Helios otworzy kina w Legionowie i Pabianicach

Sieć kin Helios podpisała umowy na otwarcie dwóch kolejnych multipleksów – w Legionowie i Pabianicach. W nowych kinach znajdzie się łącznie 8 ekranów i 1200 miejsc. Otwarcie obiektów przewidziane jest na 2018 rok.

 

W Legionowie i Pabianicach kina Helios będą pierwszymi nowoczesnymi multipleksami – w każdym z nich znajdą się 4 ekrany i miejsca dla 600 widzów. Obiekty będą wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania zapewniające m.in. wyjątkową jakość obrazu oraz doskonały dźwięk, a ich widzowie skorzystają również z oferty kawiarni i barów kinowych.

– Udało nam się wypracować model mniejszego, 4-salowego kina, dzięki któremu tworzymy nowoczesne multipleksy także w mniejszych miastach – w rozbudowywanych lub modernizowanych galeriach. Takie kina cieszą się dużą popularnością wśród widzów, którzy nie muszą już jeździć do odległego dużego miasta i chętniej spędzają wolny czas w lokalnych centrach handlowych. Cieszymy się, że w ten sposób możemy wchodzić na nowe, atrakcyjne dla nas rynki i umożliwić coraz większej grupie kinomanów w całej Polsce oglądanie filmów na dużym ekranie – mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios.

Kino w Legionowie będzie zlokalizowane w rozbudowywanej galerii Gondola, a jego otwarcie przewidziane jest na lipiec 2018 roku. Kino Helios w Pabianicach zostanie otwarte w grudniu 2018 roku w galerii Tkalnia, która powstanie w zrewitalizowanej fabryce. W wynajmie powierzchni pod oba kina sieci Helios doradzała firma Colliers International.

W 2017 roku Helios otworzył nowe multipleksy w Wołominie i Krośnie, a do końca roku sieć powiększy się o jeszcze jeden obiekt – w Stalowej Woli.

W planach sieci Helios jest też otwarcie kolejnych multipleksów: w galerii handlowej Blue City w Warszawie (8 ekranów, 1500 miejsc), w galerii Libero w Katowicach (8 ekranów, 1400 miejsc) i w kompleksie handlowym Forum Gdańsk (9 ekranów, 1300 miejsc). Na 2021 rok zaplanowano otwarcie kina Helios w  Galerii Piaseczno, powstającej w wyniku rozbudowy CH Auchan pod Warszawą (8 ekranów, 1400 miejsc).

Helios to największa w Polsce sieć kin wielosalowych – posiada 43 obiekty, w których znajduje się 237 ekranów i ponad 48 tys. miejsc. Wszystkie kina Helios są całkowicie wyposażone w cyfrową technologię projekcyjną. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Trójmieście i Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *