Hity kanałów Zoom TV, Kino Polska, Kino TV i FilmBox Premium HD

Hity kanałów Zoom TV, Kino Polska, Kino TV i FilmBox Premium HD na tydzień 9-15 grudnia 2017 roku.

 

 

 

 

W tygodniu 9-15 grudnia 2017 Grupa Kino Polska zaprasza m.in. na premierę serialu BBC „Mroczny zaułek” w Kino TVTo mroczna, prowokująca i trzymająca w napięciu opowieść, której bohaterką jest prowadząca ułożone życie Yvonne. Sytuacja kobiety zmienia się, gdy poznaje tajemniczego Marka, z którym rozpoczyna płomienny romans. Szybko okazuje się jednak, że świat realny i seksualnych fantazji zaczynają się przenikać. Główne role w serialu grają Emily Watson, laureatka nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA, wielokrotnie nominowana do Oscara i Złotego Globu oraz Ben Chaplin, znany m.in. z hitu „Cienka czerwona linia”.

FILMY

„Przetrwać Coldwater” („Coldwater”)

dramat, thriller, USA 2013, reż. Vincent Grashaw, wyst.: P.J. Boudousqué, James C. Burns, Chris Petrovski

Doris, nie radząc sobie ze sprawiającym problemy synem, wysyła go na obóz resocjalizacyjny, gdzie rządzi surowy Reichert.

Emisja: sobota, 9 grudnia, godz. 20:00

REALITY SHOW

PREMIERA ZOOM TV!

PREMIERA W OGÓLNOPOLSKIEJ TELEWIZJI!

„Remontowi Cudotwórcy: Brat kontra Brat” („Brother vs. Brother”)

reality show, USA 2013, wyst.: Jonathan Scott, Drew Scott

Spece od nieruchomości – bliźniacy Jonathan i Drew Scott – wystąpią przeciwko sobie i poprowadzą do zwycięstwa rywalizujące ekipy remontowe. Który team dokona najlepszej metamorfozy wnętrza? Który z braci okaże się lepszym liderem? Czasu jest mało, budżet ograniczony, a zwycięzca może być tylko jeden!

Premiera: niedziela, 10 grudnia, godz. 14:10 (sezon 4; odc. 5 i 6)

Emisja premierowych odcinków: każda niedziela, godz. 14:00

PRODUKCJE WŁASNE

PREMIERA ZOOM TV!

PREMIERA W POLSKIEJ TELEWIZJI!

„Na ziemi obiecanej”

edukacyjny, Polska 2017, prowadzący: Marcel Szytenchelm

„Na ziemi obiecanej” na nowo odkryje Łódź prezentując różne odsłony jednego z najważniejszych polskich miast. Autorzy program pokażą od kuchni nie tylko Łódź fabrykancką, przybliżając postaci najbogatszych łódzki przemysłowców i sprawdzając jak powstawały imperia przemysłowe i pałace (np. Pałac Poznańskich), ale też przedstawią Łódź filmową. Wśród bohaterów programu znajdą się m.in. związani z Łodzią znani polscy reżyserzy Andrzej Wajda i Roman Polański oraz aktorzy: Bronisław Wrocławski, Leon Niemczyk i Maria Probosz.

Premiera: poniedziałek, 11 grudnia, godz. 18:30 (odc. 9)

DOKUMENTY

PREMIERA ZOOM TV!

PREMIERA W POLSKIEJ TELEWIZJI!

„Loty na granicy śmierci” („Dangerous Flights”)

dokument, Kanada 2012

Trzymająca w napięciu seria dokumentalna przedstawiająca od kuchni szalony i ryzykowny biznes, jakim jest dostawa niewielkich, ale za to bardzo drogich samolotów do najbogatszych ludzi na świecie. Poznajemy pilotów, którzy mają umiejętności, odwagę i są wystarczająco szaleni, by zaryzykować lot samolotem na najbardziej niebezpiecznych trasach.

Premiera: sobota, 9 grudnia, godz. 15:00 (sezon 1, odc. 2)

PREMIERA ZOOM TV!

PREMIERA W POLSKIEJ TELEWIZJI!

„Sąsiad mój wróg” („Fear Thy Neighbor”) – sezon 3!

dokument, USA 2016

Seria dokumentalna o kłótniach sąsiedzkich, które tylko z pozoru wydają się banalne. Gdy ludzie, którzy się nie znoszą mieszkają zbyt blisko siebie, błahe sprawy mogą urosnąć do rangi poważnych problemów. A waśnie doprowadzić do tragedii. W każdym odcinku serii poznajemy historię sąsiedzkiego konfliktu, który przerodził się w koszmar.

Premiera: wtorek, 12 grudnia, godz. 21:10 (sezon 3, odc. 5)

Premiera: wtorek, 12 grudnia, godz. 22:10 (sezon 3, odc. 6)

PREMIERA ZOOM TV!

PREMIERA W OGÓLNOPOLSKIEJ TELEWIZJI!

„Zabójcze żony” („Deadly Wives”)

dokument, dramat, kryminał, USA 2013

Poznaj mroczne, ale prawdziwe historie żon, które zamordowały swoich mężów. Co popchnęło je do tego czynu? Dlaczego na pozór spokojne kobiety stały się morderczyniami? Ta seria odkryje mechanizmy krwawych zbrodni dokonywanych na najbliższych osobach. W pierwszym odcinku poznamy historie dwóch morderczych żon. 30-letnia Ann Miller wydawała się żoną idealną. Miała świetną pracę, przystojnego męża i przeurocze dziecko. Ale Ann prowadziła podwójne życie. Gdy pewnego dnia jej mąż zmarł w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczęła śledztwo. Zagadka została rozwiązana dopiero po latach. W 2008 roku Chris Mason zabrała swojego starszego męża na basen. Gdy Jim został znaleziony martwy, detektywi odkryli szokującą prawdę o przeszłości Chris i o jej planie zakończenia małżeństwa.

Premiera: środa, 13 grudnia, godz. 22:05 (sezon 1, odc. 5)

FILMY

„Świnki”

dramat, obyczajowy, Polska, Niemcy 2009, reż. Robert Gliński, wyst.: Filip Garbacz, Anna Kulej, Daniel Furmaniak, Dorota Wierzbicka, Rolf Hoppe, Bogdan Koca, Katarzyna Pyszyńska, Tomasz Tyndyk, Marek Kalita, Marcin Sitek

Szesnastoletni Tomek dorasta w miasteczku na polsko-niemieckim pograniczu, w szarej rzeczywistości blokowiska. Choć w rodzinie zawsze brakuje pieniędzy, nie przywiązuje wielkiej wagi do spraw materialnych. Bardziej zajmuje go nauka, szczególnie astronomia. Mimo wszystko wydaje się, że Tomek ma przed sobą perspektywy, ale w jego życiu pojawia się dziewczyna. Dla Marty najważniejsze są ciuchy, kosmetyki i zabawa. A to kosztuje. Tomek postanawia za wszelką cenę zdobyć pieniądze. Starszy kolega wprowadza go w świat ciemnych przygranicznych interesów…

Emisja: sobota, 9 grudnia, godz. 20:00

„Edi”

dramat, Polska 2002, reż. Piotr Trzaskalski, wyst.: Henryk Gołębiewski, Jacek Braciak, Tomasz Jarosz, Jacek Lenartowicz

Dwaj bezdomni śmieciarze zostają zmuszeni do zaopiekowania się dzieckiem siostry gangsterów.

Emisja: niedziela, 10 grudnia, godz. 20:00

„Wszyscy jesteśmy Chrystusami”

dramat, Polska 2006, reż. Marek Koterski, wyst.: Marek Kondrat, Michał Koterski, Andrzej Chyra

Jeden z najmocniejszych filmów Marka Koterskiego. Adam Miauczyński jest kulturoznawcą i niepijącym od kilku lat alkoholikiem. Gdy jego syn Sylwester zwierza się, jak picie ojca zniszczyło mu dzieciństwo, Adamowi odwija się taśma wspomnień. Ojciec Adama też pił i Adam poprzysiągł sobie, że nie przysporzy nigdy takiego strachu i wstydu swojemu synowi. A jednak w pijanym widzie wziął ślub, rozwiódł się, zapomniał o maturze syna, stracił pracę i zrobił wiele innych żenujących rzeczy…

Emisja: poniedziałek, 11 grudnia, godz. 20:00

„Symetria”

thriller, Polska 2003, reż. Konrad Niewolski, wyst.: Arkadiusz Detmer, Andrzej Chyra, Janusz Bukowski, Marcin Jędrzejewski, Borys Szyc, Kinga Preis, Elżbieta Kijowska, Mariusz Jakus

Łukasz, bezrobotny absolwent geografii, zostaje niesłusznie aresztowany. Zarzuty są poważne: napad. Alibi Łukasza jest słabe, a podczas konfrontacji zostaje rozpoznany. Sytuacja staje się beznadziejna, kiedy kilka godzin później domniemana ofiara nagle umiera. Adwokat obiecuje zrobić, co w jego mocy, ale Łukasz trafia do aresztu. Musi odnaleźć się w świecie twardych, więziennych zasad. Wybiera celę „grypsujących”…

Emisja: czwartek, 14 grudnia, godz. 20:00

SERIALE

PREMIERA KINO TV!

