„Helstrom” najchętniej oglądaną premierą serialową roku w FOX

Dwa premierowe odcinki „Helstrom”, najnowszego serialu na antenie FOX, przyciągnęły przed ekrany aż 136 tysięcy widzów w grupie komercyjnej. Inspirowana komiksami Marvela produkcja była tym samym najchętniej oglądaną w tym roku premierą serialową stacji.

 

Dwa premierowe odcinki serialu można było obejrzeć 9 listopada wyłącznie w FOX, krótko po światowej premierze w serwisie Hulu (16 października). Średnia minutowa oglądalność obu odcinków była o 122% wyższa względem tego samego pasma w ostatnich 4 tygodniach i wyniosła 53 tysiące. Aż 43% widowni stanowiła atrakcyjna reklamowo grupa wiekowa 20-39, a w czasie emisji FOX był najchętniej oglądanym płatnym kanałem serialowo-filmowym.

Premierze towarzyszyła kampania marketingowa realizowana w telewizji, internecie i ze szczególnym udziałem mediów społecznościowych. Działania obejmowały: największe portale, serwisy wideo, strony poświęcone tematyce serialowej, a także współpracę z influencerami.

„Helstrom” jest kolejną pozycją po „Gwiezdnych wojnach” i filmach Marvela, która z sukcesem gości na antenie FOX odkąd kanał został włączony do portfolio Disneya.

Opis serialu:

„Helstrom” to oparta na postaciach z komiksów Marvela mroczna historia rodzeństwa Daimona i Any Helstromów, dzieci tajemniczego oraz potężnego demona i seryjnego mordercy zarazem. Mimo tragicznych wydarzeń z przeszłości Helstromowie na pozór prowadzą normalne życie. Daimon na co dzień jest profesorem antropologii a Ana właścicielką domu aukcyjnego. Jest to jedynie przykrywka dla ich mrocznych działań.

Walcząc ze swoimi rodzinnymi koszmarami, rodzeństwo wykorzystuje swoje nienaturalne zdolności, by uchronić ludzkość przed skrywającymi się w ciemności jej najgorszymi przedstawicielami. Zarówno Daimon, jak i Ana robią to na swój własny, nieortodoksyjny sposób.

Premierowe odcinki serialu można oglądać w każdy poniedziałek o 22:00 w FOX!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *