Kocham Cię, Polsko! – Na bakier z higieną?

Jaki procent Polaków myje włosy tylko raz w tygodniu? – z takim pytaniem w finałowej rundzie musieli się zmierzyć uczestnicy sobotniego odcinka „Kocham Cię, Polsko!”.

 

 

Temat wzbudził żarliwą dyskusję. – Zasada jest taka, że jak dziewczynka ma długie włosy, to mama mówi, że tylko w niedzielę myjemy, bo to trzeba długo suszyć – wyjaśniała Maja Bohosiewicz. - W dawnych czasach w Polsce ludzie brali kąpiel tylko w sobotę – przypominał Tomasz Kammel. - I to jeszcze wszyscy po kolei, w jednej wodzie – dodał Maciej Radel. Tu jednak pytanie dotyczyło mycia włosów. Jaki odsetek Polaków robi to tylko raz w tygodniu? - Ja znam przynajmniej 3 takie osoby na naszym planiewypaliła Bohosiewicz. Drużyna Tomasza postanowiła obstawić, że jest to 25 procent. Ekipa Antka Królikowskiego miała nieco łatwiej, bo musiała tylko podać, czy mniej, czy więcej. Postanowiła posłuchać podpowiedzi chłopaka z publiczności, który twierdził, że czytał takie badania i uznała, że mniej. Miała rację, bo do mycia włosów tylko raz na siedem dni przyznaje się 12 procent Polaków.

Tym razem w „Kocham Cię, Polsko!” zmierzyły się ze sobą młode gwiazdy. Drużynę Tomasza Kammela reprezentowali aktorzy serialu „Za marzenia” – Anna Karczmarczyk, Maciej Radel i Maja Bohosiewicz. U Antka atmosfera była niezwykle gorąca, bo kapitan do gry zaprosił Marcelinę Zawadzką, Mateusza Szymkowiaka i swoją ukochaną – Julię Wieniawę.

Przez większość programu szczęście zdecydowanie bardziej sprzyjało drużynie Tomka. W rundzie Kalambury pobiła rekord ze wszystkich edycji, odgadując sześć haseł przed końcem czasu, przejęła od przeciwników punkty za błędnie zaśpiewane wersy piosenki „Statki na niebie”, uniknęła też wybuchu prezentu-bomby. Na pozycji lidera umocniła aktorów „Za marzenia” jeszcze runda Kto pierwszy, ten lepszy. Za to w wiedzy z zakresu sportu triumfowali „młodzi zdolni”, czyli ekipa Antka Królikowskiego. W tym odcinku po raz kolejny okazało się, że tak naprawdę o wygranej decyduje finałowa runda, w której wszystko może się odmienić. Mimo że drużyna Tomasza prowadziła aż do drugiego pytania tego etapu, Antek i jego team lepiej typowali odpowiedzi. W drodze do wygranej mocno pomogło im koło fortuny, które – już na ostatniej prostej – pozwoliło im wygrać odcinek z dość dużą przewagą: 170 do 156.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.