„Mroczny zaułek” („Apple Tree Yard”)

dramat, Wielka Brytania 2017, reż. Jessica Hobbs, wyst.: Emily Watson, Ben Chaplin, Mark Bonnar, Jack Hamilton

Co się stanie gdy świat realny i seksualnych fantazji zaczną się przenikać? Czy można zaufać człowiekowi, o którym się nic nie wie? „Mroczny zaułek” to mroczny, prowokujący i trzymający w napięciu serial BBC, którego bohaterką jest prowadząca ułożone życie, spełniona rodzinnie i zawodowo Yvonne. Sytuacja kobiety zmienia się, gdy poznaje tajemniczego Marka, z którym rozpoczyna płomienny romans. Szybko okazuje się jednak, że świat realny i seksualnych fantazji zaczynają się przenikać, a dawna normalność Yvonne wisi na włosku… Główne role w serialu grają Emily Watson, laureatka nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA, wielokrotnie nominowana do Oscara i Złotego Globu oraz Ben Chaplin, znany m.in. z hitu „Cienka czerwona linia”. Serial „Mroczny zaułek” oparto na bestsellerowej powieści Louise Doughty, którą przetłumaczono na 26 języków. Reżyserką serialu jest Jessica Hobbs, współtwórczyni sukcesu serialowego hitu „Broadchurch” nagrodzonego przez BAFTA. Brutalna scena gwałtu z pierwszego odcinka wywolała wiele kontrowersji w Wielkiej  Brytanii.

Premiera: sobota, 9 grudnia, godz. 21:00 (odc. 1 i 2)

Emisja: niedziela, 10 grudnia, godz. 21:00 (odc. 3 I 4)

FILMY

PREMIERA KINO TV!

„Internat” („The Moth Diaries”)

horror, dramat, USA, Kanada, Irlandia 2011, reż. Mary Harron, wyst.: Sarah Bolger, Anne Day-Jones, Sarah Gadon

Rebecca przyjaźni się z Lucie (Sarah Gadon). Dziewczęta mieszkają w internacie w Brangwyn. Gdy nową pensjonariuszką zostaje Ernessa (Lily Cole), Lucie bardzo szybko się z nią zaprzyjaźnia, a z dotychczasową przyjaciółką zaczyna spędzać mniej czasu. Rebecce coraz trudniej pogodzić się z nową sytuacją i uczuciem zazdrości. Podczas gdy fascynacja Lucie przeradza się w obsesję, w internacie dochodzi do serii morderstw. Żadna z lokatorek nie podziela obaw i podejrzeń Rebecci odnośnie Ernessy. Zazdrość ustąpi miejsca walce z nadprzyrodzonymi siłami.

Premiera: czwartek, 14 grudnia, godz. 21:00

„Modus”

kryminał, thriller, Szwecja, Niemcy, Norwegia, Dania, Islandia, Belgia, Wielka Brytania 2015, reż. Lisa Siwe, wyst.: Melinda Kinnaman, Henrik Norlen, Marek Oravec

Odc. 5

Ingvar odkrywa fakty, które potwierdzają podejrzenia Inger. Ta postanawia zwrócić się o nieoficjalną pomoc do FBI, gdzie zetknęła się z podobną sprawą. Podejrzenia padają na ekstremistyczny kościół wyznaniowy, który ma za cel zlikwidowanie jak największej liczby osób homoseksualnych. Aresztowany Lennart nie chce zeznawać. Z kolei Lukas postanawia podzielić się swoimi obawami z Ingvarem. Kolejne morderstwo ma zmylić trop śledczych. Tym razem ktoś zauważył twarz mordercy.

Odc. 6

Ingvar i Inger postanawiają dowiedzieć się, kto znajduje się na fotografii od Lukasa. Magnus zostaje zatrzymany w związku z ostatnim morderstwem. Domysły Inger potwierdzają się. Policja odkrywa siedzibę sekty, z której morderca dostawał wskazówki. Ingvar dowiaduje się, że Elisabeth również była lesbijką. Jej kochanka potwierdza, że mąż Elisabeth z kolei był gejem. Mordercy nie udaje się schwytać świadka. Tymczasem intuicja Inger podpowiada jej, żeby zawęzić krąg podejrzanych.

Emisja: piątek, 15 grudnia, godz. 21:00 i 21:50 (odc. 5 i 6)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *