrać miejsce i firmę cateringową, ale także towarzyszy pannie młodej podczas wyboru sukni. Czy ten najsłynniejszy we Włoszech konsultant ślubny naprawdę urzeczywistniania marzenia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *