MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Jesień na kanale iTVN Extra

Przejmujące dokumenty, interesujące serie dokumentalne, programy kulinarne, wnętrzarskie, nowinki ze świata i największe hity stacji TTV – to wszystko znajdziemy jesienią na antenie iTVN Extra!

To będzie bardzo gorąca jesień, a to za sprawą naszych propozycji programowych, które przygotowaliśmy dla widzów. Już od 3 września zapraszamy na nowe odcinki ulubionych programów, ekscytujące dokumenty i popularno-naukowe pozycje. Oczywiście nie zabraknie hitowego „DeFacto”, który w tym sezonie będzie w nieco innej, poszerzonej formule. W programie znajdziemy pakiet inspirujących zagadnień, eksperymentów, informacji i ciekawostek z Polski i ze świata. Jak zwykle będziemy wyciągać na pierwszy plan wiedzę praktyczną i przyglądać się z bliska otaczającemu światu. Nie zawahamy się nawet sprawdzić, do czego służą pośladki…, zastanowimy się również, czy polski chłopak za pomocą polskich gadżetów wojskowych mógłby się równać z Jamesem Bondem, pokażemy, jakie choroby można wyczytać z naszych paznokci. Zachęcamy do śledzenia piątego sezonu od poniedziałku do piątku o godzinie 17.55 (CET – Berlin, Paryż), 17.55 (CDT – Chicago), 18.55 (EDT – Nowy Jork).

Prawdziwą gratką będzie nasze wieczorne pasmo dokumentalne. Codziennie o godzinie 19.10 (CET – Berlin, Paryż), 19.10 (CDT – Chicago), 20.10 (EDT – Nowy Jork) pokażemy pouczające, ciekawe i wciągające dokumenty i serie dokumentalne.  We wtorek 4 września zapraszamy do śledzenia najnowszych odkryć dotyczących podróży sondy kosmicznej Rosetta w filmie „Odyseja Rosetty – 900 dni na komecie”.  Razem z członkami misji zobaczymy pierwsze lądowanie sondy na komecie. Po dziesięciu latach badań i obserwacji mamy możliwość pogłębić naszą wiedzę o narodzinach Układu Słonecznego.

Natomiast inspirujące historie przedsiębiorców, walczących o spełnienie marzeń będzie można śledzić od piątku 7 września w serii „Smak sukcesu”. W każdym odcinku wysłuchamy opowieści i porady osób, które przekształcają hobby w ulubioną pracę. Poznamy również styl ich życia i zobaczymy jak wpływa na ich podejście i strategie zawodowe. Dokument ma na celu edukować, motywować oraz inspirować na drodze do bogactwa i sukcesu we współczesnym świecie. W kolejnym tygodniu zaprezentujemy m.in. film „Fabrykę mózgu” (10 września), w którym  grupa miliarderów połączyła siły z największymi naukowcami, aby przenieść ludzki mózg do awatara – rzeczywistości wirtualnej, „Wyścig na Czerwoną Planetę” (11 września) – czyli dokument opisujący warunki, które powinny zostać spełnione, żeby zrealizować podbój Marsa i „Ukryta Twarz Doliny Krzemowej” (12 września), który pokazuje ciemną stronę współczesnych pracowników największych korporacji na świecie, takich jak Facebook, Google oraz Twitter. W drugiej połowie września nie można przegapić pozycji „Biegacz doskonały”, którą wyświetlimy 17 września. Antropolog Niobe Thompson wraca do czasów ewolucji człowieka i poznaje fenomen ludzkiego ciała. Rozmawia z czołowymi biologami, a także obserwuje świat ultramaratonu.

Wyrusza do wyżyn Etiopii, odległych miejsc Syberii, gdzie przetrwanie w dalszym ciągu zależy od wytrzymałości. Sprawdza również, w jakich społecznościach tradycja biegu przetrwała. Natomiast 19 września w dokumencie „Czarnobyl i Fukushima” sprawdzimy, co się dzieje w „strefach wykluczenia” po trzydziestu latach po katastrofie w Czarnobylu i pięciu latach w Fukushimie. Są to terytoria, gdzie poziom radioaktywności jest znacznie wyższy od normalnego. Dokument pokazuje unikalne historie mieszkańców oraz ich codzienne życie. Poprzez świadectwa i spotkania z naukowcami pracującymi w tych otwartych laboratoriach, zwrócimy uwagę na poważne konsekwencje katastrof nuklearnych.

Warto również obejrzeć „Atomową nadzieję”, którą pokażemy 23 września. W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych z wielkim optymizmem rozpoczęto programy energetyki jądrowej. 60 lat później wiele osób uważa, iż ryzyko związane z katastrofą w Czarnobylu i Fukushimie nie jest warte ich kontynuowania. Społeczność kanadyjska decyduje się na przyjęcie około dwóch milionów pakietów odpadów nuklearnych. Niektórzy twierdzą, że projekt ten ożywi społeczność i zapewni nowe miejsca pracy. Inni obawiają się, że odpady mogą wyciekać do jezior i zagrażać życiu milionów ludzi i dzikich zwierząt.

W naszej jesiennej ofercie znajdą się również, znane widzom ITVN Extra, kontynuacje programów o tematyce kulinarnej i wnętrzarskiej. We wtorki o godzinie 20.10 (CET – Berlin, Paryż), 20.10 (CDT – Chicago), 21.10 (EDT – Nowy Jork) zapraszamy na nowy sezon „Czy na pewno umiesz gotować?”, w którym jeden z najbardziej znanych szefów kuchni Andrzej Polan, udowodni, że tylko wydaje Ci się, że umiesz gotować! W środy, znany wszystkim widzom, Tomasz Jakubiak w programie „Jakubiak rodzinnie” będzie zachęcał do gotowania z bliskimi i dzielenia się z nimi pysznymi daniami. Czwartki należeć będą do Tomasza Pogąwskiego, który po raz czwarty pokaże, że „Remont w 48h” nie jest rzeczą niemożliwą. Z kolei w piątki znowu wrócimy do kuchni, a to za sprawą „Zielonej rewolucji Marty Dymek”. W każdym odcinku Marta stanie przed wyzwaniem zarażenia swojego gościa kuchnią roślinną i przekonania go, że wegańskie przepisy są równie pyszne, co te tradycyjne. Natomiast koniec tygodnia osłodzi nam wybitny mistrz cukiernictwa Tomasz Deker, który dzięki programowi „Desery Dekera”  wprowadzi widzów w wysublimowany świat deserów.

Jesienne wieczory będziemy umilać również lubianymi pozycjami ze stacji TTV. O godzinie 20.35 (CET – Berlin, Paryż), 20.35 (CDT – Chicago), 21.35 (EDT – Nowy Jork) zapraszamy przed telewizory na nowe sezony programów. W wtorki Dominik Strzelec, tym razem będzie szukał „Usterki” w Łodzi, w środy dzięki programowi „Testerzy” sprawdzimy użyteczne, a czasem modne przedmioty, które śmiało będzie można wpisać na listę potencjalnych prezentów gwiazdkowych. W czwartki nie można przegapić  nowych odcinków „Nauki jazdy”, w piątki „Rozmów kontrolowanych”, a w soboty trzeba zajrzeć do salonów fryzjerskich, w których duet „Ostre cięcie” w postaci Andrzeja Wierzbickiego i Tomasza Schmidta z nową energią  i niebanalnymi pomysłami stawiają na nogi podupadłe zakłady.

Nową ramówkę dopełnią oczywiście programy publicystyczne. Od poniedziałku do piątku o godzinie 21.05 (CET – Berlin, Paryż), 21.05 (CDT – Chicago), 22.05 (EDT – Nowy Jork) zapraszamy na „Bilans”, w którym goście Rafał Wojdy omawiają najważniejsze i najciekawsze trendy współczesnego świata. Zaraz po nim pokażemy „Bilans”, gdzie z kolei Agata Zamęcka i Robert Stanilewicz wraz z ekspertami, dyskutują o najważniejszych wydarzeniach dla naszych portfeli. Natomiast o godzinie 22.45 (CET – Berlin, Paryż), 22.45 (CDT – Chicago), 23.45 (EDT – Nowy Jork) prawo i finanse w łatwy i przystępny dla widzów sposób wyłoży Agata Zamęcka – wszystko to w „Biznesie dla ludzi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *