„Grudzień na luzie” – cykl filmowy na SundanceTV

W każdy piątek w grudniu na kanale SundanceTV zostaną wyemitowane ambitne i niebanalne komedie, których bohaterowie zmagają się z codziennością, nieuczciwą konkurencją, próbują odnaleźć się w rzeczywistości po studiach lub szukają inspiracji do napisania scenariusza. W ramach cyklu obejrzymy doskonałe, nagradzane na niezależnych festiwalach obrazy, takie jak: „Tiny Furniture”, którego scenarzystką i reżyserką jest Lena Dunham, „Welcome to Happiness” z Nickiem Offermanem w jednej z głównych ról, czy „Flakes” z Izabellą Miko w roli Strawberry, przyjaciółki głównego bohatera. Na wieczory z dobrą rozrywką zapraszamy w każdy grudniowy piątek o 22:00.

 

Flakes

Piątek, 7 grudnia o 22:00

Neal jest kierownikiem baru z płatkami śniadaniowymi. Jego wielkim marzeniem jest zostanie gwiazdą rocka. Brakuje mu jednak pomysłu do stworzenia własnej płyty. Sprawy dodatkowo się komplikują, gdy chciwy kapitalista kradnie pomysł na jego dobrze prosperujący biznes.

Dziewczyna Neala także oczekuje od niego realizacji własnych marzeń. Główny bohater musi wybrać to, na czym najbardziej mu zależy…

Tytuł: Flakes

Produkcja: USA

Reżyseria: Michael Lehmann

Obsada: Aaron Stanford, Zooey Deschanel, Christopher Lloyd, Izabella Miko 

Tiny Furniture

Piątek, 14 grudnia o 22:00

Aura właśnie skończyła studia. Ma za sobą nieudany związek i brakuje jej pomysłu na życie. Postanawia wrócić do rodzinnego domu. W przeciwieństwie do swojej matki, odnoszącej sukcesy artystki, nie ma żadnych perspektyw. Młoda kobieta próbuje ustalić, co właściwie chciałaby robić.

Obraz powstał w oparciu o scenariusz autorstwa Leny Dunham, która nie tylko wcieliła się w rolę Aury, ale także wyreżyserowała film.

Tytuł: Tiny Furniture

Produkcja: USA

Reżyseria: Lena Dunham

Obsada: Lena Dunham, Laurie Simmons, Grace Dunham

Dealin’ with Idiots

Piątek, 21 grudnia o 22:00

Znany komik Max Morris staje twarzą w twarz z absurdalną rywalizacją otaczającą rozgrywki młodzieżowej ligi baseballowej, w której gra jego syn. Zainspirowany opowieściami rodziców
i trenerów, postanawia nakręcić film. Jak się okazuje, wszyscy z nich mają bardzo żywiołowe,
a wręcz agresywne podejście do tematu.

Tytuł: Dealin’ with Idiots

Produkcja: USA

Reżyseria: Jeff Garlin

Obsada: Jeff Garlin, Steve Agee, Gina Gershon

Welcome to Happiness

Piątek, 28 grudnia o 22:00

W szafie Woody’ego ukryte są magiczne drzwi, pozwalające tym, którzy przez nią przechodzą, usunąć błędy z przeszłości. Kiedy mężczyzna dowiaduje się o ich istnieniu, jego dotychczasowe życie zmienia się na zawsze.

Tytuł: Welcome to Happiness

Produkcja: USA

Reżyseria: Oliver Thompson

Obsada: Kyle Gallner, Olivia Thirlby, Nick Offerman

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *