Jesień w TVN Turbo

Poznaj daty i godziny premier oraz szczegółowe informacje na temat naszych propozycji na najbliższy sezon! Jesienią 2019 zobaczycie cztery polskie premiery, siedemnaście polskich kontynuacji oraz wiele interesujących zagranicznych programów i filmów dokumentalnych.

 

 

 

 

JESIEŃ 2019: POLSKIE NOWOŚCI

 

Fukushima: życie po katastrofie

Jacek Podemski był już w Czarnobylu, a teraz odwiedzi inne miejsce, w którym doszło do katastrofy – elektrownię atomową w Fukushimie. Film dokumentalny opisuje tamte tragiczne wydarzenia sekunda po sekundzie, badając, dlaczego nie zadziałały wielostopniowe zabezpieczenia. Produkcja odpowie także na bardzo ważne pytanie: czy człowiek w pełni panuje nad energią atomową?

PREMIERA: jesień 2019

Klasyczny amerykański sen – seria 1

W tym programie pokażemy Polaków, którym udało się zamienić pasję do samochodów w dobrze prosperujący biznes. Zdradzimy, jak wyszukiwać prawdziwe motoryzacyjne okazje, skutecznie poprowadzić negocjacje ze sprzedającym i w efekcie stać się właścicielem klasyka, na którym będzie można później zarobić. Albo po prostu zatrzymać go we własnym garażu.

PREMIERA: poniedziałek 2 września o 22:15

Mechanicy – seria 1, odcinek 1

W „Mechanikach” udowodnimy, że rzetelnych fachowców od samochodów w Polsce nie brakuje. Odwiedzimy z kamerą zarówno tych, którzy naprawiają „zwykłe” auta, jak i tych, którzy specjalizują się w pojazdach nieco innych gabarytów, a także speców od klasyków.

PREMIERA: niedziela 1 września o 11:30

Technologiczny koniec świata – seria 1

Kuba Klawiter pokaże jak rozwija się „chińska Dolina Krzemowa” – Shenzhen. Spotka się z ludźmi, którzy tam żyją i pracują, pozna ich zarobki i sprawdzi, z jakich mediów społecznościowych korzysta się w kraju, w którym nie ma dostępu do YouTube’a oraz podejrzy rozwiązania związane ze sztuczną inteligencją w domu przeciętnego Chińczyka.

PREMIERA: niedziela 13 października o 12:15

 

JESIEŃ 2019: POLSKIE KONTYNUACJE

 

99 godzin – seria 4

Zasady programu „99 godzin” są widzom TVN Turbo dobrze znane – jeżeli ekipie uda się zrealizować zadanie w regulaminowym czasie i budżecie, samochód dostają na własność. W czwartej serii programu uczestnicy spróbują między innymi przerobić popularnego Fiata Punto na amfibię, a także robić hot roda z Garbusa. Po raz pierwszy swoich sił spróbują ekipy złożone z samych kobiet!.

PREMIERA: jesień 2019

101 napraw – seria 9, odcinek 1

Jeśli skorzystaliście z choć kilku jego wskazówek, to zaoszczędziliście już sporo pieniędzy. Grzegorz Duda nie ustaje jednak w próbach sprawienia, aby w waszych portfelach zostało ich jeszcze więcej. W dziwiątej serii”101 napraw” Grzesiek ponownie podzieli się swoją wiedzą, dzięki której nauczycie się samodzielnie wykonywać podstawowe naprawy i modyfikacje w samochodzie.

PREMIERA: niedziela 1 września o 10:00

Absurdy drogowe – seria 11, odcinek 1

Kamil Jaśkowski i Krzysiek Ruszała po raz kolejny wsiądą do Syrenki (tym razem będzie to model Vosco S106 w kolorze niebieskim) i wyruszą w Polskę w poszukiwaniu przykładów niekompetencji, głupoty i braku wyobraźni drogowców oraz urzędników. W jedenastej serii „Absurdów drogowych” chłopaki odwiedzą miedzy innymi zabetonowany rynek, okolice kontrowersyjnego mostu i do mało przekonującej metropolii. Będziemy też hucznie świętować setny odcinek w historii programu!

PREMIERA: niedziela 1 września o 12:15

Automaniak – seria 23

„Automaniak” wraca do TVN Turbo z dwudziestą trzecią serią! Ekipa w składzie Adam Kornacki, Łukasz Bąk i Patryk Mikiciuk wybierze się między innymi na słynny Nürburgring, gdzie przetestuje różne hot hatche i do Norwegii, aby sprawdzić co potrafią auta elektryczne. W Polsce między Krakowem a Pieninami sprawdzą możliwości małych terenówek, a na Dolnym Śląsku wyciągną wszystko co się da z aut sportowych wagi lekkiej.

PREMIERA: niedziela 1 września o 10:30

Klimek kontra Duda – seria 2

Pierwsza seria nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc kontynuacja była formalnością. Tej jesieni znów będziemy świadkami emocjonującego pojedynku pod tytułem „Klimek kontra Duda”! W drugiej serii panowie będą mieli do dyspozycji bazę w postaci legendy polskiej motoryzacji i dziesięć tygodni aby zbudować model, który rozgrzeje serca Polaków.

PREMIERA: niedziela 15 września o 14:45

Nietypowe transporty – seria 2, odcinek 1

W „Nietypowych transportach” przyjrzymy się zmaganiom ekip transportujących ładunki, których przewiezienie to ogromna logistyczna układanka. W drugiej serii zobaczymy transport elementów mostu w okolice koła podbiegunowego, przewiezienie sekcji statku na pełnym morzu czy innowacyjną metodę transportu stalowej konstrukcji przy pomocy siłowników, węży strażackich i… powietrza.

PREMIERA: czwartek 5 września o 22:15

Pomoc drogowa 24h – seria 4

„Pomoc drogowa 24h” to program, w którym pokazujemy z bliska pracę załóg holowników, lawet i innych sprzętów, które radzą sobie w kryzysowych sytuacjach. Tajniki tego zawodu w czwartej serii przybliżą pracownicy pomorskiej firmy Dahlke, rodzina Ruckich z Góry Kalwarii, zakopiański serwis holowniczy Misiniec i zarządzany przez Ryszarda zespół ratownictwa drogowego Sztyrlic ze Świdnika.

PREMIERA: niedziela 27 października o 11:30

Raport Turbo – jesień 2019

Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski nieprzerwanie zapraszają na „Raport Turbo” – jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji. Zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą – to wszystko pokażemy w programie.

PREMIERA: od poniedziałku do piątku o 18:00 i 22:00, podsumowanie tygodnia „Raport końcowy” w niedzielę o 8:00 i 21:00

Raport technologiczny – seria 9

Cotygodniowe wiadomości dotyczących nowinek ze świata technologii, prototypów i ciekawych konceptów – to wszystko i wiele więcej zobaczycie w dziewiątej serii „Raportu technologicznego”, którą poprowadzi Łukasz Sychowicz.

PREMIERA: sobota 21 września o 10:15

Samochód marzeń: kup i zrób – seria 16

Wyobrażacie sobie ramówkę TVN Turbo bez tego programu? My też nie! W szesnastej serii „Samochodu marzeń” Adam Klimek ponownie będzie przywracał dawny blask youngtimerom, klasykom i innym pojazdom, które mogą pochwalić się nietypową wersją lub burzliwą historią.

PREMIERA: niedziela 13 października o 10:30

Służby ratownicze – seria 3, odcinek 1

Jesienią wyemitujemy także trzecią serię „Służb ratowniczych” – programu, w którym pokazujemy codzienną pracę ludzi, od których często zależy życie innych. W trzeciej serii zobaczymy między innymi, jak wygląda desant ratowników medycznych z pokładu śmigłowca oraz ryzykowna praca strażaków z Niepołomic.

PREMIERA: niedziela 1 września o 17:15

Uwaga! Pirat – seria 23, odcinek 1

Dwudziesty trzeci raz na antenie pojawią się też policjanci drogówki w nieoznakowanych radiowozach – „Uwaga! Pirat” to program, który dokumentuje ich pracę, przy okazji edukując widzów, jak należy zachować się podczas kontroli drogowej i jakie konsekwencje grożą za popełniane wykroczenia.

PREMIERA: sobota 7 września o 9:30

Wojny samochodowe – seria 8, odcinek 1

Jak zarobić na używanym samochodzie jak najwięcej? Odpowiedź na to pytanie znają Przemek Szafrański i Paweł Miszta, którzy po raz kolejny staną do serii starć w ramach „Wojen samochodowych”

PREMIERA: niedziela 1 września o 13:45

Wyburzacze – seria 6, odcinek 1

Po raz szósty na naszej antenie pojawią się „Wyburzacze”. Ponownie przyjrzymy się pracy ludzi, którzy niemal wszystko potrafią bezpiecznie zrównać z ziemią. Fachowcy, których będziemy obserwować, podejmą się arcytrudnych rozbiórek, zarówno małych, jak i tych ogromnych obiektów. W szóstej serii zobaczymy m.in. wyburzanie starego komina oraz rozbiórkę żelbetowej hali.

PREMIERA: środa 4 września o 22:15

Zakup kontrolowany – seria 28, odcinek 381

Adam Kornacki w „Zakupie kontrolowanym” znów będzie doradzał bohaterom odcinków w wyborze samochodu odpowiedniego dla ich wymagań, stylu życia oraz rzecz jasna budżetu. W każdym odcinku przestawiamy cztery zróżnicowane propozycje: wyselekcjonowane egzemplarze aut używanych lub konkretne wersje aut salonowych – każdy z gości programu może obejrzeć z bliska proponowane pojazdy, zasiąść na fotelu kierowcy by ocenić wnętrze oraz przejechać się, by na własnej skórze sprawdzić, czy dane auto jest dla niego odpowiednie.

PREMIERA: sobota 7 września o 12:30

Zawodowi handlarze – seria 6, odcinek 1

Handel używanymi samochodami niejedno ma imię – jedni specjalizują się w rzadkich klasykach, inni robią to na dużą skalę, a dla jeszcze innych to jedynie dodatkowa aktywność zawodowa. W „Zawodowych handlarzach” będziemy towarzyszyć w pracy ludziom trudniącym się handlem samochodami, prezentując różne oblicza polskiego rynku aut używanych. W szóstej serii Jacek i Olaf kontynuują podróż po Stanach Zjednoczonych, szwagrowie Robert i „Wąski” negocjują w Japonii, a pracownicy łódzkiego komisu szukają prawdziwych motoryzacyjnych okazji.

PREMIERA: wtorek 3 września o 22:15

Złodzieje – seria 4

W jesiennej ramówce znalazło się także miejsce dla czwartek serii programu „Złodzieje” – „Elvis”, czyli były policjant zajmujący się sprawami kradzieży oraz „Fryzjer” czyli nawrócony złodziej, pokażą jak działają przestępcy oraz jak się przed nimi bronić. Nie zabraknie też prowokacji mających na celu uzmysłowienie ludziom, jak łatwo mogą zostać nieświadomymi ofiarami.

PREMIERA: jesień 2019

 

JESIEŃ 2019: OFERTA ZAGRANICZNA

 

A2 – autostrada na Zachód – seria 2

Tej jesieni ponownie będziemy śledzić sytuację na jednej z najważniejszych arterii u naszych zachodnich sąsiadów. Pokażemy, jak na drodze z Berlina do Dortmundu godzi się trwający przez 24 godziny na dobę ruch z remontami, nieuniknionymi wypadkami oraz awariami pojazdów. W tej serii poznamy ludzi, którzy odpowiadają za płynność ruchu na A-dwójce.

PREMIERA: sobota 7 września o 19:30

Alpejscy drwale – seria 1

Będziemy towarzyszyć podczas pracy ludziom, którzy praktycznie każdego dnia ryzykują życiem, czyli drwalom pracującym w Alpach. Praca tych gości to nie jest nieskomplikowane ścinanie drzew – muszą radzić sobie nie tylko ze stromymi zboczami, ale także temperaturami często spadającymi poniżej zera.

PREMIERA: jesień 2019

Auto-reaktywacja – seria 6

Jakie motoryzacyjne perełki można znaleźć, przeczesując stodoły, garaże i szroty w Teksasie? Najwięcej na ten temat wie Richard Hawlings, który zabiera je do swojego Gas Monkey Garage, a następnie przywraca im dawny blask i wysyła dalej w świat – często z naprawdę sporym zyskiem.

PREMIERA: jesień 2019

Auta Danny’ego – seria 3

Tego gościa nie trzeba przedstawiać chyba żadnemu widzowi TVN Turbo. W jesiennej ramówce (tak jak i w kilku poprzednich) ponownie zajrzymy do królestwa Danny’ego Kokera – gościa, który jak mało kto jest zafiksowany na punkcie pochodzących z USA samochodów i motocykli. Każdy odcinek trzeciej serii obfituje w niesamowite opowieści o zabytkowych pojazdach, ich oszałamiających transformacjach i handlu nimi.

PREMIERA: niedziela 1 września o 18:00

Celnicy na straży Europy – seria 5

W tym programie przyjrzymy się z bliska pracy hiszpańskich celników. Pokażemy między innymi, jak funkcjonariusze służb granicznych są w stanie na pierwszy rzut oka odróżnić zwykłych turystów od potencjalnych przestępców, zdemaskować przemytnika narkotyków, odnaleźć podejrzany kontener oraz gdzie mogą ukrywać się nielegalni imigranci.

PREMIERA: poniedziałek 9 września o 0:15

Gorączka złomu – seria 1

W tym programie przestawimy Andrew Cohena i jego ojca Bobby’ego. Obaj panowie pomimo różnic charakterów wspólnie prowadzą biznes, w którym główną rolę odgrywają stare samochody. Ojciec, syn i reszta ich ekipy szukają ukrytych skarbów, polują na najlepsze umowy i zarabiają na tym, co inni wyrzucili, uznając to za zbędne.

PREMIERA: poniedziałek 2 września o 11:00

Mistrzowski garaż Chada – seria 1

Chad Hiltz to gość o nietypowym, ale przy tym niezwykle ciekawym hobby. Specjalizuje się bowiem w budowaniu samochodów od podstaw przy użyciu części znalezionych na złomowiskach. Na tym jednak zdolności jego i jego ekipy Green Goblin Customs się nie kończą – znakomicie znają się także na odnawianiu klasycznych aut.

PREMIERA: piątek 6 września o 7:45

Największe budowle świata – seria 1

W tym programie zaprezentujemy pracę ludzi, dzięki którym powstają tytułowe „Największe budowle świata”. Wśród przedstawionych projektów znajdują się: rekordowej wielkości statek wycieczkowy, ultranowoczesny stadion, zapora chroniąca Wenecję przed powodzią, drapacze chmur w Nowym Yorku i Pekinie, tunel kolejowy w Danii oraz most na dalekiej północy Norwegii.

PREMIERA: poniedziałek 11 listopada o 23:15

Obsesja 4 kółek – seria 1

Chuck to były zapaśnik, a Rick to jeden z największych na świecie specjalistów w temacie hot rodów. Ten nietypowy duet podróżuje po całych Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu klasycznych amerykańskich samochodów, namawia ich właścicieli, by tymczasowo przekazali maszyny w ich ręce, a następnie remontuje je i z powrotem oddaje lśniące całkowicie nowym blaskiem.

PREMIERA: sobota 28 października o 11:00

Operacja załadunek – seria 1

Jak wygląda codzienna praca operatora dźwigu? Na to pytanie odpowiemy w „Operacji załadunek”. Bohaterowie programu pokażą, jak wygląda manewrowanie wielotonowym ładunkiem pod presją stresu i przy ograniczonej widoczności z kabiny.

PREMIERA: poniedziałek 2 września o 23:15

Strażacy z Ruhry – seria 2

Strażacy zjawiają się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc, od pożarów po wypadki samochodowe, często są pierwszymi na miejscu zdarzenia i muszą wykazać się nie tylko siłą i odwagą, ale też umiejętnością niesienia pomocy medycznej, czy zabezpieczenia miejsca zdarzenia przed przybyciem innych służb. W tym programie po raz drugi pokażemy wam, jak z tymi i innymi wyzwaniami radzą sobie strażacy z niemieckiego Zagłębia Ruhry.

PREMIERA: jesień 2019

Wyższy bieg – seria 1

Aaron Kaufman to były pracownik wspomnianego wcześniej Gas Monkey Garage, którego największą pasją są półciężarówki. W „Wyższym biegu” pokażemy, jak Aaron – już w ramach własnego Arclight Fabrication – przemienia zwykłe samochody w pojazdy o ogromnych możliwościach.

PREMIERA: środa 16 października o 12:45

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *