Jubileuszowy Antyfest Antyradia

Już po raz dziesiąty ruszył Antyfest Antyradia – największy w Polsce przegląd rockowych kapel. Zgłoszenia można nadsyłać do 29 kwietnia. Zwycięzca zagra u boku takich gwiazd jak The Prodigy i Volbeat.
 

 
Tradycyjnie już do konkursu mogą zgłaszać się zespoły grające różne odmiany muzyki rockowej, które nie są związane z żadną wytwórnią fonograficzną. Specjalny formularz jest dostępny na stronie www.antyradio.pl. Należy wysłać trzy własne utwory, zdjęcie, opis kapeli oraz dane kontaktowe.
Udział w Antyfeście Antyradia to olbrzymia szansa na wypromowanie własnej twórczości i pokazanie się szerokiej publiczności. Nagrodą 10. edycji przeglądu, oprócz prestiżowej statuetki – „Złotej Kosy”, jest nagranie płyty w Izabelin Studio oraz występ na czeskim festiwalu Rock for People 2018 (4-6 lipca) u boku tuzów muzyki rockowej takich jak The Prodigy czy Volbeat. Dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na promocję na antenie Antyradia.
Spośród zgłoszeń jury konkursu wyłoni kilkadziesiąt kapel, których twórczość zostanie poddana pod głosowanie słuchaczy Antyradia. Finałowa piątka wystąpi 7 czerwca na koncercie na żywo w klubie C.K. Wiatrak w Zabrzu. Zwycięzcę wybierze jury.
We wcześniejszych edycjach Antyfestu Antyradia wzięło już udział blisko 2500 kapel reprezentujących różne brzmienia i odmiany muzyki rockowej. Dotychczasowymi zwycięzcami byli: Vintage (2009), Another World (2010), Leash Eye (2011), Cinemon (2012), Paradygmat (2013), Killing Silence (2014), Thermit (2015), Strażacy (2016) oraz Dream Atlas (2017).
O ANTYFEŚCIE ANTYRADIA
Antyfest Antyradia to konkurs dla rockowych talentów organizowany od 2009 roku przez Antyradio. Jego celem jest stworzenie szansy na zaistnienie i wypromowanie się nieznanym dotąd kapelom. Oprócz nagrody głównej laureaci konkursu otrzymują pamiątkową statuetkę Złotą Kosę, powstałą w hołdzie zmarłemu dziennikarzowi Antyradia – Januszowi „Kosie” Kosińskiemu – wielkiemu orędownikowi promowania polskiej muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *