Hydrozagadka w Kinie Letnim Telewizji Kino Polska (wideo)

Oryginalna, niekonwencjonalna, pełna świetnych dialogów. W piątek, 2 sierpnia o godzinie 21:00, Kino Polska zaprezentuje w Kinie Letnim Hydrozagadkę Andrzeja Kondratiuka, jedną z najlepszych komedii w historii polskiej kinematografii. Pokaz odbędzie się na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Wstęp bezpłatny. Komary rypią, przejdźmy do środka…

 

 

Gdy podczas upałów w Warszawie w niewytłumaczalny sposób znika woda, rozwiązujący problem profesor Milczarek zwraca się o pomoc do nieustraszonego Asa. Okazuje się, że za wszystkim stoją tajemniczy maharadża i jego partner w interesach, doktor Plama, którzy chcą zabrać całą wodę z kraju. W Hydrozagadce występuje plejada najlepszych polskich aktorów: Zdzisław Maklakiewicz, Roman Kłosowski, Ewa Szykulska, Franciszek Pieczka, Wiesław Gołas, Jerzy Turek, Wiesław Michnikowski i Wojciech Pokora. W roli Asa – Józef Nowak.

W ramach Kina Letniego telewizja Kino Polska pokaże w sumie 18 polskich filmów. Do 13 września pokazy będą odbywać się w każdy piątek o godz. 21:00 na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Od 16 do 21 września, czyli już w trakcie 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, filmy będą emitowane codziennie o godz. 20:00.

 

Kino Letnie Telewizji Kino Polska odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Gdyni(www.gdynia.pl). Sponsorem wydarzenia jest Ziaja(www.ziaja.com). Partnerami imprezy są: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (www.festiwalgdynia.pl),ChaiKola(www.chaikola.com) i Hotel Mercure w Gdyni. Patroni medialni to: portalTrójmiasto.pl (www.trojmiasto.pl), Radio Gdańsk(www.radiogdansk.pl) i Co Jest Grane 24 (www.cojestgrane24.wyborcza.pl).


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *