Guo Ping, Huawei: mam nadzieję, że Polska oprze się presji potęg światowych

Jako dziecko uczyłem się, że Polska jest krajem, który przeciwstawiał się w swojej historii wielkim potęgom i walczył o swoje wartości. Dlatego jestem przekonany, że naród polski może wydawać własne osądy, opierając się presji najsilniejszych gospodarek na świecie – oświadczył Guo Ping, Rotating Chairman Huawei, podczas tegorocznego Huawei Global Analyst Summit (HAS).

 

Globalna współpraca

Guo Ping zwrócił uwagę, że firmy amerykańskie są światową czołówką w wielu dziedzinach. Jednak w dobie Internetu możliwe jest, aby inne kraje – m.in. Polska, Austria, Turcja czy Chiny – objęły przywództwo w niektórych obszarach.

W erze cyfryzacji i inteligentnych technologii kraje powinny prowadzić szeroko zakrojoną, globalną współpracę, aby wykorzystywać mocne strony innych podmiotów i czynić swoje produkty oraz rozwiązania bardziej konkurencyjnymi powiedział Rotating Chairman Huawei.

Cyberbezpieczeństwo

W Huawei rozumiemy, że bezpieczeństwo cybernetyczne jest ważne dla ogółu społeczeństwa. Dlatego też jesteśmy gotowi stale poprawiać nasze rozwiązania w tym obszarzezapewnił Guo Ping. W tym celu Rada Dyrektorów Huawei podjęła decyzję o zainwestowaniu 2 miliardów dolarów w stworzenie niezawodnych procesów bezpieczeństwa cybernetycznego w ciągu najbliższych pięciu lat. Zakończyliśmy już projektowanie ogólnego planu dla tego przedsięwzięciadodał.

Według ocen bezpieczeństwa cybernetycznego przeprowadzonych przez organizacje zewnętrzne z takich krajów jak USA, Wielka Brytania i Finlandia, Huawei osiągnął najwyższy wynik w 10 na 12 ocenianych wskaźników. To wynik powyżej średniej branżowej.

Guo Ping wyraził nadzieję, że wszystkie pozostałe podmioty z tego sektora będą aktywnie uczestniczyć w działaniach na rzecz bezpieczeństwa cybernetycznego. Zaznaczył również, że bezpieczeństwo cybernetyczne i ochrona prywatności są i pozostaną głównymi priorytetami dla Huawei, a firma nigdy nie podejmie działania, które mogłoby naruszyć prywatność użytkowników.

Chcemy wykorzystać wszystkie dostępne technologie, aby rozwiązać wszelkie problemy techniczne i zapewnić bezpieczeństwo sieci. Niemniej, aby umożliwić tworzenie bezpiecznych i godnych zaufania sieci, dostawcy sprzętu, operatorzy sieci, konsumenci i organy regulacyjne muszą ze sobą współpracować podkreślił.

Huawei w Polsce i Europie

Rotating Chairman w swoim wystąpieniu podczas HAS zauważył również, że Polska, z pomocą Huawei, poczyniła znaczne postępy w transformacji cyfrowej. Nadal jednak pozostaje w tyle za niektórymi większymi krajami, takimi jak Niemcy, Wielka Brytania czy Francja. Szacuje on, że gdyby Polskie władze wyłączyły Huawei z budowy sieci 5G, to koszty wzrosłyby o prawie 10 mld euro. W wyniku tego kraj znalazłby się dwa lata w tyle za państwami, które wybrały rozwiązania Huawei. Skutkowałoby to również znacznym wzrostem cen usług komunikacyjnych dla konsumentów.

Mam nadzieję, że Polska oprze się presji największych potęg światowych i podejmie decyzję w oparciu o interesy kraju i jego mieszkańcówoświadczył Guo Ping.

Guo Ping przypomniał także, że otwarte przez Huawei w Brukseli centrum bezpieczeństwa cybernetycznego ma za zadanie budować bezpieczny i przejrzysty mechanizm dla UE i Europy. W tym celu Huawei, wspólnie z zainteresowanymi stronami, kontynuuje odpowiednie prace. Docenił też niedyskryminacyjną politykę Niemiec i UE wobec poszczególnych dostawców. Rotating Chairman Huawei ma jednocześnie nadzieję, że podobne podejście zaprezentują wszystkie kraje UE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *