Internet & Gry - Reklama

InPost stawia swój 4 tysięczny Paczkomat® w Wielkiej Brytanii

InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – stawia swój 4000 Paczkomat® na rynku brytyjskim, podwajając ich liczbę w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Grupa InPost pozyskała także kolejnych partnerów. Do ich grona dołączyły: sieć handlowa WHSmith oraz Transport for London – firma zarządzająca m.in. londyńskim metrem. Jest to strategiczny krok w rozwoju Grupy na brytyjskim rynku, który znacząco przyspieszy ekspansję InPost w tym kraju.

 

„Nasze urządzenia na rynkach europejskich zyskują coraz większą popularność. Klienci doceniają je za bezpieczeństwo i ekologię oraz szybkość odbioru przesyłki, która trwa zaledwie kilka sekund. Naszym głównym celem w Wielkiej Brytanii jest rozwój sieci naszych maszyn – choć już dziś, w Londynie, Manchesterze i Birmingham mamy ich więcej niż jest dostępnych placówek Royal Mail. Pomagają nam w tym nasi partnerzy, którzy widzą wymierne korzyści w ich instalacji, w swoich sieciach. Doświadczenie InPost cenią firmy e-commerce – zarówno najwięksi gracze jak i detaliści, którzy mogą zaoferować klientom innowacyjną metodę dostawy” mówi Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost.

Grupa InPost podwoiła liczbę swoich maszyn w Wielkiej Brytanii, w jedyne 12 miesięcy, tym samym sieć liczy już 4000 innowacyjnych urządzeń. Osiągnięcie kolejnego kamienia milowego na tamtejszym rynku pozwala konsumentom na wygodne wysyłanie i odbiór przesyłek, co jest nie tylko praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem, ale przede wszystkim bardziej przyjaznym środowisku.

„Cieszymy się, że w tak krótkim czasie podwoiliśmy liczbę maszyn w Wielkiej Brytanii. Paczkomat® InPost na stałe wpisał się w brytyjski rynek e-commerce. Rosnące zainteresowanie ze strony sprzedawców a także odbiorców dowodzi, że istnieje duże zapotrzebowanie na wygodny, zrównoważony sposób dostaw. To napędza nas do działania by zapewnić jak największej liczbie konsumentów dostęp do naszych usług”mówi Michael Rouse, CEO InPost International

W Wielkiej Brytanii InPost podpisał nowe kontrakty z uznanymi, zasięgowymi partnerami. Obok Tesco czy Westfield – urządzenia InPost pojawią się także w sieci WHSmith. To wiodący, globalny sprzedawca, oferujący książki, prasę oraz artykuły piśmiennicze. Klienci kultowej sieci będą teraz mogli łączyć odbiór, nadanie lub zwrot paczek z zakupami bestsellerowych książek, a także zaopatrzeniem w artykuły papiernicze.

Na tym samym rynku, Grupa InPost nawiązała także współpracę z Transport for London (TfL) – jednostką organizacyjną transportu publicznego w Londynie, odpowiedzialną między innymi za londyńskie metro. Paczkomat® InPost usytuowany jest głównie w obrębie parkingów TfL, w pobliżu stacji metra i stacji kolejowych, zapewniając lokalnej społeczności i osobom korzystającym
z transportu publicznego wygodny i bardziej ekologiczny sposób odbierania i nadawania paczek w ramach codziennych podróży po stolicy.

InPost konsekwentnie umacnia pozycję lidera w zakresie proekologicznych rozwiązań, a rozwój sieci automatycznych urządzeń w naturalny sposób przyczyni się do ograniczenia śladu węglowego w całej Europie. Jeden Paczkomat® „niweluje” dziennie tyle CO2, co 9 drzew jest w stanie „oczyścić” przez cały rok. 52 kg CO2 to także tyle, ile emitują dojazdy do pracy 44 osób dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *