Przedwyborcza akcja „Nasza Europa” od maja w Radiu TOK FM

6 debat z kandydatami do europarlamentu w 6 polskich miastach oraz dyskusje w studiu poświęcone pozostałym okręgom wyborczym – to nowa akcja Radia TOK FM pod hasłem „Nasza Europa”, która rozpocznie się w maju. Przedwyborcze spotkania otwarte dla zainteresowanych, będą transmitowane na żywo na antenie stacji oraz na portalu tokfm.pl. W serwisie dodatkowo powstanie specjalna sekcja poświęcona akcji i wyborom do Parlamentu Europejskiego.

 

– Wybory do Parlamentu Europejskiego zdecydują, jak wyglądać będzie nasza Europa. Stąd takie właśnie hasło tegorocznej akcji. W ciągu trzech majowych tygodni przypomnimy, jak działa Unia Europejska, jak ważny jest Parlament Europejski oraz ile zyskaliśmy na członkostwie we wspólnocie mówi Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia TOK FM.

Pierwsza debata, otwierająca cały cykl organizowany przez TOK FM odbędzie się we wtorek, 7 maja, w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej (ul.Trębacka 4), początek o godz. 18.00.

Następne spotkania będą odbywały się w majowe wtorki i czwartki – kolejno w: Poznaniu, Łodzi, Częstochowie, Lublinie i Gdańsku. Debaty będą okazją do poznania lokalnych kandydatów do europarlamentu oraz ich poglądów. Jak zawsze – spotkania będą otwarte – słuchacze TOK FM mogą przyjść i zadać w ich trakcie swoje pytania. Każda debata będzie transmitowana na żywo na antenie Radia TOK FM, a także – w formie wideo – na tokfm.pl oraz na profilu Radia TOK FM na Facebooku. Dodatkowo dyskusje będą relacjonowane na Twitterze.

Dokładny harmonogram wszystkich spotkań wraz z informacją o ich lokalizacji można będzie znaleźć na stronie internetowej tokfm.pl.

Oprócz debat redakcja TOK FM planuje także rozmowy w studiu z kandydatami z pozostałych 7 okręgów wyborczych. Będą one emitowane w poniedziałki, środy i piątki od 18.00. Tematy europejskie pojawią się także w innych miejscach na antenie – słuchacze będą mogli dowiedzieć się m.in., co zmieniło się w poszczególnych regionach Polski dzięki Unii Europejskiej. W trakcie akcji trzy razy dziennie stacja nadawać będzie „Przewodnik europejski” w którym w przystępny sposób przypomni, że Parlament Europejski to również nasz parlament.

Także w serwisie internetowym tokfm.pl ruszy specjalna sekcja „Nasza Europa”, w której będzie można znaleźć relacje z debat oraz ze spotkań w studiu. Po każdym spotkaniu, w specjalnej sondzie, internauci będą mogli ocenić ugrupowania biorące udział w dyskusji.

Działania i materiały promocyjne przygotowały i zaplanowały Radio TOK FM i dział promocji centralnej Grupy Radiowej Agory.

Akcja „Nasza Europa” nawiązuje do działań Radia TOK FM pod hasłem #Usłysz. We wrześniu 2014 r. rozpoczął się cykl programów „Usłysz swoje miasto” – w 3 miesiące stacja odwiedziła 11 miast i zorganizowała w nich debaty. W kolejnym roku, przed wyborami prezydenckimi Radio TOK FM prowadziło akcję „Usłysz swojego prezydenta”, a przed wyborami parlamentarnymi – debaty z kandydatami do Sejmu w ramach akcji „Usłysz swojego posła”. W 2017 r. odbyła się akcja „Usłysz swoją szkołę” obejmująca cykl debat poświęconych skutkom reformy edukacji, a w 2018 r. – kolejna akcja „Usłysz swoje miasto” organizowana przed wyborami samorządowymi w 12 polskich miastach. Wszystkie debaty były transmitowane na żywo na antenie stacji i w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *