MediaPolecane

Kanał National Geographic świętuje 20. urodziny: To widzowie ułożą ramówkę

Fani kanału National Geographic mają wyjątkową szansę zdecydować, które programy pojawią się na antenie. Spośród 20 najchętniej oglądanych programów wybiorą pięć i to one zostaną wyemitowane w ramach specjalnej urodzinowej ramówki w sobotę 1 grudnia.

 

Telewizja National Geographic jest w Polsce dostępna już od 20 lat. Z tej okazji rusza plebiscyt na TOP 5 programów, które polscy widzowie mogli oglądać od początku działania stacji. Wybór jest bardzo szeroki, ponieważ głosować można na swoje ulubione pozycje spośród aż 20 programów najchętniej oglądanych w ciągu ostatnich 20 lat.

Na pięciu faworytów głosować można na stronie 20latzwami.pl do 28 listopada. Na podstawie wyników glosowania, powstanie specjalna urodzinowa ramówka, złożona z pięciu najczęściej wybieranych programów, która zostanie wyemitowana 1 grudnia.W plebiscycie udział biorą filmy i seriale o niezwykle szerokiej problematyce, które reprezentują przekrój tematów poruszanych na antenie National Geographic. Znajdziemy więc propozycje historyczne, naukowe, związane z polityką, kulturą, ekologią i techniką.

 

 

Biblia Diabła – Zespół naukowców i ekspertów postanawia odkryć tajemnice średniowiecznego manuskryptu Codex Gigas, zwanego “Biblią Diabła”.

CAR S.O.S.  – Łowca części Tim Shaw i mechanik Fuzz Townshend dają drugie życie klasycznym autom, których właściciele niczego się nie spodziewają.

Dziesięć największych katastrof naturalnych – Dziesięciu światowej sławy specjalistów przedstawia zestawienie najważniejszych naturalnych kataklizmów, jakie kiedykolwiek nawiedziły Ziemię. Program zawiera zarówno filmy, jak i rekonstrukcje komputerowe. Aby odpowiedzieć na pytania o przyczyny katastrofy, eksperci wykorzystują historyczne archiwa oraz cyfrowe efekty specjalne.

Ewangelia według Judasza – Historia starożytnego manuskryptu odnalezionego przez egipskiego rolnika w latach 70. XX wieku. Ewangelia Judasza to potoczna nazwa apokryficznego tekstu gnostyckiego w języku koptyjskim z zapisami dialogów Judasza Iskarioty z Jezusem Chrystusem. Grupa ekspertów postanawia ustalić prawdziwość i treść tej ewangelii, zanim zniszczony już dokument zupełnie rozpadnie się w pył. Tajemniczy manuskrypt wywraca historię Judasza do góry nogami, świadcząc o tym, że nie był zdrajcą, lecz wykonywał jedynie polecenia Chrystusa.

Japonia krajobraz niezwykły – Nakręcona w standardzie 4k, pełna spektakularnych panoramicznych ujęć, trzyodcinkowa podróż, ukazująca dziką przyrodę i mało znane oblicza Japonii. Zmieniający się wraz z kolejnymi porami roku krajobraz, najpiękniejsze miejsca, wspaniały spektakl sił przyrody oraz subtelna równowaga pomiędzy tradycją a nowoczesnością – oto wyjątkowy klucz umożliwiający poznanie tajemnic niezwykle interesującego dalekowschodniego państwa.

Katastrofa w przestworzach – Ilekroć dochodzi do katastrofy lotniczej, dowiaduje się o tym cały świat, a także eksperci, których zadaniem jest ustalenie przyczyn wypadku. Każdy odcinek „Katastrofy w przestworzach” zawiera zeznania świadków, rekonstrukcję tragicznych wydarzeń, doskonałe animacje komputerowe i wywiady ze śledczymi, których profesjonalizm i ciężka praca odkrywają tajemnice wypadków lotniczych.

Korea Północna z ukrycia: dekadę później – W 2006 r. Lisa Ling, korespondentka National Geographic, pojechała do Korei Północnej jako koordynatorka programu pomocowego. Udało jej się wejść do zamkniętego społeczeństwa w totalitarnym państwie. Od tego czasu w Korei zaszło wiele zmian. Pod rządami nowego lidera, Kim Dzong Una, kraj stał się potęgą nuklearną i jest bliski skonstruowania pocisku międzykontynentalnego zdolnego dotrzeć do USA. W nowym programie uzupełniamy wiadomości zdobyte przez reporterkę ponad dekadę temu.

Kosmos – Program “Kosmos”, którego gospodarzem został popularny pisarz i astrofizyk Neil deGrasse Tyson ukazuje ogrom wszechświata. Znane elementy legendarnego cyklu – m.in. Kosmiczny Kalendarz i Statek Wyobraźni – przedstawione zostaną w całkiem nowy sposób. Najpoważniejsze teorie naukowe przełożone są na język, który zrozumie każdy widz, aby stworzyć opowieść pełną sceptycyzmu z jednej, a wiary w cuda – z drugiej strony.

Koszmarna wyprawa – Dramatyczne, autentyczne historie osób, które zostały uwięzione, porwane lub zamieszane w przemyt narkotyków.

Megalotnisko w Dubaju – Odkryj zakamarki największego na świecie lotniska, które jest zarazem siedzibą największych linii lotniczych na świecie “Emirates”. Seria pozwala zajrzeć za kulisy i poznać pracę pracowników lotniska, których zadaniem jest obsługa 70 milionów pasażerów, podróżujących 350 tysiącami lotów rocznie, non-stop przez całą dobę.

Najniebezpieczniejsze drogi Europy – Zmagania pracowników pomocy drogowej, którzy pomagają kierowcom podczas surowej norweskiej zimy i walczą o utrzymanie przejezdności tras. Seria „Najniebezpieczniejsze drogi Europy” pokazuje jak prawdziwi twardziele radzą sobie z trudnościami drogowymi, balansując wciąż na krawędzi urwiska.

Plemienna szkoła przetrwania – Amerykański instruktor survivalu Hazen Audel odwiedza egzotyczne zakątki globu i dołącza do zamieszkujących je rdzennych plemion. Uczy się technik i sztuki przetrwania, która jest wykorzystywana od tysiącleci.

Przedziwna planeta Ziemia – Autorzy serialu filmowali Ziemię przez ponad dwa lata w skali mikro i makro, zarówno z jej własnej, jak i kosmicznej perspektywy. Ukazują tym samym, jak fascynujące, skomplikowane i kruche jest życie. Seria przedstawia nieznane oblicze naszej planety, która jest małym punktem w bezkresie wszechświata. Gospodarzem programu jest aktor Will Smith a producentami: Darren Aronofsky i Jane Root.

Strefa 51: tajne archiwa CIA – Amerykańska baza Strefa 51 to miejsce obrosłe mitami. Wtajemniczeni ujawnią, co naprawdę dzieje się za zamkniętymi bramami wojskowego obiektu.

Stworzenie Ziemi – Dzięki niesamowitej technologii zabieramy widza w epicką podróż w czasie, rozpoczynając od gwałtownych narodzin naszej planety cztery i pół miliarda lat temu. Dalej pokonujemy epokę lodowcową, potężne wybuchy wulkaniczne, okres panowania dinozaurów i czasy pierwszych ludzi. Po raz pierwszy widzowie mogą zobaczyć niezwykłą historię naszej planety w jednym, płynnym ruchu kamery.

Titanic 1912 akta sprawy – Tim Maltin poddaje analizie wcześniej pomijane przyczyny zatonięcia Titanica. Jedną z nich mogło być złudzenie optyczne.

Wielkie konstrukcje III Rzeszy -Nowatorskie, często powiązane z bronią masowego rażenia, obiekty wojskowe miały zapewnić hitlerowskim Niemcom hegemonię w Europie. Co dziś pozostało z najbardziej ambitnych konstrukcji wodza Trzeciej Rzeszy? National Geographic wraz z grupą ekspertów odkrywa mroczne sekrety ekipy konstruktorów Hitlera.

Wyprawa na dno – Przy pomocy najnowszych osiągnięć techniki oraz zaawansowanych symulacji komputerowych rzucamy nowe światło na historie zatopionych wraków m.in. pozostałości po dawnych cywilizacjach i kataklizmach, a także wrak Led Zeppelina ukryty na dnia Morza Bałtyckiego.

Za milion lat – Jak będzie wyglądało życie za kilkaset lat? W jaki sposób będziemy się uczyć, pracować i komunikować? Seria ukazuje fascynującą i jednocześnie nieco przerażającą wizję świata przyszłości, którym rządzi sztuczna inteligencja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *