Grudzień w National Geographic, National Geographic Wild i Nat Geo People

W chłodne grudniowe dni kanał National Geographic zaprasza widzów na zapierającą dech w piersiach podniebną wyprawę z nową serią „Emiraty z powietrza”. Premierowa produkcja historyczna „Atak na Pearl Harbor” zabierze widzów w podróż w czasie i przywoła pamięć o grudniowych wydarzeniach II Wojny Światowej. Na antenie National Geographic Wild również zapanuje mroźna zima, która przywieje specjalny cykl przyrodniczy, a wraz z nim premiery serii „Dzika Arktyka: królestwo lodu” oraz „Zimowe królestwo”. W Nat Geo People w grudniu na widzów czekać będą natomiast spektakularne ujęcia z różnych części globu w ramach cyklu „Ten wspaniały świat”. Sprawdź, co jeszcze czeka na liście grudniowych premier.

 

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj niezwykłych skrajności, których urok najlepiej ogląda się… z góry! Już w grudniu National Geographic zaproponuje widzom krótką, lecz imponującą historię pustynnej perły Bliskiego Wschodu w programie „Emiraty z powietrza” (premiera 5 grudnia o godz. 12.00). W serii spektakularnych ujęć z drona i nie tylko zobaczymy z bliska największe osiągnięcia lokalnej architektury miejskiej, m.in. Dubai Frame czy Wielki Meczet, ekskluzywne wyspy i oazy luksusu. Dowiemy się też, jak dubajczykom udało się stworzyć największą na świecie farmę wielbłądów.

Wśród grudniowych premier w National Geographic znajdziemy też dwuodcinkową serię historyczną „Atak na Pearl Harbor” (premiera 10 grudnia o godz. 22.00). Jak doszło do jednego z najbardziej znaczących wydarzeń w historii II Wojny Światowej? Ten wciągający program jest obiektywnym przedstawieniem i analizą decyzji, które do niego doprowadziły, wpływając na los wielu żołnierzy.

W innej grudniowej premierze brytyjski biolog badający rzeki i prezenter telewizyjny, Jeremy Wade, w nowych odcinkach programu „Jeremy Wade: na nieznanych wodach” (premiera 21 grudnia o godz. 21.00) uda się do samego serca Ameryki Południowej, by zbadać nieokiełznaną Amazonkę – jakie tajemnice kryją wody jednej z największych rzek świata?

Tymczasem wraz z widzami, ceniącymi nurt nowych kulinarnych odkryć, za sprawą premierowej serii „Fabryka smaku: USA” (premiery od 6 grudnia od godz. 19.00) wyruszymy szlakiem najbardziej kultowych północnoamerykańskich specjałów. Dowiemy się, jak produkowane są m.in. klasyczne hamburgery, uwielbiany za oceanem syrop czekoladowy czy piwo.

Grudzień to także miesiąc podsumowań, dlatego kanał National Geographic przygotował specjalny cykl składający się z programów, które królowały na ekranie w 2021 roku! Widzowie będą mieli okazje obejrzeć raz jeszcze ulubione serie „Porzucone konstrukcje”, „Mistrzowska architektura”, „Ciemna strona świata”, „Wyprawa na dno”, „Egipt: miejsce pełne tajemnic”, czy „Morskie megatransporty”.

Miłośnicy prawdziwie białej zimy z pewnością docenią cykl „Dzika zima” na antenie National Geographic Wild, w ramach którego zobaczymy premierowe odcinki serii takich, jak: „Dzika Arktyka: królestwo lodu”, „Weterynarz z powołania”, „Olśniewająca Ameryka: dzika zima” oraz „Królestwo niedźwiedzi polarnych”.

Grudniową listę premier zamyka kanał Nat Geo People z cyklem „Ten wspaniały świat”.

 

 

EMIRATY Z POWIETRZA
EMIRATES FROM ABOVE
Premiera w niedzielę 5 grudnia o godz. 12.00 w National Geographic
(1×60)

Ta pełna spektakularnych ujęć z powietrza seria przedstawia niezwykłą, trwającą zaledwie 50 lat, transformację Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ekskluzywny dostęp do zdjęć i zupełnie nowa perspektywa ujawnią bogate dziedzictwo tego kraju oraz innowacyjne pomysły współczesnych ludzi i miejsc, które kształtują jego przyszłość. Od przełomowej a​rchitektury Dubai Frame po rewolucyjne metody hodowli na największej na świecie farmie wielbłądów, Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraina skrajności, jakiej trudno doświadczyć gdziekolwiek indziej.

ATAK NA PEARL HARBOR
ATTACK ON PEARL HARBOR: MINUTE BY MINUTE
Premiera w piątek 10 grudnia o godz. 22.00 i 23.00 w National Geographic
(2×60)

Ta porywająca seria historyczna jest nie tylko próbą analizy wydarzeń z dnia ataku na Pearl Harbor, który zmienił bieg II Wojny Światowej, ale również na losy poszczególnych okrętów i ich​ załóg. Łącząc odrębne wątki w jedno wydarzenie, każdy odcinek skupia się na analizie innego etapu zdarzeń, by opowiedzieć widzom kompletną, pełną emocji historię japońskiego ataku na amerykańską bazę lotniczą na Hawajach.

Pozostałe premiery grudnia:

JEREMY WADE NA NIEZNANYCH WODACH
UNKNOWN WATERS WITH JEREMY WADE
Premiery we wtorki od 21 grudnia o godz. 21.00 w National Geographic
(3×60)

W nowych odcinkach popularnej serii podróżniczej, legendarny podróżnik Jeremy Wade udaje się w głąb puszczy Ameryki Południowej, by zbadać kapryśną rzekę – Amazonkę. Chcąc odkryć jej tajemnice, Jeremy analizuje bieg jednej z najdłuższych rzek świata fala po fali, by udowodnić widzom, że jest ona bijącym sercem i pulsującymi tętnicami naszej planety.

FABRYKI SMAKU: USA
FOOD FACTORY USA
Premiery od poniedziałku do piątku od 6 grudnia od godz. 19.00 w National Geographic
(44×30)

Każdy z odcinków tej smakowitej serii zaserwuje widzom solidną porcję ulubionych amerykańskich przysmaków wszechczasów. Począwszy od hamburgerów i syropu czekoladowego, aż po salsę i piwo – dowiemy się w jaki sposób powstają i skąd wziął się ich fenomen w Stanach Zjednoczonych. Ten program to dzika podróż zarówno przez małe kuchnie lokalnych rzemieślników, jak i masowe zakłady produkcyjne, które dostarczają Amerykanom ich ulubione produkty na oszałamiającą skalę.

CYKL SPECJALNY: NAJLEPSZE PROGRAMY Z 2021
Premiery w soboty od 4 grudnia o godz. 21.00.

To niepowtarzalna szansa na to, by przypomnieć sobie najważniejsze programowe nowości, które pojawiły się na kanale National Geographic w 2021 roku. W grudniowe soboty od godzinie 21.00 widzowie będą mieli okazję ponownie zobaczyć serie: „Porzucone konstrukcje”, „Mistrzowska architektura”, „Ciemna strona świata”, „Wyprawa na dno”, „Egipt: miejsce pełne tajemnic”, czy „Morskie megatransporty”.

 

 

SEKRETY ZOO: KAROLINA PÓŁNOCNA
SECRETS OF THE ZOO: NORTH CAROLINA
Premiery w piątki od 10 grudnia o godz. 18.00 w National Geographic Wild
(8×60)

Trzystu opiekunów i weterynarzy, 1800 podopiecznych najróżniejszych gatunków i obszar o powierzchni 1000 hektarów – oto największy ogród zoologiczny, w którym zwierzęta żyją w naturalnych dla siebie warunkach. Zapraszamy do amerykańskiej miejscowości Asheboro w Karolinie Północnej, gdzie mieści się zoo inne niż wszystkie!

CYKL SPECJALNY: DZIKA ZIMA
W każdą niedzielę od 5 grudnia od godz. 14.00 w National Geographic Wild

DZIKA ARKTYKA: KRÓLESTWO LODU
WILD ARCTIC: KINGDOM OF ICE
Premiera w niedzielę 5 grudnia o godz. 14.00

Na północ od koła podbiegunowego rozpościera się nieprzyjazna dla życia kraina lodu. Zimą temperatury są tam tak niskie, że mogłyby zatrzymać ludzkie serce. W odległej Arktyce żyją jednak zwierzęta, które zdane na łaskę żywiołów, są w stanie przetrwać w tych okrutnych warunkach. Jak przyroda przygotowała je do życia na tak wymagającym terytorium? Jak wiele muszą poświęcić, by przetrwać kolejny mroźny dzień? Kamera programu śledzi zwierzęta, które z pewnością można zaliczyć to najwytrwalszych gatunków.

WETERYNARZ Z POWOŁANIA: ZIMA W JUKONIE
DR OAKLEY: YUKON VET
Premiera w niedzielę 12 grudnia o godz. 14.00

Klimat na Alasce nie należy do najłagodniejszych – zima trwa tam przez trzy czwarte roku i jest wyjątkowo mroźna. Jednak żadne pogodowe niedogodności nie są przeszkodą dla doktor Oakley, która nawet w najtrudniejszych warunkach spieszy do swoich pacjentów. Gdy trzeba pomóc gotowej do porodu suczce lub psiakowi z odmrożeniami, prawdziwej weterynarz z powołania nie powstrzyma ani burza śnieżna, ani porywiste wiatry, ani dotkliwe zimno.

OLŚNIEWAJĄCA AMERYKA: DZIKA ZIMA
AMERICA THE BEAUTIFUL: WILD WINTER
Premiera w niedzielę 19 grudnia o godz. 14.00

Temperatury poniżej zera, przenikliwe wiatry i niemal żadnego pożywienia – zima w Ameryce bywa okrutna! Zwierzęta szukają najlepszych sposobów, by przetrwać. Niektóre zostają w swoich norach, by tam przeczekać do wiosny. Inne migrują do ciepłych krajów. Tylko najsilniejsze wytrzymają w ekstremalnych, zimowych warunkach. Wilki i pumy węszą w poszukiwaniu pokarmu. Wydry i bieliki polują, wykorzystując pęknięcia w lodzie, a puszczyki mszarne zanurzają się głęboko w śnieg, by schwytać zdobycz. Seria ukazuje walkę o przetrwanie tych zwierząt w trudnych warunkach srogiej amerykańskiej zimy.

KRÓLESTWO NIEDŹWIEDZI POLARNYCH
KINGDOM OF THE POLAR BEARS
Premiera w niedzielę 26 grudnia o godz. 14.00 i 15.00
(2×60)

Doświadczony tropiciel niedźwiedzi polarnych, Dennis Compayre, przemierza pustkowia kanadyjskiej prowincji Manitoba w poszukiwaniu miejsc, w których niebawem ma przyjść kolejne pokolenie tych niezwykłych stworzeń. Po wyczerpującej wędrówce i długim oczekiwaniu w nadzwyczaj trudnych warunkach, następuje upragniony moment, kiedy z nory wyłaniają się niedźwiadki. Compayre obserwuje i uwiecznia na zdjęciach pierwsze chwile życia maluchów.

 

 

CYKL SPECJALNY: TEN WSPANIAŁY ŚWIAT
Emisja w niedziele od 5 grudnia od godz. 14.00 i 15.00

W ramach wyjątkowego zimowego cyklu na kanale pojawią się ulubione przez widzów serie z najpiękniejszymi ujęciami miejsc i ludzi z całego świata. W ramach cyklu zobaczymy:

„Europa z powietrza”

„Indie z powietrza”

„Egipt z powietrza”

„Japonia – krajobraz niezwykły”

„Pomysł na city break”

„Długi weekend z Rorym”

„Włoski smak”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *