MediaZapowiedzi TV

Hity kanałów Zoom TV, Kino Polska, Kino TV i FilmBox Premium HD

Wydarzeniem tygodnia 23-29 września 2017 na kanałach Grupy Kino Polska będzie polska premiera serialu „Mroczny zaułek” w FilmBox Premium HD. „Mroczny zaułek” to mroczny, prowokujący i trzymający w napięciu serial BBC, w którym główne role grają Emily Watson, laureatka nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA, wielokrotnie nominowana do Oscara i Złotego Globu oraz Ben Chaplin, znany m.in. z hitu „Cienka czerwona linia”. Serial oparto na bestsellerowej powieści Louise Doughty, którą przetłumaczono na 26 języków. Reżyserką serialu jest Jessica Hobbs, współtwórczyni sukcesu „Broadchurch” nagrodzonego przez BAFTA. Brutalna scena gwałtu z pierwszego odcinka serialu „Mroczny zaułek” wywołała wiele kontrowersji w Wielkiej Brytanii.

Ważne:
12 września 2017 roku dwa kanały filmowe z grupy FilmBox zmienią swoje nazwy. Flagowy kanał FilmBox zmieni nazwę na Kino TV, a FilmBox Premium na FilmBox Premium HD. Profile programowe kanałów pozostaną bez zmian. Celem rebrandingu jest podkreślenie oferty programowej i różnorodności kanałów oraz ułatwienie widzom nawigowania po ich ofercie.

FILMY
„Wojna imperiów” („Dragon Blade”)
dramat, akcja, Chiny 2015, reż. Daniel Lee, wyst.: Adrien Brody, Jackie Chan, John Cusack
Barwny i widowiskowy film o bitwie o Jedwabny Szlak. By utrzymać tę strategiczną drogę handlową łączącą Chiny z Europą przed potężnym Tiberiusem chińska armia pod dowództwem dzielnego Huo Ana łączy siły ze zbuntowanym rzymskim legionem Lucjusza. Wielka konfrontacja jest nieukniona… W rolach głównych występują takie gwiazdy światowego kina, jak Adrien Brody, Jackie Chan i John Cusack.
Emisja: sobota, 23 września, godz. 17:55
„Przekręt doskonały” („Confidence”)
kryminał, USA, Kanada, Niemcy 2003, reż. James Foley, wyst.: Dustin Hoffman, Edward Burns, Rachel Weisz
Jake Vig robi interes swojego życia, kiedy poprzez nieczyste interesy wraz ze swoją ekipą zdobywa tysiące dolarów dzięki niejakiemu Lionel’owi. Mężczyzna jeszcze nie wie, że jego życie jest zagrożone. Wszystko wychodzi na jaw, gdy jeden z jego współpracowników oraz Lionel zostają znalezieni martwi. Jake dowiaduje się, że Lionel był byłym księgowym bossa mafii. Jake nie boi się wyzwania i oferuje spłacić mu dług.
Emisja: sobota, 23 września, godz. 21:35
„Wykrętasy” („Lucky Trouble”)
komedia romantyczna, Rosja 2011, reż. Levan Gabriadze, wyst.: Milla Jovovich, Konstantin Khabenskiy, Ivan Urgant.
Wiaczesław “Sława” Kołotiłow jest nauczycielem z prowincjonalnej miejscowości, który pewnego dnia postanawia wyruszyć do Moskwy, by spróbować szczęścia jako pisarz. Przypadek losu sprawia, że poznaje tam piękną Nadię, z którą zaczyna łączyć go uczucie. Gdy zakochani rozpoczynają przygotowania do ślubu, Sława na krótko wraca w rodzinne strony, gdzie zostaje pomylony z trenerem drużyny piłkarskiej złożonej z bezdomnych dzieci. Widząc, z jak wielkim entuzjazmem młodzi przygotowują się do zawodów, Sława postanawia doprowadzić ich do finału. Niestety, im więcej zwycięstw osiąga drużyna, tym mniej wymówek dla Nadii znajduje narzeczony.
Emisja: niedziela, 24 września, godz. 19:00
PREMIERA ZOOM TV!
„Miasteczko Cut Bank” („Cut Bank”)
thriller, USA 2014, reż. Matt Shakman, wyst.: John Malkovich, Liam Hemsworth, Bruce Dern, Michael Stuhlbarg, Billy Bob Thornton
Dwayne McLaren od lat marzy o opuszczeniu małego miasteczka, w którym się wychował. Razem ze swoją dziewczyną  Cassandrą planuje przeprowadzkę do większego miasta. Niestety, ich plany na przyszłość komplikują się, gdy Dwayne zostaje świadkiem zabójstwa, które przez przypadek filmuje.
Premiera: piątek, 29 września, godz. 20:55
PUBLICYSTYKA
PREMIERA ZOOM TV!
„Obywatel Kuźniar Extra”
publicystyka, Polska 2017
Kompilacja najciekawszych fragmentów premierowych odcinków programu „Onet Rano” Onetu, w którym popularny komentator Jarosław Kuźniar w luźnej i niezobowiązującej formie omawia ze swoimi gośćmi najciekawsze wydarzenia z kraju i zagranicy.
Premiera: wtorek, 26 września, godz. 18:00 (odc. 4)
Emisja: każdy wtorek, godz. 18:00

„Wielka wsypa”
komedia, akcja, Polska 21992, reż. Jan Łomnicki, wyst.: Jan Englert, Krzysztof Wakuliński, Marzena Trybała, Ewa Gawryluk, Mariusz Benoit, Marcin Troiński, Gustaw Lutkiewicz, Marek Bargiełowski, Witold Dębicki, Wojciech Alaborski
Komedia sensacyjna o narodzinach polskiego kapitalizmu. Warszawski cinkciarz Jarek Bronko ucieka przed wymiarem sprawiedliwości, udając “politycznego”. Zostaje aresztowany jako Jarosław Branicki, założyciel partii ziemiańskiej. Po przełomie roku 1989 zakłada razem z byłymi oficerami SB prywatny bank, w którym oferuje niesłychanie wysokie oprocentowanie. Celny obraz nowej Polski, świetne role Jana Englerta i Krzysztofa Wakulińskiego.
Emisja: sobota, 23 września, godz. 20:00
„Janosik”
przygodowy, Polska 1974, reż. Jerzy Passendorfer, wyst.: Marek Perepeczko, Ewa Lemańska, Bogusz Bilewski, Marian Kociniak, Witold Pyrkosz, Mieczysław Czechowicz, Janusz Bukowski, Jerzy Cnota, Janusz Kłosiński, Marian Łącz, Anna Dymna, Ludwik Benoit, Czesław Jaroszyński, Cezary Julski
Kultowy film przygodowy o Janosiku, młodym góralu o szlachetnym sercu, który pomaga biednym i strzeże porządku. Gdy Janosik porzuca wypas owiec i chce poznać życie w dolinie, od razu wpada w tarapaty. Za próbę obrony chłopa trafia do lochu hrabiego. Udaje mu się uciec, ale teraz jest już wyjętym spod prawa banitą. Janosik gromadzi wokół siebie podobnych wyrzutków i staje na straży sprawiedliwości w okolicy.
Emisja: niedziela, 24 września, godz. 20:00
„Miś”
komedia, Polska 1980, reż. Stanisław Bareja, wyst.: Stanisław Tym, Barbara Burska, Christine Paul-Podlasky
Absolutnie kultowa polska komedia. Bo czy ktoś nie zna choć jednego cytatu z „Misia”? Ryszard Ochódzki, krętacz i kombinator, prezes klubu sportowego Tęcza, musi dostać się do Londynu i podjąć z konta pieniądze, zanim uczyni to jego była żona. Eks-małżonka utrudnia mu zadanie, niszcząc paszport. Zdobycie nowego dokumentu to w realiach Polski Ludowej wielkie wyzwanie. „Miś” to genialna satyra na absurdy polskiej codzienności przełomu lat 70. i 80.
Emisja: wtorek, 26 września, godz. 20:00
„Dzień świra”
komedia, dramat, Polska 2002, reż. Marek Koterski, wyst.: Marek Kondrat, Andrzej Grabowski, Janina Traczykówna, Michał Koterski, Piotr Machalica, Zbigniew Buczkowski.
Najgłośniejszy film Marka Koterskiego. 44-letni Adaś Miarczyński to wiecznie sfrustrowany inteligent, który nie ma w życiu szczęścia. Denerwują go sąsiedzi, psy załatwiające swoje potrzeby gdzie popadnie, odgłosy robót ulicznych. Spotkania z matką, synem, a tym bardziej z byłą żona frustrują go jeszcze bardziej. Adaś Miauczyński jest sam. W codziennym życiu towarzyszą mu tylko dziwne nawyki i przyzwyczajenia. Dręczony obsesjami stoi na skraju załamania nerwowego. Pewnego dnia postanawia przełamać schemat dnia codziennego i wyrusza nad morze. Pojawia się nadzieja na zregenerowanie strapionego umysłu…
Emisja: środa, 27 września, godz. 20:00
„Boisko bezdomnych”
obyczajowy, Polska 2008, reż. Kasia Adamik, wyst.: Marcin Dorociński, Rafał Fudalej, Piotr Jagielski, Marek Kalita, Krzysztof Kiersznowski, Eryk Lubos, Maciej Nowak, Jacek Poniedziałek, Dariusz Toczek
Jacek stał kiedyś u progu wielkiej kariery piłkarskiej. Złamała ją kontuzja. Teraz, uzależniony od alkoholu, wegetuje na warszawskim Dworcu Centralnym. Przystaje do grupki bezdomnych, którzy dla zabicia czasu kopią piłkę. Razem piją i włóczą się po okolicy. Jacek odkrywa w swoich kompanach sportowy talent. Uświadamia im, że piłka może być sposobem na wyjście z życiowego zakrętu. Pod jego okiem rozpoczynają przygotowania do mistrzostw w piłce nożnej dla bezdomnych…
Emisja: czwartek, 28 września, godz. 20:00

FILMY
PREMIERA KINO TV!
„Łowca” („The Hunter”)
przygodowy, thriller, Australia 2011, reż. Daniel Nettheim, wyst.: Willem Dafoe, Frances O’Connor, Sam Neill
Film powstał na podstawie powieści Julii Leigh. Martin David (Willem Dafoe) jest najemnikiem, który przyjmuje nietypowe zlecenie od wojskowego koncernu biotechnologicznego. Ma udać się do Tasmanii i wytropić ostatniego przedstawiciela uznanego za wymarłego wilka workowatego, zwanego też tygrysem tasmańskim. Koncern żąda nie tylko pobrania próbek DNA legendarnego zwierzęcia, ale też zabicia jego wszystkich żyjących przedstawicieli. Podszywając się pod uniwersyteckiego biologa, Martin wynajmuje pokój u Lucy Armstrong – matki dwójki dzieci i żony zaginionego w tajemniczych okolicznościach ekologicznego aktywisty. Martin przywiązuje się do rodziny Armstrongów i postanawia odszukać męża Lucy.
Premiera: niedziela, 24 września, godz. 21:00
Cykl KOBIECE PONIEDZIAŁKI
„Nora Roberts – Miasteczko Innocence” („Carnal Innocence”)
thriller, USA 2011, reż. Peter Markle, wyst.: Gabrielle Anwar, Colin Egglesfield, Pancho Demmings
Kolejna ekranizacja świetnej powieści Nory Roberts, najlepszej pisarki na liście „New York Timesa”. Skrzypaczka przyjeżdża do pewnego małego miasteczka, żeby odpocząć. Na miejscu poznaje urokliwego mężczyznę, który zostaje oskarżony o morderstwo.
Emisja: poniedziałek, 25 września, godz. 21:00
PREMIERA KINO TV!
Cykl WIECZÓR Z HORROREM
„REC 2”
horror, thriller, Hiszpania 2009, reż. Jaume Balagueró, Paco Plaza, wyst.: Manuela Velasco, Ferrán Terraza, Ariel Casas, David Vert.
Rewelacyjna kontynuacja jednego z najlepszych hiszpańskich horrorów ostatnich lat. Barcelona. Podczas realizacji reportażu dziennikarka Angela Vidal, operator lokalnej telewizji i jeden ze strażaków zostają zaatakowani przez lokatorkę kamienicy. Kobieta cierpi na tajemniczą chorobę. Do skażonego budynku wkraczają komandosi ze specjalnej grupy operacyjnej. Towarzyszy im dr Owen. Spec z ministerstwa zdrowia ma pobrać próbki wirusa, aby opracować antidotum. Wewnątrz kamienicy jeden z komandosów zostaje zainfekowany i atakuje kolegów. W tym samym momencie lekarz odmawia modlitwę, pod wpływem której chorzy uspokajają się. Owen jest bowiem księdzem egzorcystą, któremu zwierzchnicy polecili pobranie krwi od opętanej, uwięzionej na strychu Niny Medeiros. Członkowie ekipy interwencyjnej nie wiedzą, że do budynku przedostało się trzech nastolatków, strażak i mężczyzna, który przed ogłoszeniem kwarantanny wyszedł po leki dla córki Jennifer. Ich obecność utrudnia przejęcie kontroli nad zainfekowanymi nieznanym wirusem ludźmi.
Premiera: piątek, 29 września, godz. 23:30

PREMIERA FILMBOX PREMIUM HD!
PREMIERA W POLSCE!
„Mroczny zaułek” („Apple Tree Yard”)
dramat, Wielka Brytania 2017, reż. Jessica Hobbs, wyst.: Emily Watson, Ben Chaplin, Mark Bonnar, Jack Hamilton
Mroczny, prowokujący i trzymający w napięciu serial BBC, którego bohaterką jest prowadząca ułożone życie, spełniona rodzinnie i zawodowo Yvonne. Sytuacja kobiety zmienia się, gdy poznaje tajemniczego Marka, z którym rozpoczyna płomienny romans. Szybko okazuje się jednak, że świat realny i seksualnych fantazji zaczynają się przenikać, a dawna normalność Yvonne wisi na włosku…
Premiera: sobota, 23 września, godz. 21:00
Emisja: każda sobota, godz. 21:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *