Gwiazdy światowego BMX w rywalizacji w starym kościele w Żeliszowie

Już we wtorek 20 listopada o godz. 19:00 w opuszczonym ewangelickim kościele w Żeliszowie odbędzie się najbardziej unikalna rywalizacja BMX na świecie. Na specjalnie przygotowanych skateparkowych przeszkodach swoje umiejętności pokażą Dawid Godziek (Polska), Daniel Dhers (Wenezuela/USA), Irek Rizaev (Rosja) i Senad Grosic (Austria). Czołówka światowego BMX-a zmierzy się w popularnej w środowisku rowerowym rywalizacji „Game of B.I.K.E”. Globalna transmisja tego wydarzenia we wtorek o 19:00 na fanpage’u Red Bull Bike.

 

Główną zasadą Game of B.I.K.E. jest to, że zawodnicy zadają sobie nawzajem tricki. Jednak tym razem to widzowie podczas transmisji będą decydować o tym, co pokażą riderzy. Głosowanie na kolejne tricki odbywać się będzie na żywo w komentarzach pod transmisją. Nieudane próby kończą się dla zawodnika zbieraniem kolejnych liter ze słowa „BIKE”. Cztery wpadki oznaczają odpadnięcie z gry.

We wtorek w unikalnej rywalizacji zobaczymy światową czołówkę BMX. Gospodarz, czyli Dawid Godziek, to 24-letni zawodnik z Suszca, najlepszy polski BMX-owiec, złoty medalista BMX Dirt podczas X Games 2018 w australijskim Sydney. 33-letni Daniel Dhers to rider pochodzący z Wenezueli, a od lat mieszkający w USA. Daniel to absolutna BMX-owa legenda i multimedalista X Games. Wciąż plasuje się w światowej czołówce, stale powiększając swój imponujący dorobek sukcesów. 21-letni Irek Rizaev to zawodnik z Rosji, który pomimo młodego wieku nie przestaje zaskakiwać niesamowitym poziomem skateparkowej jazdy. Rizaev sporo ćwiczył w USA, będąc częstym gościem na kompleksie Woodward, co pozwoliło mu jeszcze bardziej rozwinąć wachlarz trików. Senad Grosic z Austrii to już żywa legenda BMX-owej sceny, dość powiedzieć, że w tym roku obchodził 15-lecie profesjonalnej kariery. Senad nie boi się wysokich lotów i naprawdę trudnych trików. Najmłodszym uczestnikiem Red Bull Game of B.I.K.E., który do rywalizacji przystąpi dzięki tak zwanej „dzikiej karcie”, jest Kamil Długosz. Zawodnik z Wodzisławia nie skończył co prawda jeszcze 18 lat, ale nie bez powodu od dłuższego czasu nazywany jest nadzieją polskiego BMX-a. Kamil specjalizuje się w jeździe na parku i znany jest ze spektakularnych kombinacji sztuczek, których nie powstydziliby się dużo bardziej doświadczeni zawodnicy.

Wszystko odbędzie się w niezwykle wyjątkowej lokalizacji – starym kościele w Żeliszowie, którym opiekuje się Fundacja Twoje Dziedzictwo. Kościół to prawdziwa perła architektury.  Jako jedyny w Polsce został zbudowany na planie elipsy. Powstał pod koniec XVIII wieku zgodnie z projektem Carla Gottharda Langhansa, twórcą Bramy Brandenburskiej. Połączenie perły architektury i obecność światowej czołówki BMX Park, to gwarancja niezapomnianych wrażeń, zatem tego nie można przegapić. Dzięki globalnej transmisji o unikalnym kościele w Żeliszowie dowiedzą się widzowie na całym świecie.

Red Bull zaprasza do oglądania i udostępnianie transmisji na Facebooku (profil Red Bull Bike). Początek we wtorek o godz. 19:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *