MediaTVPZapowiedzi TV

Koprodukcja TVP2 „21 x Nowy Jork” nagrodzona Orłem 2018!

W poniedziałek, 26 marca podczas ceremonii wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły w Teatrze Polskim nagrodę w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny otrzymał koprodukowany przez TVP2 dokument w reżyserii Piotra Stasika „21 x Nowy Jork”.

„21 x Nowy Jork” to intymny portret wielkiego miasta i jego mieszkańców. Bohaterów poznajemy w nowojorskim metrze i wychodzimy za nimi na powierzchnię, by dowiedzieć się więcej o ich życiu, pragnieniach, namiętnościach, nadziejach i marzeniach – czasami zaprzepaszczonych, a czasem jeszcze czekających na zrealizowanie. Zbiór historii składa się na emocjonalną opowieść o samotności towarzyszącej człowiekowi żyjącemu w zachodnim społeczeństwie w XXI wieku.

Piotr Stasik to reżyser filmów dokumentalnych, socjolog, animator kultury. Zadebiutował w roku 2005 filmem „7 x Moskwa”. Nagradzany na międzynarodowych festiwalach filmowych w Padwie, Los Angeles, Kijowie („Dziennik z podróży”), Wiesbaden, Perm, Aix-en-Provence („Koniec lata”) oraz licznych festiwalach w Polsce (Camerimage, Lubuskie Lato Filmowe, Krakowski Festiwal Filmowy). Swoje filmy realizował w wielu krajach, na kilku kontynentach, gdzie z podobną wnikliwością przyglądał się swoim bohaterom. Jego najnowszy dokument, po raz kolejny udowadnia, że granice geograficzne nie stanowią przeszkody w poznaniu istoty najważniejszych ludzkich spraw.

Produkcja: Lava Films i TVP 2 przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *