Media

Telekom Serbia i SES z ofertą kanałów TV za pośrednictwem nowej platformy DTH

Spółka SES poinformowała dziś, że wiodący serbski operator telekomunikacyjny podpisał wieloletnią umowę na świadczenie usług za pośrednictwem satelity ASTRA zlokalizowanego na pozycji 23.5°E, operowanego przez SES. Umowa obejmuje kilka transponderów dzierżawionych przez Telekom Serbia w celu uruchomienia nowej platformy telewizji satelitarnej. Nowa platforma rozpocznie nadawanie jednocześnie we wszystkich trzech krajach w połowie grudnia.

 

Telekom Serbia, w ramach nowej usługi płatnej telewizji, będzie nadawać ponad 150 kanałów, w tym 30 w technologii High Definition (HD). Na platformie będą również dostępne wszystkie kanały serbskiej telewizji publicznej, co zapewni widzom pełny wybór treści. Dodatkowe kanały będą oferowane również w paśmie niekodowanym FTA.

Dodatkowo użytkownicy nowej platformy będą korzystać z nowoczesnych rozwiązań technicznych. Do odbioru usługi Telekom Serbia wybrał dekodery niewymagające karty. Widzowie uzyskają również ułatwiony dostęp do platformy dzięki małym antenom o średnicy 60 cm.

Telekom Serbia współpracuje z SES od 2011 roku. Owocem wieloletniej współpracy jest przeniesienie w drugiej połowie bieżącego roku pełnej oferty programowej Telekom Serbia na satelity SES zlokalizowane na pozycji 23.5°E, która zapewnia szeroki zasięg sygnału satelitarnego i obsługuje blisko 2,9 miliona odbiorców DTH w Europie.

 

 

– Cieszymy się, że wraz z SES udało nam się uruchomić tak ważną platformępodkreśliła Marijana Vukasinovic, Head of Content Management w Telekom Serbia. To najbardziej ambitne zadanie jakiego się dotychczas podjęliśmy. Mamy pełne zaufanie do SES oraz jakości świadczonych przez firmę usług i jej doświadczenia w tym obszarze. Dostarczymy widzom potężną nową platformę i w konsekwencji przyczynimy się do rozwoju lokalnego rynku nadawców.

– Kraje byłej Jugosławii stanowią dynamicznie rozwijający się rynek, na którym SES koncentruje swoją uwagę od wielu lat. Jesteśmy zadowoleni z rozszerzenia naszej współpracy z Telekom Serbiazaznaczył Marcin Ornass-Kubacki, Vice President, Central Eastern Europe, Sales w SES Video.Pozycja orbitalna 23.5°E rozwija się najszybciej spośród satelitów SES obsługujących Europę Środkowo-Wschodnią i kraje Beneluksu. Za jej pośred­nictwem swoje programy transmituje wielu ogólnoeuropejskich nadawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *