Kanał BBC First zastąpił BBC HD

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w dniu dzisiejszym 26 października 2018 roku BBC First, kolejna marka premium z portfolio BBC Studios zadebiutowała w Polsce, jako kanał linearny poświęcony najlepszym brytyjskim serialom.

 

 

 

Kanał, który jest wzbogacony o napisy w języku polskim i angielskim, zastąpił BBC HD i jest dostępny w ofercie platform DTH, telewizji kablowych i operatów IPTV u boku obecnych już na polskim rynku kanałów: BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle, CBeebies i BBC World News.

Kanał zadebiutuje serią uznanych tytułów, w tym po raz pierwszy dostępnym w Polsce nagrodzonym nagrodą BAFTA serialem „Broken” z udziałem Seana Beana („Gra o tron”), który wcieli się w rolę katolickiego księdza prześladowanego przez własną przeszłość. Jest to dramatyczna opowieść o odkupieniu, współczuciu i wybaczeniu.

Wśród pozostałych godnych polecenia pozycji znajduje się nominowany do nagrody BAFTA serial kryminalny „Unforgotten”, w którym Nicola Walker („River”, „Collateral”), jako detektyw policji odkrywa szokujące i głęboko skrywane tajemnice oraz walczy o sprawiedliwość dla ofiary dawno zamkniętej – choć nierozwikłanej – sprawy.

Kolejna premierowa propozycja to wciągający i poruszający do żywego thriller psychologiczny Paula o niestabilnej emocjonalnie nauczycielce, której świat wymyka się spod kontroli po jednej nieprzemyślanej nocy.

W ramówce znajdzie się także oparta na prawdziwej historii miniseria „In Plain Sight”, opowiadająca o próbie schwytania seryjnego mordercy i gwałciciela, który terroryzował Wielką Brytanię w latach 50-tych oraz osadzony w Tanzanii serial „The Kettering Incident” – mroczna i tajemnicza opowieść z elementami science fiction
z Elizabeth Dębicki w roli głównej („Nocny recepcjonista”).

Na BBC First zagości też najnowszy sezon „Doktora Who” z Jodie Whittaker w roli głównej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *