HGTV HD i TVN24 BiS HD w Cyfrowym Polsacie (akt.)

17 czerwca br. na liście kanałów Cyfrowego Polsatu pojawiły się dwa nowe kanały: HGTV HD oraz TVN24 BiS HD. Obie stacje pojawiły się testowo na końcu listy kanałów , które docelowo zastąpią odpowiedniki wersji SD. Aktualizacja: Kanały ostały już podmienione, HGTV HD znajduje się na pozycji 105 w dekoderach, a TVN24 BiS HD na pozycji 63.

 

Na chwilę obecną kanały są niedostępne, gdyż do przekazu nie dołączono jeszcze systemu kodowania Cyfrowego Polsatu.

Stacje można samodzielnie dodać do listy instalując ponownie kanały operatora.

Obie stacje zastąpią dotychczasowe wersje SD, które niebawem zostaną wyłączone.

Parametry odbioru:
Hotbird 13E
częstotliwość: 11393 MHz
DVB-S2
Polaryzacja: pionowa
fec: 3/4

 

 

HGTV Home & Garden to świat ciekawych i oryginalnych wnętrz, pięknych ogrodów, gruntownych remontów, metamorfoz domów oraz porad ekspertów. To kanał, który inspiruje, zachwyca i pomaga. Pokazuje światowe trendy i uczy jak skorzystać z nich we własnym otoczeniu.

Oferta HGTV Home & Garden jest skierowana przede wszystkim do ludzi, którzy postrzegają dom jako bezpieczne centrum życia rodzinnego i budowania dobrych relacji, ale również źródło inspiracji, wyraz własnej indywidualności, a także miejsce pracy, zabawy oraz relaksu. Programy poradnikowe HGTV Home & Garden sprawią, że zaprojektowanie, budowa, kupno czy sprzedaż domu albo mieszkania nie będą już dla widzów skomplikowanymi operacjami. Dzięki radom specjalistów będą mogli działać i wprowadzać w życie swoje pomysły wnętrzarskie oraz ogrodnicze. Kanał jest doskonałym wyborem nie tylko dla tych, którzy uwielbiają majsterkować i własnoręcznie tworzyć domowe ozdoby, ale także dla tych, którzy cenią sobie dobrą rozrywkę.

Polska jest pierwszym krajem w Europie, który w styczniu 2017 roku udostępnił ofertę HGTV swoim widzom. Poza USA kanał można oglądać także w: Kanadzie (1997 r.), Australii (2015 r.), Malezji (2015 r.), w Nowej Zelandii (2016 r.) oraz Indonezji (2016 r.). Łącznie dociera do ponad 102 milionów gospodarstw domowych w krajach Ameryki Północnej i Azji.

HGTV Home & Garden pojawił się na polskim rynku w wyniku przekształcenia kanału TVN Meteo Active.

 

TVN24 BiS to kanał o profilu informacyjno-ekonomicznym, skierowany głównie do osób zainteresowanych informacjami gospodarczymi z zagranicy.

Dzięki uzupełnieniu oferty programowej o treści biznesowe o tematyce międzynarodowej TVN24 BIS stanowi rozszerzenie programu stacji informacyjnej TVN 24.

źródło:cyfrowypolsatnews.pl – niezależny serwis informacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *